BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Podczas gdy salon bądź sypialnia to miejsce nieograniczające nas w żaden sposób w zakresie wykończenia i aranżacji, łazienka jest pomieszczeniem chyba najbardziej wymagającym z wszystkich wnętrz lokalu mieszkalnego.
 
Współczesne czasy, a zwłaszcza ostatni rok przyniosły nam w dziedzinie dekoracji wnętrz jedną, najważniejszą ideę. Wnętrza nie muszą być nudne! Nie ma konieczności ograniczania się do białych, czy pastelowych ścian.
 

WYWIAD - P.H.U. PIONEX

P.H.U. PIONEX Piotr Gabryś z siedzibą w Bielsku-Białej to firma prywatna założona w 1992 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy chemii budowlanej na terenie Polski południowej oraz Słowacji.
 
Firma PETECKI jest wiodącym producentem stolarki otworowej klasy premium. Posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 26 000 m2, 18 nowoczesnych linii technologicznych, własną pracownię projektową oraz rozbudowaną sieć dystrybucji.
 
Niewielkie prace na wysokościach wymagają zastosowania odpowiednich podnośników. W sporej większości przypadków przedsiębiorcy decydują się na profesjonalne podnośniki koszowe. Ze względu na konieczność zachowania wysokiego bezpieczeństwa przy pracach na wysokości, podnośniki koszowe idealnie spełniają swoją funkcję, chroniąc użytkownika przed wypadnięciem zapewniając pełną swobodę ruchu.
 

Czemu komin się poci?

Nieprzyjemnie wyglądający, brudny nalot, który pokrywa komin lub ścianę, w której on przebiega, to znacznie więcej, niż tylko problem estetyczny. Za popularnym określeniem "pocenie się komina" skrywa się realne zagrożenie dla jego drożności i czystości, a co za tym idzie - dla bezpieczeństwa mieszkańców domu.
 
Dla wielu firm i przedsiębiorstw do prowadzenia biznesu konieczne jest wykorzystanie nowoczesnej hali magazynowej. W zdecydowanej większości są to firmy zajmujące się transportem bądź magazynowaniem różnego rodzaju towarów i produktów. Co ważne, coraz mniej firm rezygnuje z budowy murowanej hali, a stawia na hale z konstrukcji stalowej.
 
Budowa domu jest ogromną inwestycją, często pochłaniającą całe oszczędności życia lub wymagającą zadłużenia się na wiele długich lat. Nic zatem dziwnego, że każdy inwestor chciałby posiadać taki dom, który będzie możliwie najlepszym miejscem do życia zarówno dla niego, jak i dla jego dzieci, a może nawet i dla wnuków.
 
Stump-Hydrobudowa Sp. z o.o. jest cześcią koncernu budowlanego PORR. Firma może pochwalić się już ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie wykonywania specjalistycznych robót geotechnicznych w każdych warunkach terenowych. O firmie opowiadają Członkowie Zarządu Stump - Hydrobudowa: Stanisława Cepielik oraz Wojciech Szmilewski.
 
Firma Słowińscy Sp.j. jest uznanym w kraju i za granicą producentem wysokiej klasy stolarki okiennej i drzwiowej. Oferowane wyroby łączą w sobie wysokie parametry użytkowe, świetne właściwości termoizolacyjne oraz precyzję wykonania. O firmie rozmawiamy z współwłaścicielem Słowińscy Sp.j. – Panem Piotrem Słowińskim.
 
Firma Klinkier-Bud jest pionierem w popularyzowaniu szlachetnej ceramiki budowlanej: klinkieru elewacyjnego i ceramicznych pokryć dachowych. Klinkier-Bud jest również właścicielem największego w Polsce producenta elewacyjnych płytek klinkierowych KING KLINKER (Klinkier Przysucha SA).
 
Przedsiębiorstwo Ekofinn-pol Sp. z o.o. powstało w 1991 roku. Od początku działalności specjalizuje się w produkcji, instalacji i serwisie urządzeń służących ochronie środowiska. Działalność firmy koncentruje się na kierunkach organizacyjnie realizowanych przez trzy działy: Ochrona Wód i Powietrza, Gospodarka Osadowa oraz Dmuchawy.  O firmie opowiada Prezes Zarządu – Pan Krzysztof Tiunajtis.
 
F.H. BOZ S.A. to jedna z największych w Rejonie Polski Południowo - Wschodniej firm, specjalizujących się w handlu materiałami budowlanymi, artykułami wykończeniowymi oraz armaturą i ceramiką łazienkową. O firmie opowiadała kadra zarządzająca BOZ.
 
Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna (BPBP S.A.) ma 69-letnią tradycję, a od przeszło ćwierćwiecza z powodzeniem znajduje się w nowych realiach rynkowych kraju po okresie transformacji, poszerzając listę ciekawych realizacji z zakresu budownictwa przemysłowego, infrastruktury, ogólnego i mieszkaniowego. O firmie opowiada Prezes zarządu – Pani Ewelina Walkowicz.
 

WYWIAD - Asaj Sp. z o.o.

ASAJ Sp. z o.o. znajduje się w czołówce największych hurtowni elektroinstalacyjnych w kraju, zatrudniającą ponad 300 pracowników. Firma posiada obecnie 15 jednostek stacjonarnych, 3 internetowe sklepy detaliczne, a także biznesową platformę internetową. O firmie opowiada Pan Kamil Kulma – Dyrektor Zarządzający ASAJ.
 
Każda osoba zajmująca się hydrauliką może potwierdzić, że łączenie rur o różnych średnicach nie należy do zadań łatwych. Najważniejszą kwestią w zakresie łączenia rur o różnej średnicy jest zapewnienie odpowiedniego uszczelnienia. Źle dopasowana lub zamontowana uszczelka może oznaczać przecieki w miejscu łączenia rur.
 
W wielu domach jeszcze używane są drabiny drewniane, a jeśli nie, to trochę lżejsze od nich aluminiowe. Nie oszukujmy się – nie zawsze są one wygodne, a większość decyduje się na zakup drabiny z dwóch powodów. Po pierwsze: drabina jest tania, a po drugie – mało kto wie, że całkiem niezłym pomysłem jest jej zastąpienie domowym rusztowaniem.
 
Kostka brukowa to wdzięczny materiał, który pozwoli Ci stworzyć solidne i przyjemne dla oka powierzchnie wokół domu. Na posesjach prywatnych najczęściej wykorzystuje się ją do budowy ścieżek ogrodowych, a przede wszystkim podjazdów samochodowych. Aby kostka brukowa nienagannie wywiązywała się ze swojej roli, trzeba jednak poważnie podejść do procesu jej układania. Niewskazane jest tu działanie pod presją czasu i bez odpowiedniego przygotowania. Zobacz, jakie błędy najczęściej popełnia się podczas takich prac.
 
Konstrukcje stalowe są tanie i można je postawić nawet w miesiąc. Ze względu na te zalety wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak można hale tego typu wykorzystać. Czy ich zastosowanie ogranicza się do celów magazynowych? Podpowiadamy, jak zagospodarować halę stalową.
 
Kupno mieszkania to inwestycja na całe życie, jednak bardzo często zdarza się, że jest to dla nas trudna do podjęcia decyzja. Na przeszkodzie stoi problematyczny proces kupna mieszkania – zwłaszcza dla osób, które robią to pierwszy raz i dość szeroki rynek, w którym bez pomocnej dłoni można łatwo się pogubić. Problemy mogą zacząć się znacznie wcześniej, niż może nam się wydawać. Będą one związane z wyborem mieszkania naszych marzeń, a dokładniej z tym gdzie go szukać.