BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

– Sposobem na rozwój jest… nieustanny rozwój. Jest on od początku wpisany w funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa. Cały czas stawiamy sobie nowe cele i staramy się je realizować. Działamy tak, żeby nigdy nam się nie nudziło i by rozwój w jednym obszarze pociągał za sobą rozwój w kilku innych – zdradza Krzysztof Mężyk, Prezes Zarządu firmy LUBAR S.A.,
która od 30 lat dostarcza na budowy i inwestycje materiały budowlane, wykończeniowe oraz wyroby hutnicze.
 
Kupując własne mieszkanie, należy określić kilka priorytetów. Poza budżetem, przeznaczonym na inwestycję, warto również ustalić, jaka lokalizacja będzie dla nas najbardziej dogodna. Mieszkanie w centrum lub na peryferiach mają swoje wady i zalety. Które z nich są najistotniejsze?
 
Firma PLISZKA powstała w 1989 roku i jest liderem w zakresie aktywnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Firma zajmuje się projektowaniem, montażem oraz serwisem instalacji przeciwpożarowych dla obiektów przemysłowych oraz strategicznych inwestycji krajowych i zagranicznych. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Krzysztof Pliszka – Właściciel i zarazem Prezes Zarządu PLISZKA Inżyniering Przeciwpożarowy.
 
Duża powierzchnia mieszkania za mniejsze pieniądze? Mieszkanie z antresolą może być doskonałym rozwiązaniem! Należy jednak pamiętać, że z definicji jest to przestrzeń wydzielona z parteru lub piętra i nie stanowi ona osobnej kondygnacji. Co warto wiedzieć o antresoli w nowym mieszkaniu i jakie są jej zalety i wady?
 
Kursy, które można wykorzystać zawodowo: od prawa jazdy, przez specjalistyczne szkolenia z obsługi sprzętu budowlanego, szkolenia UDT czy SEP, są przeprowadzane przez wiele szkół. Żeby jednak nauczyć się jak najwięcej, warto zrozumieć, że dobry kurs to więcej, niż tylko wyrobienie podstawowego programu.
 
Soprema Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązaniach izolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej: systemy izolacji bitumicznych, systemy izolacji płynnych, systemy izolacji PVC i TPO, systemy dachów zielonych, systemy izolacji mostowych, termoizolacje PIR i EPS. Firma jest częścią Grupy Soprema – światowego lidera rozwiązań do uszczelniania w sektorze budownictwa. O firmie rozmawiamy z Panem Arturem Pączkowskim - Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu SOPREMA Polska.
 
Conexx powstał w 1957 roku w Holandii i od początku mocno operuje w krajach całej Europy. Siedziba firmy i główny zakład produkcyjny mieści się w Polsce, w Myszkowie na Śląsku. Firma Conexx Sp. z o.o., jako doświadczony producent hal stalowych, jest w stanie połączyć nowoczesne trendy architektoniczne ze sprawdzonymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość rozmawiamy z Panem Bartłomiejem Nerojem - Dyrektorem Handlowym Conexx Sp. z o.o.
 
NORLYS to międzynarodowy holding specjalizujący się w produkcji i sprzedaży oświetlenia zewnętrznego. NORLYS Polska to ponad 15 000 m2 powierzchni produkcyjnej, 21 wydziałów, trzystu wykwalifikowanych pracowników, którzy zapewniają najwyższą, jakość oferowanych przez NORLYS produktów. O historii firmy, obecnych możliwościach opowiada Pan Leszek Kordek, Prezes Zarządu Norlys Sp. z o. o.
 
Jeśli szukamy czegoś, co może zastąpić tradycyjne rusztowanie i jednocześnie ma duży zasięg oraz wysokość roboczą, a do tego cechuje się stabilnością i gwarantuje bezpieczną pracę na wysokości… Powinniśmy postawić na podnośniki przegubowe. Sprawdźmy, jak sprawdzają się one w pracach konserwacyjnych.
 
Remont w mieszkaniu czy domu zwykle nie kończy się na pomalowaniu ścian. Bardzo często prace są o wiele bardziej zaawansowane, a ich efektem są śmieci, a nawet gruz. Tego nie można wyrzucać do tradycyjnego śmietnika przy bloku. Pomocą w takich wypadkach służą kontenery na odpady budowlane. Zanim jednak zamówi się kontener na odpady, warto poznać rodzaje pojemników na śmieci poremontowe.
 
Wiele budynków nie ma właściwej hydroizolacji lub z biegiem czasu uległa uszkodzeniu. Tradycyjne metody wymagałyby skomplikowanego, kosztownego i czasochłonnego odkopywania fundamentów. Ściany do klasycznej hydroizolacji poziomej lub pionowej muszą być odsłonięte. To poważne przedsięwzięcie. Dlatego doskonałą alternatywą jest iniekcja ciśnieniowa.
 
W związku z dynamicznym rozwojem gospodarki, zwiększa się zapotrzebowanie na wyroby stalowe. Aby sprostać temu zadaniu, wiele firm otworzyło zakład prefabrykacji stali. W ich asortymencie możemy znaleźć zarówno zbrojenia budowlane, jak i inne elementy, określone w projektach budowlanych. Dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników, z wieloletnim doświadczeniem, możliwe jest osiągnięcie doskonałych efektów produkcyjnych.
 
Z roku na rok zainteresowanie tradycyjnymi obiektami murowanymi słabnie. Wynika to z faktu, że ich budowa jest droga, a zarazem skomplikowana. Prace mogą odbywać się wyłącznie w określonych miesiącach w roku. Ponadto jest to konstrukcja "na stałe", a więc demontaż nie jest możliwy. Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Jest to rozwiązanie bezproblemowe i ekonomiczne.
 
Decyzję o wyposażeniu domu w systemu inteligentnego sterowania warto podjąć już na etapie jego budowy. Dzięki temu będziesz mieć zdecydowanie większe możliwości dostosowania go do swoich potrzeb, a także unikniesz kłopotliwych zmian, które będą wymagały drobnych remontów. Jest to jednak gra warta świeczki. Zyskasz dzięki temu więcej niż myślisz.
 
Podczas gdy salon bądź sypialnia to miejsce nieograniczające nas w żaden sposób w zakresie wykończenia i aranżacji, łazienka jest pomieszczeniem chyba najbardziej wymagającym z wszystkich wnętrz lokalu mieszkalnego.
 
Współczesne czasy, a zwłaszcza ostatni rok przyniosły nam w dziedzinie dekoracji wnętrz jedną, najważniejszą ideę. Wnętrza nie muszą być nudne! Nie ma konieczności ograniczania się do białych, czy pastelowych ścian.
 

WYWIAD - P.H.U. PIONEX

P.H.U. PIONEX Piotr Gabryś z siedzibą w Bielsku-Białej to firma prywatna założona w 1992 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy chemii budowlanej na terenie Polski południowej oraz Słowacji.
 
Firma PETECKI jest wiodącym producentem stolarki otworowej klasy premium. Posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 26 000 m2, 18 nowoczesnych linii technologicznych, własną pracownię projektową oraz rozbudowaną sieć dystrybucji.
 
Niewielkie prace na wysokościach wymagają zastosowania odpowiednich podnośników. W sporej większości przypadków przedsiębiorcy decydują się na profesjonalne podnośniki koszowe. Ze względu na konieczność zachowania wysokiego bezpieczeństwa przy pracach na wysokości, podnośniki koszowe idealnie spełniają swoją funkcję, chroniąc użytkownika przed wypadnięciem zapewniając pełną swobodę ruchu.
 

Czemu komin się poci?

Nieprzyjemnie wyglądający, brudny nalot, który pokrywa komin lub ścianę, w której on przebiega, to znacznie więcej, niż tylko problem estetyczny. Za popularnym określeniem "pocenie się komina" skrywa się realne zagrożenie dla jego drożności i czystości, a co za tym idzie - dla bezpieczeństwa mieszkańców domu.