BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Podnośniki stanowią ważny element systemu transportu bliskiego umożliwiając zarówno przemieszczanie ludzi i materiałów po linii poziomej jak i w górę czy w dół. Ich podstawowym zadaniem jest stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do wykonywania zadań na wysokości zarówno przez maszynę, jak i przez ludzi. W tym drugim przypadku niezastąpione są podnośniki koszowe, dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych i w szerokim wyborze parametrów pracy.
 
ARSANIT Sp. z o.o. powstała w 2002 roku, początkowo jako niewielki zakład produkujący podstawowe wyroby chemii budowlanej. Firma jednak szybko weszła na drogę dynamicznego rozwoju, by obecnie zatrudniać niemal 200 osób, posiadać nowoczesne, wydajne linie produkcyjne i dostarczać na rynek szeroki wachlarz specjalistycznych, wysokiej jakości produktów chemii budowlanej i rozwiązań systemowych. O firmie rozmawiamy z Panem Krzysztofem Skrobotem – Prezesem Zarządu ARSANIT Sp. z o.o.
 
Cieszysz się swoim nowym domem, w którym pachnie świeżymi tynkami i farbą. Po miesiącach zmagań z ekipą budowlaną i bankiem wreszcie jesteś na swoim. To wspaniałe uczucie móc w spokoju wypić kawę na tarasie, rozkoszując się widokiem zielonego ogrodu. A czy w ferworze prac remontowych i wykończeniowych pomyślałeś o zadaszeniu drzwi wejściowych i balkonu? Jeśli nie, przyjrzyj się proponowanemu przez nas rozwiązaniu.
 
RMA Polska sp. z o.o. należy do globalnego koncernu RMA, który jest największym producentem monobloków izolacyjnych, mogącym poszczycić się ponad 50-letnim doświadczeniem i tradycją. Oprócz monobloków izolacyjnych RMA Polska oferuje również inną armaturę gazową oraz świadczy różnorodne usługi produkcyjne. O firmie rozmawiamy z Mgr inż. Witoldem Basiszynem - prokurentem RMA Polska Sp. z o.o., który w imieniu Zarządu kieruje przedsiębiorstwem od momentu jego powstania w Polsce.
 
Budki parkingowe (określane także stróżówkami bądź portierkami) dedykuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona zakresów w określonych porach bądź poprzez cały dzień. Budki parkingowe mają lekką budowę stalową. Powierzchnię elewacyjną spełniają sklejki złożone bądź blacha niskotrapezowa. W płytach warstwowych wypełnieniem może być styropian, wełna mineralna czy pianka poliuretanowa.
 

Jak zaprojektować biuro?

Projektowanie biura bywa wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli taka przestrzeń ma służyć wielu użytkownikom i odmiennym celom. Pierwszym krokiem powinno być odrzucenie uniwersalnych, odgórnie narzuconych zasad. Efektywna aranżacja biur opiera się na wykorzystywaniu atutów konkretnej powierzchni oraz dopasowaniu wyposażenia do funkcjonowania danej firmy.
 
Choć wielu przedsiębiorców wyznaje zasadę, że w dobrze prosperującym biznesie nie ma miejsca na koleżeństwo, to właśnie przyjaźń zapoczątkowała działalność firmy P&P sp. z o.o. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku budowlanym już ponad 25 lat i w swojej historii ma za sobą kilka przekształceń organizacyjnych związanych z rozwojem działalności. Firma wśród kontrahentów uznawana jest za fachowego realizatora obiektów kubaturowych oraz wykonawcę instalacji elektrycznych i niskoprądowych. Pracownicy i kadra zarządzająca, dzięki swojej ciężkiej i wytrwałej pracy, czasem w pocie czoła, mogą szczycić się dzisiaj wykonaniem kilkuset przedsięwzięć budowlanych na terenie całej Polski.
 
Beton – materiał stosowany powszechnie, ale niezwykle trudny w obróbce. Cięcie betonu należy zaliczyć do prac specjalistycznych, a taka operacja wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. W jaki sposób robić to skutecznie? Z jakich urządzeń należy korzystać w pracy z takim materiałem?
 
Elastyczne i szybkie działanie napędza rozwój, który pozwala na ciągłe poszerzanie i doskonalenie oferty, aby jak najlepiej zadowolić wymagających klientów. Czy jednym, złożonym zdaniem można opisać sposób osiągniecia sukcesu przez firmę Adamietz sp. z o.o.? Z pewnością nie, jednak bez wymienionych czynników przedsiębiorstwo ze Strzelec Opolskich nie miałoby, tak wysokiej pozycji w branży budowlanej.
 
Kiedy czytamy o Warszawie, w którymś momencie natkniemy się na artykuł o Miasteczku Wilanów. Inwestycja ta wciąż budzi emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, a dzielnica ma tyle samo zagorzałych zwolenników, co przeciwników. Portretowana jako raj w Warszawie przez wielu, nie może być jednak wolna od wad. Co może przeszkadzać w mieszkaniu w tym prestiżowym miejscu? Szukając odpowiedzi na to pytanie, zapytaliśmy o zdanie Macieja Balcerka z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space, który podzielił się z nami uwagami, które słyszy od osób planujących zakup mieszkania w tej dzielnicy.
 
CoBouw Polska Sp. z o.o. jest polsko – holenderską spółką budowlaną z kapitałem międzynarodowego doświadczenia. Firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych, które wykonuje na terenie całego kraju. O firmie opowiada Pani Aldona Amsing - Dyrektor Handlowy/ Współwłaściciel CoBouw Polska.
 
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Partner (PHU Partner) istnieje od prawie 30 lat. Obecnie firma zajmuje się głównie działalnością budowlaną i deweloperską w województwie mazowieckim. O historii firmy, najważniejszych inwestycjach i nagrodach rozmawiamy z Panią Grażyną Wiącek - współwłaścicielem PHU Partner Sp.j.
 
Zasłanianie okien na poddaszu jest bardzo ważne, bowiem zupełnie inaczej wygląda wpadające światło od góry. Jest ono bardziej punktowe i może dużo mocniej przeszkadzać. Stąd obecność rolety czy plisy jest niezbędna, jeśli potrzebujesz czegoś na okno na poddaszu. Tylko które rozwiązanie będzie najskuteczniejsze w Twoim domu?
 
Dzielnica Wilanów położona jest w lewobrzeżnej części Warszawy, tuż przy Wiśle. Znajduje się tam sporo terenów zielonych i naturalnych zbiorników wodnych, dzięki czemu okolica jest spokojna i cicha. Gęstość zaludnienia dzielnicy jest stosunkowo niewielka, ale z roku na rok rośnie.
 
– Sposobem na rozwój jest… nieustanny rozwój. Jest on od początku wpisany w funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa. Cały czas stawiamy sobie nowe cele i staramy się je realizować. Działamy tak, żeby nigdy nam się nie nudziło i by rozwój w jednym obszarze pociągał za sobą rozwój w kilku innych – zdradza Krzysztof Mężyk, Prezes Zarządu firmy LUBAR S.A.,
która od 30 lat dostarcza na budowy i inwestycje materiały budowlane, wykończeniowe oraz wyroby hutnicze.
 
Kupując własne mieszkanie, należy określić kilka priorytetów. Poza budżetem, przeznaczonym na inwestycję, warto również ustalić, jaka lokalizacja będzie dla nas najbardziej dogodna. Mieszkanie w centrum lub na peryferiach mają swoje wady i zalety. Które z nich są najistotniejsze?
 
Firma PLISZKA powstała w 1989 roku i jest liderem w zakresie aktywnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Firma zajmuje się projektowaniem, montażem oraz serwisem instalacji przeciwpożarowych dla obiektów przemysłowych oraz strategicznych inwestycji krajowych i zagranicznych. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Krzysztof Pliszka – Właściciel i zarazem Prezes Zarządu PLISZKA Inżyniering Przeciwpożarowy.
 
Duża powierzchnia mieszkania za mniejsze pieniądze? Mieszkanie z antresolą może być doskonałym rozwiązaniem! Należy jednak pamiętać, że z definicji jest to przestrzeń wydzielona z parteru lub piętra i nie stanowi ona osobnej kondygnacji. Co warto wiedzieć o antresoli w nowym mieszkaniu i jakie są jej zalety i wady?
 
Kursy, które można wykorzystać zawodowo: od prawa jazdy, przez specjalistyczne szkolenia z obsługi sprzętu budowlanego, szkolenia UDT czy SEP, są przeprowadzane przez wiele szkół. Żeby jednak nauczyć się jak najwięcej, warto zrozumieć, że dobry kurs to więcej, niż tylko wyrobienie podstawowego programu.
 
Soprema Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązaniach izolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej: systemy izolacji bitumicznych, systemy izolacji płynnych, systemy izolacji PVC i TPO, systemy dachów zielonych, systemy izolacji mostowych, termoizolacje PIR i EPS. Firma jest częścią Grupy Soprema – światowego lidera rozwiązań do uszczelniania w sektorze budownictwa. O firmie rozmawiamy z Panem Arturem Pączkowskim - Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu SOPREMA Polska.