BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Odkąd w naszym kraju zaczęły pojawiać się gotowe projekty domów na sprzedaż, ich popularność z roku na rok zaczęła być coraz większa. Dzisiaj do dyspozycji mamy pełny wachlarz projektów zarówno tych mniejszych, jak i większych domów jednorodzinnych.
 
Jeśli w istniejącym budynku zaczynają pojawiać się sygnały świadczące o uszkodzeniu konstrukcji, konieczne jest przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej. Jest ona często wykonywana. Każdy defekt konstrukcji powinien być dla nas sygnałem, że konieczne jest poddanie jej ekspertyzie w celu zapobiegnięcia większym uszkodzeniom, które spowodują dodatkowe koszty.
 
Grupa kapitałowa i2 Development to podmiot działający w branży deweloperskiej, zajmujący się budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym. Posiada najbogatszą ofertę mieszkaniową w centrum i prestiżowych dzielnicach Wrocławia, co stawia ją w pozycji lidera budownictwa mieszkaniowego w tym mieście.
 
Grupa PSB Handel S.A., z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju (województwo świętokrzyskie), działa na rynku od 20 lat. Jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu „dom i ogród” w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 364 małe i średnie rodzinne firmy z terenu całego kraju, prowadzące handel w 412 składach budowlanych, w ponad 265 marketach PSB-Mrówka oraz 53 centrach handlowych PSB-Profi. O działalności Grupy PSB Handel S.A. opowiada członek Zarządu i Dyrektor ds. marketingu i eksportu Grupy – Mirosław Lubarski.
 
Izohan Sp. z o.o. jest wiodącym producentem materiałów z zakresu hydroizolacji oraz chemii budowlanej. Od prawie 30 lat z sukcesem buduje swoją ofertę produktową, zrzeszając obecnie pięć marek: IZOHAN, IZOLMAT, NEXLER, IZOLMIX i IZOLEX. Od 2006 roku działa w strukturach Grupy Atlas. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Pawłem Ziembińskim.
 

Konstrukcja sukcesu

Kiedy w 1990 r. powstawała spółka GOTECH, nikt nie przypuszczał, że po 27 latach, stanie się ona jedną z nielicznych w Polsce spółek,  mających swój udział w budowie elektrowni jądrowej. Produkcja i montaż konstrukcji mającej wejść w skład elektrowni, wymagała od GOTECH-u sprostania wielu wysokim wymaganiom oraz  zdobyciu różnorodnych uprawnień i certyfikatów.
 
Podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy domu jest jedną z trudniejszych decyzji w życiu. Jest to związane nie tylko z ogromnym zobowiązaniem finansowym, ale też szeregiem trudnych decyzji do podjęcia. Miliony wątpliwości, ogrom rozwiązań i jedna wielka niewiadoma – która budowla będzie dla nas najlepsza? Jakie technologie powinniśmy zastosować? Czym się kierować? Pytań nie ma końca.
 

Technologia pali CFA

Pale CFA to budowlany element konstrukcyjny, który w budownictwie do wykonywania fundamentów głębokich wykorzystywany jest już od kilku lat. Nie każdy grunt jest przygotowany od samego początku do postawienia solidnych fundamentów. Dzisiaj jednak z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i technologii możliwe jest postawienie budynku praktycznie w każdym miejscu. Innowacje i doświadczenie inżynierów sprawiają, że w branży budowlanej nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń.
 
Na to, czy docieplenie domu przyniesienie oczekiwane skutki, wpływa nie tylko jakość wykonawstwa, ale też użytych materiałów. Jak więc je wybrać, by uniknąć przykrych niespodzianek?
 

Rodzaje pokryć dachowych

Robiąc dach stajemy przed nie lada problemem – jakie tworzywo wybrać? Czym się sugerować, by dach służył nam latami i cały czas nie tylko chronił nasz dom, ale i go ozdabiał.
 
Ulica Cystersów, przy której znajduje się kolejna inwestycja Budrem, jest zlokalizowana dość blisko centrum Krakowa, w dzielnicy Grzegórzki. Podróż do rynku trwa krócej niż 10 minut, jeśli dystans pokonujemy tramwajem.
 
Prace wykończeniowe w nowych budynkach oraz remonty nadszarpniętych już upływem czasu nieruchomości to duży wydatek. Szczególnie wysokie koszty generuje zakup okien, dlatego warto dobrze przygotować się do takiej inwestycji i wybrać nie tylko dopasowane do wielkości posiadanego budżetu, ale także indywidualnych potrzeb okna, które zapewnią ciepło i przytulny klimat w mieszkaniu.
 

Moda na Łobzów

Kraków to nie tylko Stare miasto i Kazimierz. Okoliczne rejony także mają mnóstwo do zaoferowania. Dziś bierzemy pod lupę Łobzów – zieloną dzielnicę położoną w północno wschodniej części miasta. Czy warto tam mieszkać lub zabłądzić podczas pieszych wędrówek po Krakowie?
 
Beton ma dość prosty skład. W większość przypadków składa się z 3 elementów: spoiwa, kruszywa i wody. Spoiwo, czyli cement jest głównym składnikiem betonu, to ono wchodząc w reakcje z wodą sprawia, że mieszanka twardnieje.
 
Zabezpieczenia przeciwpożarowe (ppoż) w domu to obowiązkowy element wyposażenia. W trakcie pożaru bardzo niebezpieczny jest dym, dlatego konieczne jest zamontowane czujek czadu. Inne równie ważne elementy domowego systemu ppoż to gaśnice i czujniki gorąca lub termostaty przeciwogniowe.
 
Meble metalowe mają wiele zalet. Jedną z największych jest ich wytrzymałość. W porównaniu do mebli wykonanych z drewna czy materiałów drewnopodobnych ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest dużo większa.
 
fot. Projekt domu d157 wersja drewniana wai1380
Dla motomaniaków garaż jest często centralnym pomieszczeniem domu. Jednak nawet jeśli samochód nie jest Twoim oczkiem w głowie, trudno nie docenić jego zalet. Pomieści nie tylko auto, ale także narzędzia, rowery, kajaki, deski snowboardowe i narty. Jest też doskonałym miejscem do przechowywania sprzętów i mebli ogrodowych, namiotu oraz innych przedmiotów, z których korzysta się tylko latem. Jednak jeśli znajdziesz na nie miejsce w piwnicy lub na poddaszu, może okazać się, że garaż z powodzeniem zastąpi wiata.
 
Wszystkie firmy, które korzystają lub zamierzają korzystać w swojej działalności z magazynów, powinny uwzględniać przepisy BHP obowiązujące w tych obiektach. Te regulacje prawne służą zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno pracownikom magazynów, jak i składowanych w nich towarów.
 
Wrocław jest szczególnym miastem. Jako stolica Dolnego Śląska jest interesujący dla wielu osób i przedsiębiorstw. Jest więc idealnym miejscem do zamieszkania i poszukiwania pracy. Miasto przyciąga także rodziny, a to za sprawą dobrych warunków do życia i wychowywania dzieci. Nie dziwi więc fakt, że stale rośnie zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wrocław Krzyki to jedna z dzielnic, która przyciąga największą liczbę zainteresowanych.
 
Ogrzewanie gazowe jest jednym z najwygodniejszych, dlatego też decyduje się na nie coraz więcej Polaków. Jedną z wad takiej instalacji jest jednak jej spory koszt wykonania. Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?