2017-07-11 BANER 160x600 OUT

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Na to, czy docieplenie domu przyniesienie oczekiwane skutki, wpływa nie tylko jakość wykonawstwa, ale też użytych materiałów. Jak więc je wybrać, by uniknąć przykrych niespodzianek?
 

Rodzaje pokryć dachowych

Robiąc dach stajemy przed nie lada problemem – jakie tworzywo wybrać? Czym się sugerować, by dach służył nam latami i cały czas nie tylko chronił nasz dom, ale i go ozdabiał.
 
Ulica Cystersów, przy której znajduje się kolejna inwestycja Budrem, jest zlokalizowana dość blisko centrum Krakowa, w dzielnicy Grzegórzki. Podróż do rynku trwa krócej niż 10 minut, jeśli dystans pokonujemy tramwajem.
 
Prace wykończeniowe w nowych budynkach oraz remonty nadszarpniętych już upływem czasu nieruchomości to duży wydatek. Szczególnie wysokie koszty generuje zakup okien, dlatego warto dobrze przygotować się do takiej inwestycji i wybrać nie tylko dopasowane do wielkości posiadanego budżetu, ale także indywidualnych potrzeb okna, które zapewnią ciepło i przytulny klimat w mieszkaniu.
 

Moda na Łobzów

Kraków to nie tylko Stare miasto i Kazimierz. Okoliczne rejony także mają mnóstwo do zaoferowania. Dziś bierzemy pod lupę Łobzów – zieloną dzielnicę położoną w północno wschodniej części miasta. Czy warto tam mieszkać lub zabłądzić podczas pieszych wędrówek po Krakowie?
 
Beton ma dość prosty skład. W większość przypadków składa się z 3 elementów: spoiwa, kruszywa i wody. Spoiwo, czyli cement jest głównym składnikiem betonu, to ono wchodząc w reakcje z wodą sprawia, że mieszanka twardnieje.
 
Zabezpieczenia przeciwpożarowe (ppoż) w domu to obowiązkowy element wyposażenia. W trakcie pożaru bardzo niebezpieczny jest dym, dlatego konieczne jest zamontowane czujek czadu. Inne równie ważne elementy domowego systemu ppoż to gaśnice i czujniki gorąca lub termostaty przeciwogniowe.
 
Meble metalowe mają wiele zalet. Jedną z największych jest ich wytrzymałość. W porównaniu do mebli wykonanych z drewna czy materiałów drewnopodobnych ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest dużo większa.
 
fot. Projekt domu d157 wersja drewniana wai1380
Dla motomaniaków garaż jest często centralnym pomieszczeniem domu. Jednak nawet jeśli samochód nie jest Twoim oczkiem w głowie, trudno nie docenić jego zalet. Pomieści nie tylko auto, ale także narzędzia, rowery, kajaki, deski snowboardowe i narty. Jest też doskonałym miejscem do przechowywania sprzętów i mebli ogrodowych, namiotu oraz innych przedmiotów, z których korzysta się tylko latem. Jednak jeśli znajdziesz na nie miejsce w piwnicy lub na poddaszu, może okazać się, że garaż z powodzeniem zastąpi wiata.
 
Wszystkie firmy, które korzystają lub zamierzają korzystać w swojej działalności z magazynów, powinny uwzględniać przepisy BHP obowiązujące w tych obiektach. Te regulacje prawne służą zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno pracownikom magazynów, jak i składowanych w nich towarów.
 
Wrocław jest szczególnym miastem. Jako stolica Dolnego Śląska jest interesujący dla wielu osób i przedsiębiorstw. Jest więc idealnym miejscem do zamieszkania i poszukiwania pracy. Miasto przyciąga także rodziny, a to za sprawą dobrych warunków do życia i wychowywania dzieci. Nie dziwi więc fakt, że stale rośnie zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wrocław Krzyki to jedna z dzielnic, która przyciąga największą liczbę zainteresowanych.
 
Ogrzewanie gazowe jest jednym z najwygodniejszych, dlatego też decyduje się na nie coraz więcej Polaków. Jedną z wad takiej instalacji jest jednak jej spory koszt wykonania. Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?
 
Posiadanie mieszkania to marzenie wielu młodych ludzi. Własny kąt symbolizuje niezależność, osiągnięcie pewnej stabilizacji życiowej. Na kupno mieszkania decydują się najczęściej młode małżeństwa. Dodatkową formą zachęty jest rządowy program Mieszkanie dla Młodych, w którym państwo udziela dopłat do kredytów hipotecznych. Powoduje to poprawienie zdolności kredytowej klientów, a także rzutuje na zmniejszenie ceny rat przez cały okres trwania kredytu.
 
Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ograniczenie strat ciepła w domu i w mieszkaniu. Dzięki nim nie tylko będziemy mogli cieszyć się komfortową temperaturą powietrza, ale także obniżymy koszty ogrzewania. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by skuteczniej ogrzewać dom i mieszkanie.
 
Każdy właściciel firmy budowlanej wie, jak ważną rzeczą jest sprzęt, jakiego używa się do pracy. Od jego jakości i zaawansowania zależy szybkość prac, ale też często ich jakość. Dlatego właśnie firmy takie inwestują w dobrej jakości sprzęt budowlany. Koszty zakupu takich specjalistycznych urządzeń są bardzo duże, dlatego właśnie ważne jest, by dobrze o nie dbać, aby służyły nam jak najdłużej. O czym trzeba pamiętać?
 
Pracując w biurze często narzekamy na hałas, jakim są np. głośne rozmowy koleżanek siedzących obok, muzyka lecąca z radia postawionego u kogoś na biurku lub każda rozmowa telefoniczna prowadzona w zasięgu naszych uszu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem, szczególnie w biurach z otwartą przestrzenią, jest zastosowanie ścianek działowych.
 
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 16 września 2011 nałożyła na deweloperów szereg nowych zobowiązań. Wśród nich znajduje się również obowiązek sporządzenia prospektów informacyjnych dla inwestycji.
 
Ładowarka teleskopowa jest niezastąpiona na placu budowy: umożliwia podnoszenie i przewożenie towarów, a wyposażona w kosz ze sterowaniem – także ludzi. Szeroka gama osprzętu, a w niektórych modelach również możliwość obrotu o 3600 powodują, że jedna ładowarka może zastąpić kilka maszyn – dlatego właśnie warto rozważyć jej wynajem.
 
Nieruchomości komercyjne to wszystkie budynki, które wykorzystuje się w celach prowadzenia działalności gospodarczej, a więc nie mają charakteru mieszkalnego. Najbardziej charakterystyczne obiekty komercyjne stanowią przestrzeń pod biura, punkty handlowe i usługowe czy magazyny.
 
Obecnie coraz częściej zdarza się, że energooszczędny dom wyposażony jest w instalację wentylacji mechanicznej z uwagi na konieczność zachowania odpowiedniej szczelności obudowy budynku. Nie bez znaczenia jest również rosnąca świadomość społeczeństwa odnośnie jakości powietrza, którym oddychamy na co dzień wewnątrz mieszkania.