BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

WYWIAD - KOMANDOR WALLS

KOMANDOR SA to polska firma produkcyjno-usługowa działająca w branży meblarskiej o międzynarodowym zasięgu. Przedsiębiorstwo powstało w 1992 roku i jako pierwsze w Polsce wprowadziło do sprzedaży drzwi przesuwne do szaf tworząc ogólnopolską sieć sprzedaży. W chwili obecnej produkty marki Komandor dostępne są w 42 krajach na świecie.
 
Największą zaletą granitowych płytek płomieniowanych jest ich antypoślizgowa powierzchnia. Płomieniowanie czyni kamień chropowatym, co skutecznie zapobiega potknięciom i upadkom nawet na śliskiej i mokrej nawierzchni. Ale to nie wszystko - sprawdź resztę zalet tego pięknego materiały wykończeniowego.
 
Hałas w miejscach pracy to każdy niepożądany dźwięk, który może być uciążliwy lub szkodliwy dla zdrowia. W skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do wypadku przy pracy. Jest on najczęstszym czynnikiem szkodliwym w środowisku pracy.
 
Na placu budowy budowlańcy posługują się różnorodnymi sprzętami oraz maszynami, aby jak najlepiej wykonać swoje obowiązki i tym samym jak najszybciej zakończyć proces budowy. Wiadomo jednak, że na samym początku należy zadbać o to, aby sprzęt dostał się w jakiś sposób na wyznaczony plac budowy.
 
Elektronika S.A. to jedna z większych w kraju i wciąż intensywnie rozwijająca się hurtownia urządzeń i akcesoriów stosowanych w chłodnictwie oraz klimatyzacji. Spółka dystrybuuje urządzenia wytwarzane przez cenionych w branży, światowych producentów jak: Danfoss, Emerson-Copeland, Frascold, Cubigel, Alfa Laval, Thermofin, Rhoss, czy Mitsubishi Heavy Industries. Elektronika S.A. jest członkiem Grupy Danfoss. W roku 2019 obchodziła 30-lecie swojej działalności. O firmie opowiadają Państwo Małgorzata i Wacław Maniawscy, którzy odpowiednio pełnią funkcję Dyrektora Marketingu i Reklamy oraz Prezesa Zarządu Elektronika S.A.
 
Powstała w 1990 roku - SEEN Technologie to firma innowacyjnych technologii, realizująca kompleksowo obiekty ochrony środowiska zarówno w Polsce, jak i za granicą. Firma jest częścią Grupy Kapitałowej - Seen Holding Sp. z o.o. O firmie opowiada Pan Dariusz Jasak, Prezes Zarządu SEEN Technologie Sp. z o.o.
 
Zarówno przy tworzeniu dachów z blachy, jak i przy innych pracach na metalowych blachach potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia. Niezbędna będzie m.in. giętarka do blachy, a także wyginarka do blachy, prasa mimośrodowa, czy prasa krawędziowa cnc.
 
Bruzdownice to nieocenione narzędzie, które pozwala firmom budowlanym na szybkie i wygodne wykonywanie bruzd w ścianach na kable lub nacięć na fugi. Wysokiej jakości bruzdownice sprawdzą się zarówno do wykonywania nacięć w miękkich, jak i twardych materiałach budowlanych, zapewniając szybkie tempo i ergonomię pracy.
 
Pompy ciepła w ostatnich latach stały się coraz chętniej wykorzystywaną metodą ogrzewania budynków, stając się tym samym atrakcyjną alternatywą dla bardziej tradycyjnych rozwiązań, wykorzystujących np. gaz lub węgiel. Choć obiektów wyposażonych w pompy ciepła przybywa, wiele osób wciąż nie ma pojęcia, w jaki sposób działa ta technologia i z jakimi korzyściami wiąże się jej używanie.
 
Podnośniki stanowią ważny element systemu transportu bliskiego umożliwiając zarówno przemieszczanie ludzi i materiałów po linii poziomej jak i w górę czy w dół. Ich podstawowym zadaniem jest stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do wykonywania zadań na wysokości zarówno przez maszynę, jak i przez ludzi. W tym drugim przypadku niezastąpione są podnośniki koszowe, dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych i w szerokim wyborze parametrów pracy.
 
ARSANIT Sp. z o.o. powstała w 2002 roku, początkowo jako niewielki zakład produkujący podstawowe wyroby chemii budowlanej. Firma jednak szybko weszła na drogę dynamicznego rozwoju, by obecnie zatrudniać niemal 200 osób, posiadać nowoczesne, wydajne linie produkcyjne i dostarczać na rynek szeroki wachlarz specjalistycznych, wysokiej jakości produktów chemii budowlanej i rozwiązań systemowych. O firmie rozmawiamy z Panem Krzysztofem Skrobotem – Prezesem Zarządu ARSANIT Sp. z o.o.
 
Cieszysz się swoim nowym domem, w którym pachnie świeżymi tynkami i farbą. Po miesiącach zmagań z ekipą budowlaną i bankiem wreszcie jesteś na swoim. To wspaniałe uczucie móc w spokoju wypić kawę na tarasie, rozkoszując się widokiem zielonego ogrodu. A czy w ferworze prac remontowych i wykończeniowych pomyślałeś o zadaszeniu drzwi wejściowych i balkonu? Jeśli nie, przyjrzyj się proponowanemu przez nas rozwiązaniu.
 
RMA Polska sp. z o.o. należy do globalnego koncernu RMA, który jest największym producentem monobloków izolacyjnych, mogącym poszczycić się ponad 50-letnim doświadczeniem i tradycją. Oprócz monobloków izolacyjnych RMA Polska oferuje również inną armaturę gazową oraz świadczy różnorodne usługi produkcyjne. O firmie rozmawiamy z Mgr inż. Witoldem Basiszynem - prokurentem RMA Polska Sp. z o.o., który w imieniu Zarządu kieruje przedsiębiorstwem od momentu jego powstania w Polsce.
 
Budki parkingowe (określane także stróżówkami bądź portierkami) dedykuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona zakresów w określonych porach bądź poprzez cały dzień. Budki parkingowe mają lekką budowę stalową. Powierzchnię elewacyjną spełniają sklejki złożone bądź blacha niskotrapezowa. W płytach warstwowych wypełnieniem może być styropian, wełna mineralna czy pianka poliuretanowa.
 

Jak zaprojektować biuro?

Projektowanie biura bywa wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli taka przestrzeń ma służyć wielu użytkownikom i odmiennym celom. Pierwszym krokiem powinno być odrzucenie uniwersalnych, odgórnie narzuconych zasad. Efektywna aranżacja biur opiera się na wykorzystywaniu atutów konkretnej powierzchni oraz dopasowaniu wyposażenia do funkcjonowania danej firmy.
 
Choć wielu przedsiębiorców wyznaje zasadę, że w dobrze prosperującym biznesie nie ma miejsca na koleżeństwo, to właśnie przyjaźń zapoczątkowała działalność firmy P&P sp. z o.o. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku budowlanym już ponad 25 lat i w swojej historii ma za sobą kilka przekształceń organizacyjnych związanych z rozwojem działalności. Firma wśród kontrahentów uznawana jest za fachowego realizatora obiektów kubaturowych oraz wykonawcę instalacji elektrycznych i niskoprądowych. Pracownicy i kadra zarządzająca, dzięki swojej ciężkiej i wytrwałej pracy, czasem w pocie czoła, mogą szczycić się dzisiaj wykonaniem kilkuset przedsięwzięć budowlanych na terenie całej Polski.
 
Beton – materiał stosowany powszechnie, ale niezwykle trudny w obróbce. Cięcie betonu należy zaliczyć do prac specjalistycznych, a taka operacja wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. W jaki sposób robić to skutecznie? Z jakich urządzeń należy korzystać w pracy z takim materiałem?
 
Elastyczne i szybkie działanie napędza rozwój, który pozwala na ciągłe poszerzanie i doskonalenie oferty, aby jak najlepiej zadowolić wymagających klientów. Czy jednym, złożonym zdaniem można opisać sposób osiągniecia sukcesu przez firmę Adamietz sp. z o.o.? Z pewnością nie, jednak bez wymienionych czynników przedsiębiorstwo ze Strzelec Opolskich nie miałoby, tak wysokiej pozycji w branży budowlanej.
 
Kiedy czytamy o Warszawie, w którymś momencie natkniemy się na artykuł o Miasteczku Wilanów. Inwestycja ta wciąż budzi emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, a dzielnica ma tyle samo zagorzałych zwolenników, co przeciwników. Portretowana jako raj w Warszawie przez wielu, nie może być jednak wolna od wad. Co może przeszkadzać w mieszkaniu w tym prestiżowym miejscu? Szukając odpowiedzi na to pytanie, zapytaliśmy o zdanie Macieja Balcerka z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space, który podzielił się z nami uwagami, które słyszy od osób planujących zakup mieszkania w tej dzielnicy.
 
CoBouw Polska Sp. z o.o. jest polsko – holenderską spółką budowlaną z kapitałem międzynarodowego doświadczenia. Firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych, które wykonuje na terenie całego kraju. O firmie opowiada Pani Aldona Amsing - Dyrektor Handlowy/ Współwłaściciel CoBouw Polska.