FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

W branży budowlanej oraz przemyśle kask ochronny jest obowiązkowym wyposażeniem nie tylko pracowników fizycznych narażonych na urazy głowy, ale również wszystkich przełożonych oraz osób, które przebywają na terenie zakładu czy miejsca pracy, np. nadzorców, inwestorów czy audytorów. Dowiedz się, w jaki sposób kaski ochronne poprawiają bezpieczeństwo pracowników oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kasku.
 
Brama to tak naprawdę wizytówka posesji. To oznacza, że powinna być nie tylko trwała, łatwa w otwieraniu i zamykaniu, ale także elegancka. Ponadto brama musi zapewniać bezpieczeństwo i umożliwiać wygodny wjazd na posesję.
 
Pistolety do kleju to bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie. Nic dziwnego, że sięga po nie spora ilość nie tylko doświadczonych majsterkowiczów, ale i również amatorów. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów tego narzędzia, dlatego wybór konkretnego modelu nie jest do końca taki prosty.
 
Perfopol Sp. z o.o. powstała w 1990 roku w 100% z kapitału polskiego. Od samego początku firma postawiła na dynamiczny rozwój i ten cel cały czas pozostaje niezmienny – czego dowodem jest fakt, iż Perfopol jest obecnie największym polskim producentem blach perforowanych oraz siatek. Specjalnie dla „BusinessPL” ekskluzywnego wywiadu udzielił Dyrektor Zarządzający Perfopol Sp. z o.o. – pan Paweł Przygoda.
 
Żywica w naturze jest substancją, która skutecznie zasklepia zewnętrzne uszkodzenia drzewa oraz umożliwia regenerację rośliny. Dlaczego tak się dzieje? Żywice to nierozpuszczalne w wodzie mieszaniny nielotnych związków organicznych, którymi są terpenoidy oraz towarzyszące im związki fenolowe.
 

Rodzaje hal stalowych

 
Ze względu na przeznaczenie rozróżniamy hale przemysłowe, obsługowe i hale użyteczności publicznej. Hale przemysłowe, które stanowią najliczniejszą grupę hal o konstrukcji stalowej, to obiekty produkcyjne i magazynowe.
 
Rynek nieruchomości dzieli się na pierwotny i wtórny. Pierwotny rynek nieruchomości to mieszkania nowe, sprzedawane przez przedsiębiorców. Rynek wtórny – mieszkania wcześniej użytkowane. Każdy z nich posiada wiele zalet i wad, jednak decydując się na kupno nowego lokum:
 
Coraz więcej osób szukających mieszkania zastanawia się nad przeprowadzką do Trójmiasta. Ta przyjazna swoim mieszkańcom aglomeracja kusi swoimi wdziękami młodych ludzi z całej Polski, którzy przybywają do niej w celu odnalezienie własnego miejsca na ziemi.
 
Nie ma wątpliwości, że wiek budynku ma wpływ na wartość nieruchomości. Jest to jednak tylko jeden z elementów, które kształtują ceny mieszkań. Innymi, istotnymi czynnikami są:
 
Planujesz pracę na wysokość i chcesz wynająć urządzenie przygotowanie do tego rodzaju pracy? Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę gdy zdecydujesz się na wynajem zwyżki. Wcześniej musisz przemyśleć, do jakich prac budowlanych go potrzebujesz.
 
Na rynku budowlanym coraz częściej spotykamy się z budownictwem modułowym. Innowacyjna technologia budowlana, która pozwala na postawienie budynku w czasie znacznie krótszym od tradycyjnego budownictwa, szturmem podbija serca inwestorów i wykonawców.
 

Wełna mineralna to popularny materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego, który używany jest celem izolacji termicznej i akustycznej ścian, stropów, podłóg, dachów skośnych i płaskich oraz ciągów instalacyjnych, na przykład dużych rur CO.
 

Libet S.A. to jeden z czołowych producentów kostki brukowej i innych wyrobów betonowych do zabudowy nawierzchni ścieżek, podjazdów, tarasów, ogrodów oraz szeroko pojętego zagospodarowania pozostałych elementów przestrzeni prywatnych lub publicznych (płyty, palisady, stopnie schodowe, bloczki ogrodzeniowe, mała architektura).
 
 
CONTRACTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie to Firma, która od ponad dwudziestu lat z sukcesem zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz dostarczaniem wysokiej jakości materiałów budowlanych do Klientów indywidualnych oraz dużych Firm budowlanych.
 
Jakie parametry należy brać pod uwagę, wybierając firmę świadczącą usługi z zakresu obsługi technicznej nieruchomości? Podstawowym kryterium jest zakres prac oferowanych przez firmę. Kompleksowa obsługa techniczna z jasno sprecyzowanym wachlarzem usług oraz możliwością negocjacji ich parametrów, a także możliwość indywidualnego dopasowania oferty, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb danego klienta, to solidny fundament długiej i owocnej współpracy.
 
Mata grzewcza – typy i zastosowania
 

MOLEWSKI Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą budowlaną, jedną z największych w kraju. W ciągu kilkudziesięciu lat działalności udało jej się zdobyć ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Specjalnie dla BusinessPL o Firmie opowiada jej Prezes, Marcin Molewski.
 
Firma Galeco sp. z o.o. została założona w roku 1996. Jest przedsiębiorstwem prywatnym ze stuprocentowym udziałem rodzimego kapitału i jedną z firm istniejących w grupie biznesowej Galeco Rainwater Technology.
 
 
 
Zakup mieszkania, jak każda poważna inwestycja, związany jest zarówno z dużym ryzykiem, jak również nowymi szansami i możliwościami, które daje. Niebezpieczeństwo wynikające z kupnem mieszkań aż za dobrze znają ci, których już ponad 10 lat temu skusiły kredyty udzielane w walutach zagranicznych, przede wszystkim w szwajcarskim franku.