osg160x600
Belka_160
banner_160_nsc
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 


MOLEWSKI Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą budowlaną, jedną z największych w kraju. W ciągu kilkudziesięciu lat działalności udało jej się zdobyć ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Specjalnie dla BusinessPL o Firmie opowiada jej Prezes, Marcin Molewski.
 
Firma Galeco sp. z o.o. została założona w roku 1996. Jest przedsiębiorstwem prywatnym ze stuprocentowym udziałem rodzimego kapitału i jedną z firm istniejących w grupie biznesowej Galeco Rainwater Technology.
 
 
 
Zakup mieszkania, jak każda poważna inwestycja, związany jest zarówno z dużym ryzykiem, jak również nowymi szansami i możliwościami, które daje. Niebezpieczeństwo wynikające z kupnem mieszkań aż za dobrze znają ci, których już ponad 10 lat temu skusiły kredyty udzielane w walutach zagranicznych, przede wszystkim w szwajcarskim franku.
 

Firma Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o. świadczy specjalistyczne usługi na rynku nieruchomości od 1996 roku. Zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami biurowymi, handlowo-usługowymi, magazynowymi i przemysłowymi. Historię spółki oraz obecne możliwości w rozmowie z BusinessPl przedstawia Prezes Zarządu – pan Andrzej Zalega.

Proszę powiedzieć, jakie były początki i najważniejsze momenty w rozwoju Państwa firmy?
 
Nie chcesz przeznaczać sporej sumy na wybudowanie domu jednorodzinnego? W takim przypadku warto rozpocząć od wybrania odpowiedniego projektu – taniego w realizacji. Takie projekty można obecnie kupić również jako gotowe!
 

Firma Monier Braas Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu BMI Group i jest jednym z wiodących dostawców oferujących zintegrowane systemy dachowe. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Monier Braas Polska – panem Grzegorzem Baryckim.
 

Firma Uponor jest czołowym międzynarodowym dostawcą systemów i rozwiązań do stosowania w budownictwie oraz sieciach zewnętrznych. W Polsce działalność Firmy jest prowadzona przez dwie odrębne spółki: Uponor Sp. z o.o. (instalacje wewnętrzne dla budownictwa) oraz Uponor Infra Sp. z o.o. (rozwiązania infrastrukturalne dla sieci zewnętrznych). Informacji o Firmie udzieliła pani Edyta Zalewska, Dyrektor Sprzedaży Uponor Infra.
 

Specjalnie dla „BusinessPL” wywiadu udzielił - pan Aleksy Ursatjew - Dyrektor operacyjny, Prokurent. NEŁSA prowadzi działalność na terenie całej Polski na rynkach budowlanych i przemysłowych. Założona w 1997 r. firma, ma za sobą historię ponad 20 lat zdobywania doświadczenia poprzez zatrudnianie 500 wykwalifikowanych pracowników.
 

Problemy z układem kanalizacji potrafią uprzykrzyć życie nie tylko domowników, ale także i najbliższych sąsiadów. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego fetoru powstałego na skutek zatorów występujących wewnątrz rur odpływowych oraz kanalizacyjnych. Ów zator jest spowodowany osadem oraz zanieczyszczeniami – te z kolei wynikają z zaniedbań powstałych w efekcie codziennego użytkowania. Brak regularnego czyszczenia rur może doprowadzić do o wiele bardziej groźnych konsekwencji – m.in. do ich pęknięć, co może zakończyć się wymianą całego układu kanalizacyjnego, co jest wyjątkowo czasochłonne oraz kosztowne. Jakich metod najrozsądniej użyć do udrażniania zapchanej kanalizacji?
 

Mieszkanie to jedno z najważniejszych celów, na które Polacy biorą kredyt. Młodzi, którzy mogą pozwolić sobie na lokum z rynku pierwotnego, chętnie wybierają przestronne i nowoczesne mieszkania z tarasem. Zanim jednak przejdą do urządzania swojego mieszkania, muszą pozyskać na nie środki oraz podpisać umowę z deweloperem lub poprzednim właścicielem. Na co warto zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?
 
Jak dowiedzieć się możemy z portalu Legalna Budowa, z wybudowaniem przyłącza wodociągowego wiążą się zwykle znaczące koszty. Za co musimy zapłacić? Przede wszystkim, zgodnie z art. 15 pkt. 2 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, „realizację budowy przyłączy do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci”. Konieczne będzie zatem, abyśmy sami opłacili między innymi wydanie warunków technicznych przyłącza wodociągowego, wykonanie przez specjalistę projektu przyłącza i cały proces budowy. Będziemy także musieli pokryć koszty związane z odbiorami częściowymi i odbiorem końcowym oraz odbywającymi się w trakcie próbami technicznymi i pracami geodezyjnymi.
 
Mostostal Kraków S.A. specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie wykonawstwa i montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych oraz montażu urządzeń głównie dla przemysłów cementowo-wapienniczego, energetycznego, hutniczego, chemicznego. Spółka należy do Grupy Budimex. O firmie rozmawiamy z panem Andrzejem Kaczanem - Prezesem Zarządu, Dyrektorem Zarządzającym Mostostal Kraków S.A.
 

Wełna mineralna to popularny materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego, który używany jest celem izolacji termicznej i akustycznej ścian, stropów, podłóg, dachów skośnych i płaskich oraz ciągów instalacyjnych, na przykład dużych rur CO.
 
Agroskład ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży. Firma powstała w 1990 roku w Ujeździe. Specjalnie dla BusinessPL o firmie rozmawiamy z jej współwłaścicielem , Panem Jackiem Kaczubą.
 
Umiejętność wykorzystania paliw gazowych uznać można za jedną z ważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji. Użycie jednak takich paliw oprócz niewątpliwych korzyści niesie ze sobą także pewne ryzyko, dlatego obchodzić się z nimi należy ostrożnie i w odpowiedni sposób, będąc w pełni świadomym potencjalnych zagrożeń. Osoby zajmujące się eksploatacją sieci, instalacji oraz urządzeń gazowych powinny więc posiadać stosowne uprawnienia.
 
Nagłe przerwy w dostawach prądu mogą być bardzo uciążliwe. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy agregatu prądotwórczego, stanowiącego dodatkowe źródło zasilania w razie awarii sieci. Agregatu nie trzeba kupować – jeśli potrzebujemy go na krótki czas, nie na stałe, wówczas można go wypożyczyć. To dobre rozwiązanie, np. kiedy remontujemy budynek albo zaczynamy budowę. Jakie kwestie są istotne przy wyborze takiego generatora?
 

Beton to jeden z najbardziej podstawowych materiałów budowlanych. Wykorzystuje się go tak powszechnie, że w sumie trudno wyobrazić sobie coś prostszego wskładzie oraz produkcji. W rzeczywistości jednak samodzielne uzyskanie betonu o pożądanych właściwościach jest dość trudne i wymaga pewnego doświadczenia.
 
Od wielu lat na rynku nieruchomości obserwować można bardzo duże zainteresowanie nieruchomościami zlokalizowanymi poza obrębem metropolii – ta tendencja szczególnie silna jest wśród osób posiadających dzieci. Dom lub mieszkanie w miejscowościach takich ja Piaseczno może mieć bardzo dużo plusów.
 
DOVISTA i spółki Grupy VELUX są największym producentem i eksporterem okien w Polsce. Razem należą do duńskiej Grupy VKR, która skupia marki prowadzące działalność produkcyjną w czterech głównych obszarach: okna dachowe, okna fasadowe, energia termalna i wentylacja. DOVISTA Polska Sp. z o.o. to Firma, która wytwarza i dostarcza najwyższej klasy okna i drzwi z drewna.
 
Łódź kojarzy się z młodymi artystami i przedsiębiorcami, którzy licznie gromadzą się tutaj przyciągnięci tanimi czynszami, żywą sceną społeczną i pysznym jedzeniem. Łódź jest odpowiedzią na spełnienie marzeń o idealnym mieszkaniu niemalże dla każdego, a to przez to, jaką różnorodnością potrafi zaskoczyć.