BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Płyty cementowe mają zastosowanie zarówno w tradycyjnym budownictwie murowanym, jak również w domkach szkieletowych. Można je montować wewnątrz pomieszczeń na ścianach, sufitach i podłogach, a także na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku wykorzystuje się specjalistyczne płyty o dużej odporności na czynniki atmosferyczne.
 
Problem niedogrzania mieszkań dotyczy aż 7% Polaków. Choć dane z roku na rok są coraz korzystniejsze, warunki w wielu domach wciąż wymagają natychmiastowej poprawy. Co ważne, istnieją urządzenia pozwalające dogrzanie pomieszczeń w prosty i niedrogi sposób, takie jak zyskujący popularność bufor ciepła. Jak może pomóc w zapewnieniu optymalnej temperatury w domu przez cały rok?
 
Cemex posiada w swoim asortymencie różnorodne rodzaje betonu, na które można się zdecydować. Cechują się one zróżnicowanym zastosowaniem, dlatego też klient sam podejmuje decyzję, jaka konkretnie odmiana jest mu w danym momencie potrzebna.
 
Wybór materiału wykończeniowego na elewację domu to decyzja, którą należy gruntownie przemyśleć. Powinien on być nie tylko odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne, ale także pięknie prezentować się i komponować z otoczeniem domu. A nic tak dobrze nie spełnia tych warunków jak klinkierowe płytki elewacyjne. Sprawdź, jakie masz możliwości ich wykorzystania.
 
Gdy chcemy zdecydować się na kupno nowego mieszkania, musimy często liczyć się z tym, że na jego odbiór przyjdzie nam poczekać. Wielu deweloperów rozpoczyna prowadzenie rezerwacji na nowe lokale jeszcze na etapie „dziury w ziemi”. Czy to dobra decyzja?
 

Ogrodzenia stalowe

Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów ogrodzeń stalowych. Dodatkowo każde z nich występuje w ogromnej ilości wzorów. Czym należy się więc kierować podczas zakupów, by wybrać nie tylko ładne, ale również trwałe ogrodzenie?
 
Pierwsze dni jesieni to nie tylko czas na przygotowanie się do długich, zimowych wieczorów. To również ostatnia szansa na zabezpieczenie domu i ogrodu przed śniegiem i niskimi temperaturami. Na surowe warunki atmosferyczne szczególnie narażone są elementy drewniane. Większość z nich nie jest w stanie poradzić sobie z nimi bez naszej pomocy. Szczególną uwagę należy zwrócić na deski tarasowe – dzięki prostym zabiegom odpowiednio zabezpieczymy je przed pierwszymi mrozami i będziemy mogli cieszyć się zaletami tarasu już podczas pierwszych wiosennych ociepleń.
 
1000 zadowolonych klientów – taka liczba musi imponować każdemu, kto jest związany z branżą budowlaną i ma stały kontakt z odbiorcami zleceń. Zarządzający firmą Moris Polska sp. z o.o. przyznają, że to grono usatysfakcjonowanych odbiorców wciąż się powiększa, tak jak piętrzą się w górę inwestycje budowane przez przedsiębiorstwo. Ich wspólnym wyznacznikiem jest precyzja i wykorzystywanie nowoczesnych technologii dostępnych w budownictwie. Firma ma zasięg ogólnopolski, spektrum działalności jest bardzo szerokie, ponieważ obejmuje zarówno fazę projektową, jak i budowlaną oraz doradztwo, które są oferowane klientom z sektora publicznego i prywatnego. Owocna współpraca z lokalnymi partnerami biznesowymi to kolejny atut tej firmy, który później przekłada się na finalny sukces.
 
CFE Polska jest stabilnym i dynamicznie rozwijającym się generalnym wykonawcą z belgijskim kapitałem (należy do Grupy CFE) i ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku. CFE stawia na wykwalifikowaną kadrę, ponadprzeciętne standardy BHP oraz wysoką jakość realizowanych inwestycji budowlanych. CFE Polska współpracowało m.in. z takimi firmami jak Saint Gobain, Carrefour, Atrium Real Estate, OKRE Development, General Motors i B&B Hotels. Na bogate doświadczenie firmy składają się m.in. realizacje projektów przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich, realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów. Więcej informacji o CFE Polska można znaleźć na stronie internetowej: https://www.cfe.com.pl. O działalności przedsiębiorstwa rozmawiamy z Christopherem Siemieńskim, zajmującym w CFE stanowisko Business Development and Marketing Manager.
 
Na próżno szukać na rynku budowlanym firm będących tak jednoznacznie kojarzonych z solidnością. Mowa o kieleckiej firmie SPS Construction, która od dwunastu lat pokazuje, że nie zawsze trzeba zaczynać z „wysokiego C”, by być potentatem. Wystarczy po prostu cierpliwość i rzetelność, by odnieść sukces biznesowy zarówno na płaszczyźnie finansowej, jak i partnerskiej – czy to z inwestorami, czy to z pracownikami.
 
‘’Ty budujesz. My dostarczamy.’’ O firmie SIG Sp. z o.o. rozmawiamy z Panem Prezesem - Marcinem Szczygieł.
 
ABC Colorex to zawsze jeden krok przed konkurencją. Nowoczesne zakłady oferujące lakierowanie proszkowe to połączenie nowoczesnych technologii, polskiego kapitału i ciągle rozwijanego poziomu usług, który potwierdzają zarówno klienci, jak i cała gablota przyznanych certyfikatów.
 

Renowacje bez tajemnic

Usługa renowacji przełazowych kolektorów stała się filarem działalności firmy BLEJKAN S.A., na którym w ciągu 10 lat zbudowała swoją silną pozycję na rynku europejskim. Sukcesy inwestycyjne oraz grono zadowolonych klientów sprawiły, że przedsiębiorstwo zostało jednym z liderów wśród podmiotów oferujących bezwykopową renowację kanalizacji. W zakres tej dziedziny wchodzą m.in. renowacja przewodów kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych i ciśnieniowych. Wykwalifikowani pracownicy mają za sobą wiele realizacji o dużym zasięgu, które pozwoliły im zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie, obecnie wykorzystywane pod flagą marki BLEJKAN.
 
Nierzadko charakter prowadzonych prac wymaga urządzeń uniwersalnych, czyli takich, które sprawdzą się w zróżnicowanych warunkach
 
Najważniejsze pytanie, jakie powinniśmy zadać przed wyborem tego urządzenia brzmi: czym sugerować się przy wyborze zagęszczarki? To po prostu maszyna, która zwiększa gęstości podłoża w miejscu w którym wykonywane są prace. Wiele ma z góry wyznaczone zadania. Wyszczególniamy sprzęt do ubijania i utwardzania sypkiego podłoża, czy też tłuczenia określonego materiału.
 
Odkąd w naszym kraju zaczęły pojawiać się gotowe projekty domów na sprzedaż, ich popularność z roku na rok zaczęła być coraz większa. Dzisiaj do dyspozycji mamy pełny wachlarz projektów zarówno tych mniejszych, jak i większych domów jednorodzinnych.
 
Jeśli w istniejącym budynku zaczynają pojawiać się sygnały świadczące o uszkodzeniu konstrukcji, konieczne jest przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej. Jest ona często wykonywana. Każdy defekt konstrukcji powinien być dla nas sygnałem, że konieczne jest poddanie jej ekspertyzie w celu zapobiegnięcia większym uszkodzeniom, które spowodują dodatkowe koszty.
 
Grupa kapitałowa i2 Development to podmiot działający w branży deweloperskiej, zajmujący się budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym. Posiada najbogatszą ofertę mieszkaniową w centrum i prestiżowych dzielnicach Wrocławia, co stawia ją w pozycji lidera budownictwa mieszkaniowego w tym mieście.
 
Grupa PSB Handel S.A., z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju (województwo świętokrzyskie), działa na rynku od 20 lat. Jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu „dom i ogród” w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 364 małe i średnie rodzinne firmy z terenu całego kraju, prowadzące handel w 412 składach budowlanych, w ponad 265 marketach PSB-Mrówka oraz 53 centrach handlowych PSB-Profi. O działalności Grupy PSB Handel S.A. opowiada członek Zarządu i Dyrektor ds. marketingu i eksportu Grupy – Mirosław Lubarski.
 
Izohan Sp. z o.o. jest wiodącym producentem materiałów z zakresu hydroizolacji oraz chemii budowlanej. Od prawie 30 lat z sukcesem buduje swoją ofertę produktową, zrzeszając obecnie pięć marek: IZOHAN, IZOLMAT, NEXLER, IZOLMIX i IZOLEX. Od 2006 roku działa w strukturach Grupy Atlas. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Pawłem Ziembińskim.