BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Każda osoba zajmująca się hydrauliką może potwierdzić, że łączenie rur o różnych średnicach nie należy do zadań łatwych. Najważniejszą kwestią w zakresie łączenia rur o różnej średnicy jest zapewnienie odpowiedniego uszczelnienia. Źle dopasowana lub zamontowana uszczelka może oznaczać przecieki w miejscu łączenia rur.
 
W wielu domach jeszcze używane są drabiny drewniane, a jeśli nie, to trochę lżejsze od nich aluminiowe. Nie oszukujmy się – nie zawsze są one wygodne, a większość decyduje się na zakup drabiny z dwóch powodów. Po pierwsze: drabina jest tania, a po drugie – mało kto wie, że całkiem niezłym pomysłem jest jej zastąpienie domowym rusztowaniem.
 
Kostka brukowa to wdzięczny materiał, który pozwoli Ci stworzyć solidne i przyjemne dla oka powierzchnie wokół domu. Na posesjach prywatnych najczęściej wykorzystuje się ją do budowy ścieżek ogrodowych, a przede wszystkim podjazdów samochodowych. Aby kostka brukowa nienagannie wywiązywała się ze swojej roli, trzeba jednak poważnie podejść do procesu jej układania. Niewskazane jest tu działanie pod presją czasu i bez odpowiedniego przygotowania. Zobacz, jakie błędy najczęściej popełnia się podczas takich prac.
 
Konstrukcje stalowe są tanie i można je postawić nawet w miesiąc. Ze względu na te zalety wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak można hale tego typu wykorzystać. Czy ich zastosowanie ogranicza się do celów magazynowych? Podpowiadamy, jak zagospodarować halę stalową.
 
Kupno mieszkania to inwestycja na całe życie, jednak bardzo często zdarza się, że jest to dla nas trudna do podjęcia decyzja. Na przeszkodzie stoi problematyczny proces kupna mieszkania – zwłaszcza dla osób, które robią to pierwszy raz i dość szeroki rynek, w którym bez pomocnej dłoni można łatwo się pogubić. Problemy mogą zacząć się znacznie wcześniej, niż może nam się wydawać. Będą one związane z wyborem mieszkania naszych marzeń, a dokładniej z tym gdzie go szukać.
 
W dobie rosnących cen za energię elektryczną i rosnących kosztów ogrzewania coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy energooszczędne. Czy naprawdę opłaca się je budować? Sprawdzamy ich zalety.
 
STYROPMIN Sp. z o.o. to polska firma, która od 26 lat produkuje i dostarcza płyty styropianowe. W ofercie producenta znajdziemy nie tylko standardowe materiały termoizolacyjne, ale także specjalistyczne rozwiązania.
 
 
Podstawową strategią PFI Future SA jest identyfikacja, kreowanie, przygotowanie, realizacja projektów, których przedmiotem są wielofunkcyjne, edukacyjno-rozrywkowe obiekty spędzania czasu wolnego, łączące unikatowość z użytecznością oraz walorem edukacyjnym, odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom lokalnej społeczności, dostosowane do dynamicznie rosnących potrzeb branży turystycznej oraz nieszablonowe obiekty przestrzeni biznesowej a także mieszkaniowej.
 

Blacha na rąbek

Ten rodzaj blachy jest stosunkowo popularny, szczególnie w nowoczesnej architekturze, gdzie dominują proste formy. Choć sposobów na montaż takiego pokrycia dachowego może być właściwie tyle, ilu jest dekarzy, poniżej przedstawimy ogólne wytyczne do tego przedsięwzięcia.
 
Listwy przypodłogowe, to tylko z pozoru mało znaczący element. Bez niego, podłoga nawet w najmodniejszym wzorze lub kolorze będzie sprawiała wrażenie niewykończonej. Listwy stanowią przysłowiową kropkę nad "i". Warto więc, z bliska przyjrzeć się produktom dostępnym na rynku i podczas ich wybierania zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
 
 
Firma PAGEN Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku jako producent stolarki PVC. W dalszym ciągu zarządzana przez jednego z założycieli firmy- Pana Dominika Chamioło. Firma w połączeniu z długoletnim doświadczeniem, sprawdzonymi dostawcami surowców i wykwalifikowaną kadrą, dostarcza okna najwyższej jakości. O firmie opowiada Dyrektor Handlowy – pani Anita Kaperek.
 
INTERSTONE® została założona w 2000 roku. Firma jest wiodącym w Polsce importerem i dystrybutorem kamienia. W ofercie INTERSTONE® znajduje się niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata. O firmie rozmawiamy z Wiesławem Sordylem, prezesem Interstone Sp. z o.o.
 
Wynajem mieszkań w Polsce nadal nie jest jeszcze tak popularny, jak na Zachodzie, niemniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szacuje się, że liczba wynajmowanych obecnie mieszkań w naszym kraju wynosi ok. 2 milionów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że prawa i obowiązki spoczywają na obu stronach umowy najmu. Co zatem powinien wiedzieć najemca, nim zdecyduje się na wybór swoich "czterech kątów"?
 
 
Co roku w Polsce wybuchają tysiące pożarów. Dane z roku 2017 stwierdzają, że w całym kraju gaszono ich 125 871. W roku 2018 w pożarach zginęło łącznie ponad 3.000 osób, a wiele zostało rannych. Te tragiczne statystyki pokazują, że zabezpieczeń przeciwpożarowych nigdy za dużo. Wśród nich szczególne miejsce powinny zajmować te, które pozwalają na oddymianie pomieszczeń.
 
 
Rozpoczynając swoją przygodę z budową domu często stajemy przed dylematem czy wybrać gotowy projekt domu czy zamówić indywidualny projekt u architekta. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się co zyskujemy i tracimy.
 
Sprężone powietrze jest dziś koniecznością, zarówno w warsztatach usługowych jak i zakładach przemysłowych. Bez niego nie może pracować cała gama urządzeń przemysłowych czy narzędzi pneumatycznych. Jest ono nośnikiem energii łatwym w wykorzystaniu nawet w strefach zagrożonych wybuchem (np. lakierni do zasilania pomp membranowych).
 
Nowoczesne zakłady przemysłowe podnoszą bezpieczeństwo swoich pracowników oraz reorganizują pracę poprzez malowanie linii. Jak zrobić to prawidłowo i jakie inne korzyści niesie ze sobą wyznaczenie poszczególnych stref poprzez malowanie linii? Dowiedz się wszystkiego co niezbędne dla każdego zarządcy fabryki lub magazynu.
 
Wadim Plast Sp. z o.o. prowadzi działalność od ponad 30 lat, oferując produkty i usługi dla branży tworzyw sztucznych. Spółka posiada ogromne doświadczenie oraz wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu – panem Pawełem Jurkowskim.
 
Sodexo Polska Spółka z o. o. jest częścią Grupy Sodexo. Początki Grupy Sodexo miały miejsce w Marsylii gdzie ze skromnej, rodzinnej firmy, w ciągu półwiecza stała się jedną z największych firm outsourcingowych na świecie. Obecnie w Polsce Sodexo obsługuje ponad 250 nieruchomości, 2250 mniejszych jednostek oraz prowadzi niespełna 80 restauracji.
 
 
Przepływ cieczy w kanale otwartym odbywa się w powierzchni swobodnej, a więc niezamkniętej. W związku z tym na ciecz działa bezpośrednie ciśnienie atmosferyczne. Do pomiaru przypływu w kanałach otwartych służą przepływomierze. Jest to bardzo istotna czynność dla przebiegu rozmaitych procesów produkcyjnych. Dlatego też warto dobrać odpowiednie przepływomierze do kanałów otwartych.