600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Wadim Plast Sp. z o.o. prowadzi działalność od ponad 30 lat, oferując produkty i usługi dla branży tworzyw sztucznych. Spółka posiada ogromne doświadczenie oraz wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu – panem Pawełem Jurkowskim.
 
Sodexo Polska Spółka z o. o. jest częścią Grupy Sodexo. Początki Grupy Sodexo miały miejsce w Marsylii gdzie ze skromnej, rodzinnej firmy, w ciągu półwiecza stała się jedną z największych firm outsourcingowych na świecie. Obecnie w Polsce Sodexo obsługuje ponad 250 nieruchomości, 2250 mniejszych jednostek oraz prowadzi niespełna 80 restauracji.
 
 
Przepływ cieczy w kanale otwartym odbywa się w powierzchni swobodnej, a więc niezamkniętej. W związku z tym na ciecz działa bezpośrednie ciśnienie atmosferyczne. Do pomiaru przypływu w kanałach otwartych służą przepływomierze. Jest to bardzo istotna czynność dla przebiegu rozmaitych procesów produkcyjnych. Dlatego też warto dobrać odpowiednie przepływomierze do kanałów otwartych.
 
Zamawiający nie jest upoważniony do żądania od wszystkich wykonawców, by załączyli do oferty jakiekolwiek dokumenty potwierdzające zgodność oferowanego świadczenia (dostawy, usługi, roboty budowlanej) z oczekiwaniami opisanymi w siwz. Nie jest także zobowiązany do zastrzeżenia obowiązku złożenia tych dokumentów wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza – choć może to zrobić.
 
40 metrów kwadratowych powierzchni na start, czy to wystarczający metraż, na którym można zbudować sukces firmy? Okazuje się, że jest to realne, jak pokazuje historia spółki Terrano, która rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku.
 
Planujesz zakup mieszkania i chcesz znaleźć wymarzony lokal na własną rękę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas szukania ogłoszeń o sprzedaż nieruchomości, by wybierać tylko atrakcyjne oferty, dopasowane do Twoich potrzeb.
 
 
Bardzo popularnymi wykładzinami są te dywanowe i PCV, każda z nich ma inne właściwości i doskonale nadaje się do określonych warunków. Warto wiedzieć jakie są ich najważniejsze cechy, by móc wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
 
Na rynku funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni sprzętu budowlanego, które oferują wynajem zwyżek. Podnośniki koszowe stosowane są podczas wykonywania rozmaitych prac na wysokości. Bardzo często wykorzystywane są sporadycznie, a więc ich zakup jest kompletnie nieopłacalny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa, które oferuje wynajem podnośników koszowych.
 
 
Termostat grzejnikowy to znakomity sposób na to, aby racjonalnie zarządzać zużyciem energii. Jest to element o prostej konstrukcji, który montuje się bezpośrednio do zaworu grzejnika. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że bez problemu można znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet.
 
Potencjalne zagrożenie ściśle wiąże się z używaniem otwartego ognia. Z tego względu kuchnia oraz kotłownia będą najbardziej zagrożonymi miejscami Twojego domu. Aby zminimalizować zagrożenie pożarowe, zastanów się, już na etapie planowania budynku, w jaki sposób zapewnić odpowiednie systemy prewencji oraz przeciwdziałania.
 
 
Poprawnie funkcjonujący system przeciwpożarowy jest podstawą bezpieczeństwa osób znajdujących się w budynku, ale także ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku budynków użyteczności publicznej. Jednak obowiązek zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa w przypadku pożaru spoczywa na osobach zarządzających danym obiektem, czyli administracji lub właściciela.
 
 
Współczesność definiuje jedno słowo: zmiana. Niezależnie od tego, o jakiej branży mówimy, każda z nich musi być przygotowana na konieczność szybkich transformacji zarówno na poziomie strategii działania, jak i posiadanych obiektów służących codziennej pracy. Na szczęście poszukiwania rozwiązań budowlanych, które będą skutecznie nadążać za automatyzacją oraz usprawnianiem procesów produkcyjnych i magazynowych są proste i dostępne dla każdej firmy. Mowa tutaj o rozwiązaniach opartych o konstrukcje stalowe.
 
Wybór miejsca do zamieszkania to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, rozważamy wiele rozwiązań. Zastanawiamy się w jakim miejscu wyobrażamy sobie nasze życie za kilka lat, jakie mamy wymagania i gdzie tak naprawdę poczujemy się pewnie i bezpiecznie. O tym czy zdecydujemy się zamieszkać w centrum miasta, na obrzeżach czy z dala od niego zdecydują nasze osobiste upodobania. Poniżej, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, o tym czym powinieneś sugerować się wybierając przyszłe miejsce zamieszkania i na co zwrócić uwagę.
 
Zwyżki to maszyny wykorzystywane na szeroką skalę. Są one stosowane w m.in. branży przemysłowej, czy też budowlanej. Podnośniki umożliwiają wykonywanie różnorodnych prac na wysokości. Wiele osób zastanawia się, czy ich operator musi posiadać specjalne uprawnienia na tego rodzaju sprzęt? Odpowiedź brzmi twierdząco - bez odpowiednich uprawnień nie można obsługiwać podnośników koszowych.
 
Remont mieszkania sprzyja powstawaniu różnego typu odpadów. Niektórych z nich nie można jednak wyrzucić do zwykłego śmietnika. Toteż przed rozpoczęciem remontu warto zadbać o zapewnienie pojemnika na gruz oraz o jego zutylizowanie. I jest to konieczne także z punktu widzenia prawnego, gdyż przepisy zabraniają wyrzucania odpadów do zwykłych kontenerów na śmieci.
 
 
Czasem wymiana starego okna na nowe jest konieczna i to nie zawsze w sytuacji, kiedy wymieniamy stare i nieszczelne okno drewniane na nowe okno plastikowe. Zdarzają się także sytuacje, kiedy zakupione na początku okna plastikowe nie sprawdziły się w praktyce, gdyż na przykład mocno przez nie wiało albo też wpuszczały do środka chłód. Warto jednak wiedzieć, że o tym, czy dany system okienny będzie ciepły decydują nie tylko jego parametry, ale i sposób jego montażu. Cóż z tego, że okno jest super energooszczędne, jeśli podczas montażu naokoło jego framugi będzie nam wiał wiatr?
 

Żywica na taras

 
Na przydomowych tarasach częstym rozwiązaniem są płytki. Owszem, potrafią być one bardzo efektowne, jednak nie zawsze wykazują odpowiednią odporność na czynniki atmosferyczne i upływ czasu. Zwłaszcza, jeśli są nieodpowiednio położone, płytki mogą pękać, dostawać się może pod nie woda, co ma wpływ na ogólny stan posadzki i wygląda tarasu.
 
W branży budowlanej oraz przemyśle kask ochronny jest obowiązkowym wyposażeniem nie tylko pracowników fizycznych narażonych na urazy głowy, ale również wszystkich przełożonych oraz osób, które przebywają na terenie zakładu czy miejsca pracy, np. nadzorców, inwestorów czy audytorów. Dowiedz się, w jaki sposób kaski ochronne poprawiają bezpieczeństwo pracowników oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kasku.
 
Brama to tak naprawdę wizytówka posesji. To oznacza, że powinna być nie tylko trwała, łatwa w otwieraniu i zamykaniu, ale także elegancka. Ponadto brama musi zapewniać bezpieczeństwo i umożliwiać wygodny wjazd na posesję.
 
Pistolety do kleju to bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie. Nic dziwnego, że sięga po nie spora ilość nie tylko doświadczonych majsterkowiczów, ale i również amatorów. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów tego narzędzia, dlatego wybór konkretnego modelu nie jest do końca taki prosty.