600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

 
Podstawową strategią PFI Future SA jest identyfikacja, kreowanie, przygotowanie, realizacja projektów, których przedmiotem są wielofunkcyjne, edukacyjno-rozrywkowe obiekty spędzania czasu wolnego, łączące unikatowość z użytecznością oraz walorem edukacyjnym, odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom lokalnej społeczności, dostosowane do dynamicznie rosnących potrzeb branży turystycznej oraz nieszablonowe obiekty przestrzeni biznesowej a także mieszkaniowej.
 

Blacha na rąbek

Ten rodzaj blachy jest stosunkowo popularny, szczególnie w nowoczesnej architekturze, gdzie dominują proste formy. Choć sposobów na montaż takiego pokrycia dachowego może być właściwie tyle, ilu jest dekarzy, poniżej przedstawimy ogólne wytyczne do tego przedsięwzięcia.
 
Listwy przypodłogowe, to tylko z pozoru mało znaczący element. Bez niego, podłoga nawet w najmodniejszym wzorze lub kolorze będzie sprawiała wrażenie niewykończonej. Listwy stanowią przysłowiową kropkę nad "i". Warto więc, z bliska przyjrzeć się produktom dostępnym na rynku i podczas ich wybierania zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
 
 
Firma PAGEN Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku jako producent stolarki PVC. W dalszym ciągu zarządzana przez jednego z założycieli firmy- Pana Dominika Chamioło. Firma w połączeniu z długoletnim doświadczeniem, sprawdzonymi dostawcami surowców i wykwalifikowaną kadrą, dostarcza okna najwyższej jakości. O firmie opowiada Dyrektor Handlowy – pani Anita Kaperek.
 
INTERSTONE® została założona w 2000 roku. Firma jest wiodącym w Polsce importerem i dystrybutorem kamienia. W ofercie INTERSTONE® znajduje się niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata. O firmie rozmawiamy z Wiesławem Sordylem, prezesem Interstone Sp. z o.o.
 
Wynajem mieszkań w Polsce nadal nie jest jeszcze tak popularny, jak na Zachodzie, niemniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szacuje się, że liczba wynajmowanych obecnie mieszkań w naszym kraju wynosi ok. 2 milionów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że prawa i obowiązki spoczywają na obu stronach umowy najmu. Co zatem powinien wiedzieć najemca, nim zdecyduje się na wybór swoich "czterech kątów"?
 
 
Co roku w Polsce wybuchają tysiące pożarów. Dane z roku 2017 stwierdzają, że w całym kraju gaszono ich 125 871. W roku 2018 w pożarach zginęło łącznie ponad 3.000 osób, a wiele zostało rannych. Te tragiczne statystyki pokazują, że zabezpieczeń przeciwpożarowych nigdy za dużo. Wśród nich szczególne miejsce powinny zajmować te, które pozwalają na oddymianie pomieszczeń.
 
 
Rozpoczynając swoją przygodę z budową domu często stajemy przed dylematem czy wybrać gotowy projekt domu czy zamówić indywidualny projekt u architekta. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się co zyskujemy i tracimy.
 
Sprężone powietrze jest dziś koniecznością, zarówno w warsztatach usługowych jak i zakładach przemysłowych. Bez niego nie może pracować cała gama urządzeń przemysłowych czy narzędzi pneumatycznych. Jest ono nośnikiem energii łatwym w wykorzystaniu nawet w strefach zagrożonych wybuchem (np. lakierni do zasilania pomp membranowych).
 
Nowoczesne zakłady przemysłowe podnoszą bezpieczeństwo swoich pracowników oraz reorganizują pracę poprzez malowanie linii. Jak zrobić to prawidłowo i jakie inne korzyści niesie ze sobą wyznaczenie poszczególnych stref poprzez malowanie linii? Dowiedz się wszystkiego co niezbędne dla każdego zarządcy fabryki lub magazynu.
 
Wadim Plast Sp. z o.o. prowadzi działalność od ponad 30 lat, oferując produkty i usługi dla branży tworzyw sztucznych. Spółka posiada ogromne doświadczenie oraz wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu – panem Pawełem Jurkowskim.
 
Sodexo Polska Spółka z o. o. jest częścią Grupy Sodexo. Początki Grupy Sodexo miały miejsce w Marsylii gdzie ze skromnej, rodzinnej firmy, w ciągu półwiecza stała się jedną z największych firm outsourcingowych na świecie. Obecnie w Polsce Sodexo obsługuje ponad 250 nieruchomości, 2250 mniejszych jednostek oraz prowadzi niespełna 80 restauracji.
 
 
Przepływ cieczy w kanale otwartym odbywa się w powierzchni swobodnej, a więc niezamkniętej. W związku z tym na ciecz działa bezpośrednie ciśnienie atmosferyczne. Do pomiaru przypływu w kanałach otwartych służą przepływomierze. Jest to bardzo istotna czynność dla przebiegu rozmaitych procesów produkcyjnych. Dlatego też warto dobrać odpowiednie przepływomierze do kanałów otwartych.
 
Zamawiający nie jest upoważniony do żądania od wszystkich wykonawców, by załączyli do oferty jakiekolwiek dokumenty potwierdzające zgodność oferowanego świadczenia (dostawy, usługi, roboty budowlanej) z oczekiwaniami opisanymi w siwz. Nie jest także zobowiązany do zastrzeżenia obowiązku złożenia tych dokumentów wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza – choć może to zrobić.
 
40 metrów kwadratowych powierzchni na start, czy to wystarczający metraż, na którym można zbudować sukces firmy? Okazuje się, że jest to realne, jak pokazuje historia spółki Terrano, która rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku.
 
Planujesz zakup mieszkania i chcesz znaleźć wymarzony lokal na własną rękę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas szukania ogłoszeń o sprzedaż nieruchomości, by wybierać tylko atrakcyjne oferty, dopasowane do Twoich potrzeb.
 
 
Bardzo popularnymi wykładzinami są te dywanowe i PCV, każda z nich ma inne właściwości i doskonale nadaje się do określonych warunków. Warto wiedzieć jakie są ich najważniejsze cechy, by móc wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
 
Na rynku funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni sprzętu budowlanego, które oferują wynajem zwyżek. Podnośniki koszowe stosowane są podczas wykonywania rozmaitych prac na wysokości. Bardzo często wykorzystywane są sporadycznie, a więc ich zakup jest kompletnie nieopłacalny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa, które oferuje wynajem podnośników koszowych.
 
 
Termostat grzejnikowy to znakomity sposób na to, aby racjonalnie zarządzać zużyciem energii. Jest to element o prostej konstrukcji, który montuje się bezpośrednio do zaworu grzejnika. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że bez problemu można znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet.