BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Jeśli szukamy czegoś, co może zastąpić tradycyjne rusztowanie i jednocześnie ma duży zasięg oraz wysokość roboczą, a do tego cechuje się stabilnością i gwarantuje bezpieczną pracę na wysokości… Powinniśmy postawić na podnośniki przegubowe. Sprawdźmy, jak sprawdzają się one w pracach konserwacyjnych.
 
Remont w mieszkaniu czy domu zwykle nie kończy się na pomalowaniu ścian. Bardzo często prace są o wiele bardziej zaawansowane, a ich efektem są śmieci, a nawet gruz. Tego nie można wyrzucać do tradycyjnego śmietnika przy bloku. Pomocą w takich wypadkach służą kontenery na odpady budowlane. Zanim jednak zamówi się kontener na odpady, warto poznać rodzaje pojemników na śmieci poremontowe.
 
Wiele budynków nie ma właściwej hydroizolacji lub z biegiem czasu uległa uszkodzeniu. Tradycyjne metody wymagałyby skomplikowanego, kosztownego i czasochłonnego odkopywania fundamentów. Ściany do klasycznej hydroizolacji poziomej lub pionowej muszą być odsłonięte. To poważne przedsięwzięcie. Dlatego doskonałą alternatywą jest iniekcja ciśnieniowa.
 
W związku z dynamicznym rozwojem gospodarki, zwiększa się zapotrzebowanie na wyroby stalowe. Aby sprostać temu zadaniu, wiele firm otworzyło zakład prefabrykacji stali. W ich asortymencie możemy znaleźć zarówno zbrojenia budowlane, jak i inne elementy, określone w projektach budowlanych. Dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników, z wieloletnim doświadczeniem, możliwe jest osiągnięcie doskonałych efektów produkcyjnych.
 
Z roku na rok zainteresowanie tradycyjnymi obiektami murowanymi słabnie. Wynika to z faktu, że ich budowa jest droga, a zarazem skomplikowana. Prace mogą odbywać się wyłącznie w określonych miesiącach w roku. Ponadto jest to konstrukcja "na stałe", a więc demontaż nie jest możliwy. Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Jest to rozwiązanie bezproblemowe i ekonomiczne.
 
Decyzję o wyposażeniu domu w systemu inteligentnego sterowania warto podjąć już na etapie jego budowy. Dzięki temu będziesz mieć zdecydowanie większe możliwości dostosowania go do swoich potrzeb, a także unikniesz kłopotliwych zmian, które będą wymagały drobnych remontów. Jest to jednak gra warta świeczki. Zyskasz dzięki temu więcej niż myślisz.
 
Podczas gdy salon bądź sypialnia to miejsce nieograniczające nas w żaden sposób w zakresie wykończenia i aranżacji, łazienka jest pomieszczeniem chyba najbardziej wymagającym z wszystkich wnętrz lokalu mieszkalnego.
 
Współczesne czasy, a zwłaszcza ostatni rok przyniosły nam w dziedzinie dekoracji wnętrz jedną, najważniejszą ideę. Wnętrza nie muszą być nudne! Nie ma konieczności ograniczania się do białych, czy pastelowych ścian.
 

WYWIAD - P.H.U. PIONEX

P.H.U. PIONEX Piotr Gabryś z siedzibą w Bielsku-Białej to firma prywatna założona w 1992 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy chemii budowlanej na terenie Polski południowej oraz Słowacji.
 
Firma PETECKI jest wiodącym producentem stolarki otworowej klasy premium. Posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 26 000 m2, 18 nowoczesnych linii technologicznych, własną pracownię projektową oraz rozbudowaną sieć dystrybucji.
 
Niewielkie prace na wysokościach wymagają zastosowania odpowiednich podnośników. W sporej większości przypadków przedsiębiorcy decydują się na profesjonalne podnośniki koszowe. Ze względu na konieczność zachowania wysokiego bezpieczeństwa przy pracach na wysokości, podnośniki koszowe idealnie spełniają swoją funkcję, chroniąc użytkownika przed wypadnięciem zapewniając pełną swobodę ruchu.
 

Czemu komin się poci?

Nieprzyjemnie wyglądający, brudny nalot, który pokrywa komin lub ścianę, w której on przebiega, to znacznie więcej, niż tylko problem estetyczny. Za popularnym określeniem "pocenie się komina" skrywa się realne zagrożenie dla jego drożności i czystości, a co za tym idzie - dla bezpieczeństwa mieszkańców domu.
 
Dla wielu firm i przedsiębiorstw do prowadzenia biznesu konieczne jest wykorzystanie nowoczesnej hali magazynowej. W zdecydowanej większości są to firmy zajmujące się transportem bądź magazynowaniem różnego rodzaju towarów i produktów. Co ważne, coraz mniej firm rezygnuje z budowy murowanej hali, a stawia na hale z konstrukcji stalowej.
 
Budowa domu jest ogromną inwestycją, często pochłaniającą całe oszczędności życia lub wymagającą zadłużenia się na wiele długich lat. Nic zatem dziwnego, że każdy inwestor chciałby posiadać taki dom, który będzie możliwie najlepszym miejscem do życia zarówno dla niego, jak i dla jego dzieci, a może nawet i dla wnuków.
 
Stump-Hydrobudowa Sp. z o.o. jest cześcią koncernu budowlanego PORR. Firma może pochwalić się już ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie wykonywania specjalistycznych robót geotechnicznych w każdych warunkach terenowych. O firmie opowiadają Członkowie Zarządu Stump - Hydrobudowa: Stanisława Cepielik oraz Wojciech Szmilewski.
 
Firma Słowińscy Sp.j. jest uznanym w kraju i za granicą producentem wysokiej klasy stolarki okiennej i drzwiowej. Oferowane wyroby łączą w sobie wysokie parametry użytkowe, świetne właściwości termoizolacyjne oraz precyzję wykonania. O firmie rozmawiamy z współwłaścicielem Słowińscy Sp.j. – Panem Piotrem Słowińskim.
 
Firma Klinkier-Bud jest pionierem w popularyzowaniu szlachetnej ceramiki budowlanej: klinkieru elewacyjnego i ceramicznych pokryć dachowych. Klinkier-Bud jest również właścicielem największego w Polsce producenta elewacyjnych płytek klinkierowych KING KLINKER (Klinkier Przysucha SA).
 
Przedsiębiorstwo Ekofinn-pol Sp. z o.o. powstało w 1991 roku. Od początku działalności specjalizuje się w produkcji, instalacji i serwisie urządzeń służących ochronie środowiska. Działalność firmy koncentruje się na kierunkach organizacyjnie realizowanych przez trzy działy: Ochrona Wód i Powietrza, Gospodarka Osadowa oraz Dmuchawy.  O firmie opowiada Prezes Zarządu – Pan Krzysztof Tiunajtis.
 
F.H. BOZ S.A. to jedna z największych w Rejonie Polski Południowo - Wschodniej firm, specjalizujących się w handlu materiałami budowlanymi, artykułami wykończeniowymi oraz armaturą i ceramiką łazienkową. O firmie opowiadała kadra zarządzająca BOZ.
 
Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna (BPBP S.A.) ma 69-letnią tradycję, a od przeszło ćwierćwiecza z powodzeniem znajduje się w nowych realiach rynkowych kraju po okresie transformacji, poszerzając listę ciekawych realizacji z zakresu budownictwa przemysłowego, infrastruktury, ogólnego i mieszkaniowego. O firmie opowiada Prezes zarządu – Pani Ewelina Walkowicz.