BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Wraz z otwarciem granic wielu Polaków rozpoczęło pracę za granicą i kontynuuje ją do dziś. Wynika to z wyższych zarobków, możliwości rozwoju oraz braku pracy w miejscu, gdzie mieszkają. Jednak taki rodzaj pracy wiąże się z koniecznością transportu o danego miejsca a granicą. Jaki rodzaj transportu zatem najlepiej wybrać?
 
Liga Obrony Kraju (LOK) jest ogólnopolskim stowarzyszeniem, które zostało założone w 1944 roku. W 2019 roku LOK obchodzi 75-lecie działalności. O historii LOK, najważniejszych osiągnięciach, obecnych możliwościach i przyszłości opowiada Prezes Ligi Obrony Kraju - płk. r mgr Jerzy Jan Salamucha.
 
Każdy, kto choć raz dokonywał w życiu przeprowadzki, z góry ma się za eksperta, który wszystko wie o tej czynności i który może śmiało pouczać innych o tym, jak najlepiej jest przeprowadzać się pomiędzy mieszkaniami. Czy tak to faktycznie wygląda? Oczywiście nie, ponieważ nawet mając za sobą dziesiątki przeprowadzek, nadal odkrywa się coraz to lepsze rozwiązania na trapiące tę czynność problemy.
 
Wyrabiając uprawnienia do kierowania wózkami musieliśmy dokładnie nauczyć się czynności serwisowych, jakie wykonujemy przy tych maszynach. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy krótko je przypomnieć.
 
Na wynajem zwyżki decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa. Jest to najkorzystniejsza opcja w przypadku, gdy zakup własnej maszyny nie jest dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że coraz więcej wypożyczalni oferuje wynajem długoterminowy, który zwykle jest dla nas korzystniejszy. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy z wysięgnika korzystamy relatywnie często lub jest nam on potrzebny wyłącznie okresowo.
 
Ogromna ilość branż wykorzystuje w swojej codziennej pracy wózki transportowe z półkami, od jednej do pięciu. Wyposażone są one w blaty, burty ochronne z siatki lub blachy stalowej, w zależności od zapotrzebowania. W dzisiejszej publikacji chcemy przedstawić Państwu najpopularniejsze z nich.
 
Jesteś przedsiębiorcą? Właścicielem magazynu lub hurtowni? A może zajmujesz się całkowicie inną branżą? To nieistotne! Bo wydajne wózki widłowe elektryczne sprawdzą się teraz w każdej sytuacji. Co je wyróżnia? Gdzie je zamówić i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiemy w poniższym artykule!
 
Wynajem samochodu to prosta w realizacji usługa, która daje możliwość szybkiego zyskania dostępu do w pełni sprawnego pojazdu. Wypożyczalnie coraz częściej pozwalają na składanie rezerwacji online, dzięki czemu auto da się zamówić z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, najemca ma zwykle pewność nienagannego stanu otrzymanego auta. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd.
 
Jak co roku, 1 stycznia nastąpiła zmiana stawki płacy minimalnej na wyższą. Jak zmieniły się wynagrodzenia w krajach członkowskich Unii Europejskiej i jak wypada na ich tle Polska?
 
Jeśli chcesz prowadzić firmę przewozową i zajmować się transportem osób w busach w Polsce, musisz dowiedzieć się o kilku warunkach formalnych. Ich znajomość pozwoli Ci uzyskać specjalną licencję i rozpocząć działań na rynku trans. Dowiedz się więcej o specyfice przewozów osób.
 
Wydatki na paliwo do firmowych samochodów mogą przyprawiać o ból głowy niejednego przedsiębiorcę. Na szczęście można skutecznie kontrolować obieg paliwa w przedsiębiorstwie, ograniczając w ten sposób koszty i nadużycia.
 
Czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące wysyłania paczki z Polski na Ukrainę? Czy powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dodatkowych formalności czy też opłat? Jak wygląda nadawanie przesyłek w praktyce? Czy są rzeczy, których nie można przewozić? O tym możesz dzisiaj przeczytać!
 
 
Skrót ADR oznacza umowę europejską, która dotyczy międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Każdy kierowca, który ma zamiar przewozić tego typu materiały, w tym towary wybuchowe, musi posiadać stosowne uprawnienia. W celu ich zdobycia konieczne jest z kolei ukończenie kursu ADR. Do dyspozycji są zarówno kurs podstawowy, jak i kurs ADR specjalistyczny.
 
Transport osób niepełnosprawnych to delikatna kwestia, o której warto wiedzieć jak najwięcej. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących przewozy osób niepełnosprawnych. Którą z nich wybrać, poszukując takowej usługi? Na co zwrócić uwagę?
 
 
Jesteś kierowcą jeżdżącym po niemieckich drogach? Zastanawiasz się, jak poprawnie rozliczyć podatek z Niemiec? Nie wiesz, czy przysługują Ci jakieś dodatkowe ulgi? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące zwrotu podatku z tego państwa.
 
 
Transport towarów wielkogabarytowych jest niezwykle trudny. Czasem wymaga nieszablonowych rozwiązań. W takich przypadkach przydatne okazuje się wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki któremu całe zadanie wykonane zostaje w bezpieczny i profesjonalny sposób.
 
Nie ma nic bardziej frustrującego, niż bycie unieruchomionym w trasie, szczególnie w czasie pracy, gdy transportujesz towary, które miały zostać dostarczone na czas.
 
Firma WELCOME Airport Services świadczy kompleksowe usługi handlingowe, zarówno dla linii lotniczych, jak i dla Executive & VIP Aviation. WELCOME Airport Services Sp. z o.o. jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce.
 
Pomimo, że wiele firm zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania monitoringu floty na bazie technologii GPS, to wielu przedsiębiorców nadal ma obawy przed podjęciem się tego kroku. Bardzo często opierają się one jednak na przekonaniach, które nie mają uzasadnienia. W dzisiejszym artykule obalimy 5 mitów związanych z monitoringiem floty.