BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

ABC-Czepczyński to rodzinna firma, która od ponad 20 lat świadczy krajowe i międzynarodowe usługi spedycyjne. Firma posiada biura rozmieszczone w całej Polsce. O firmie opowiada Pan Damian Kupczyk – CSR Manager w ABC-Czepczyński sp. z o.o. sp. k., Prezes Czepczyński Family Foundation.
Jeśli chcesz dojechać autobusem na berlińskie lotnisko lub zastanawiasz się nad wycieczką do Berlina, oferta PKS Szczecin może Cię zainteresować. Szczeciński przewoźnik PKS Szczecin realizuje przejazdy na międzynarodowej linii Szczecin - Berlin. Busy kursują codziennie z Dworca Autobusowego obok Tobruku ze stanowiska odjazdowego nr 9 do Berlina na Lotnisko Schönefeld z Terminalu B.
 
Magazynowanie towarów jest dziś procesem silnie ustrukturyzowanym, wykonywanym w oparciu o jasne zasady. Najlepsze firmy magazynowe działają w podobny sposób, a także wyposażenie ich hal jest dosyć podobne. Niezbędne w niemal wszystkich magazynach są dziś palety. Dlaczego palety tak dobrze sprawdzają się w magazynach? Wydaje się, że decyduje o tym co najmniej kilka czynników.
 
Trudno znaleźć firmę, która oferuje tak wiele zróżnicowanych usług transportowych i logistycznych na tak szeroką skalę, jak to ma w swoim katalogu firma CAT LC Polska sp. z o.o. Pierwsze zlecenia na terenie naszego kraju zostały przyjęte w 1994 roku, a obecnie CAT LC Polska to uznany i ceniony za doświadczenie operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z  siedzibą we Francji w skład, której wchodzą dwie dywizje: Cargo Logistics – LC (logistyka ładunków) i Vehicle Logistics – LV (logistyka pojazdów nowych i używanych).
 
Jeśli masz już firmę transportową i widzisz, jak funkcjonuje: co działa, a co nie za bardzo, co przynosi zyski, a co straty, to może być to odpowiedni czas, by zacząć jej usprawnianie. Transport to jedno z głównych zagadnień logistyki, stąd wniosek, że akurat w przypadku firm transportowych poprawienie działalności praktycznie zawsze będzie możliwe - i pożądane, jak każde usprawnienie.
 
Możliwość wynajęcia wózków widłowych do prac sezonowych to znakomita alternatywa dla zakupu nowego modelu. Martwisz się, że wypożyczalnie wózków widłowych oferują wyłącznie długoterminowy najem? Nic bardziej mylnego! Teraz masz również możliwość wynajęcia sprzętu na krótki termin. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie wózki można znaleźć w wynajmie krótkoterminowym?
 
Pasjonaci wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych i gadżetów od wielu lat cieszą się co raz to nowymi produktami, które firmy regularnie wprowadzają na rynek.
 
Wraz z otwarciem granic wielu Polaków rozpoczęło pracę za granicą i kontynuuje ją do dziś. Wynika to z wyższych zarobków, możliwości rozwoju oraz braku pracy w miejscu, gdzie mieszkają. Jednak taki rodzaj pracy wiąże się z koniecznością transportu o danego miejsca a granicą. Jaki rodzaj transportu zatem najlepiej wybrać?
 
Liga Obrony Kraju (LOK) jest ogólnopolskim stowarzyszeniem, które zostało założone w 1944 roku. W 2019 roku LOK obchodzi 75-lecie działalności. O historii LOK, najważniejszych osiągnięciach, obecnych możliwościach i przyszłości opowiada Prezes Ligi Obrony Kraju - płk. r mgr Jerzy Jan Salamucha.
 
Każdy, kto choć raz dokonywał w życiu przeprowadzki, z góry ma się za eksperta, który wszystko wie o tej czynności i który może śmiało pouczać innych o tym, jak najlepiej jest przeprowadzać się pomiędzy mieszkaniami. Czy tak to faktycznie wygląda? Oczywiście nie, ponieważ nawet mając za sobą dziesiątki przeprowadzek, nadal odkrywa się coraz to lepsze rozwiązania na trapiące tę czynność problemy.
 
Wyrabiając uprawnienia do kierowania wózkami musieliśmy dokładnie nauczyć się czynności serwisowych, jakie wykonujemy przy tych maszynach. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy krótko je przypomnieć.
 
Na wynajem zwyżki decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa. Jest to najkorzystniejsza opcja w przypadku, gdy zakup własnej maszyny nie jest dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że coraz więcej wypożyczalni oferuje wynajem długoterminowy, który zwykle jest dla nas korzystniejszy. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy z wysięgnika korzystamy relatywnie często lub jest nam on potrzebny wyłącznie okresowo.
 
Ogromna ilość branż wykorzystuje w swojej codziennej pracy wózki transportowe z półkami, od jednej do pięciu. Wyposażone są one w blaty, burty ochronne z siatki lub blachy stalowej, w zależności od zapotrzebowania. W dzisiejszej publikacji chcemy przedstawić Państwu najpopularniejsze z nich.
 
Jesteś przedsiębiorcą? Właścicielem magazynu lub hurtowni? A może zajmujesz się całkowicie inną branżą? To nieistotne! Bo wydajne wózki widłowe elektryczne sprawdzą się teraz w każdej sytuacji. Co je wyróżnia? Gdzie je zamówić i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiemy w poniższym artykule!
 
Wynajem samochodu to prosta w realizacji usługa, która daje możliwość szybkiego zyskania dostępu do w pełni sprawnego pojazdu. Wypożyczalnie coraz częściej pozwalają na składanie rezerwacji online, dzięki czemu auto da się zamówić z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, najemca ma zwykle pewność nienagannego stanu otrzymanego auta. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd.
 
Jak co roku, 1 stycznia nastąpiła zmiana stawki płacy minimalnej na wyższą. Jak zmieniły się wynagrodzenia w krajach członkowskich Unii Europejskiej i jak wypada na ich tle Polska?
 
Jeśli chcesz prowadzić firmę przewozową i zajmować się transportem osób w busach w Polsce, musisz dowiedzieć się o kilku warunkach formalnych. Ich znajomość pozwoli Ci uzyskać specjalną licencję i rozpocząć działań na rynku trans. Dowiedz się więcej o specyfice przewozów osób.
 
Wydatki na paliwo do firmowych samochodów mogą przyprawiać o ból głowy niejednego przedsiębiorcę. Na szczęście można skutecznie kontrolować obieg paliwa w przedsiębiorstwie, ograniczając w ten sposób koszty i nadużycia.
 
Czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące wysyłania paczki z Polski na Ukrainę? Czy powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dodatkowych formalności czy też opłat? Jak wygląda nadawanie przesyłek w praktyce? Czy są rzeczy, których nie można przewozić? O tym możesz dzisiaj przeczytać!
 
 
Skrót ADR oznacza umowę europejską, która dotyczy międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Każdy kierowca, który ma zamiar przewozić tego typu materiały, w tym towary wybuchowe, musi posiadać stosowne uprawnienia. W celu ich zdobycia konieczne jest z kolei ukończenie kursu ADR. Do dyspozycji są zarówno kurs podstawowy, jak i kurs ADR specjalistyczny.