BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Źródło zdjęcia: ParkujGo Parking Balice
Do tego, że dojazd na lotnisko własnym samochodem jest najbardziej wygodną opcja, nie trzeba nikogo przekonywać. Co jednak zrobić z autem, kiedy przyjedziemy już na lotnisko Balice? Najlepiej skorzystać z bezpiecznego i taniego prywatnego parkingu przy lotnisku.
Przeprowadzka to proces, któremu zwykle towarzyszy duży pośpiech i wiążący się z nim stres. A w takich warunkach łatwo o wpadkę. Upuszczone pudło z cenną porcelaną, uszkodzone i poobijane meble, zbyt mały samochód wynajęty do transportu sprzętów - to wszystko naprawdę może się zdarzyć, jeśli nieprawidłowo przygotujecie się do przeprowadzki. Jak więc powinien wyglądać transport mebli?
 
Bardzo wiele branż z powodzeniem funkcjonuje na rynku produkcji przemysłowej. Dotyczy to między innymi przemysłu elektronicznego, chemicznego, włókienniczego, lotniczego czy motoryzacyjnego. Powszechnie są w nich wykorzystywane różnego rodzaje opakowania i pojemniki transportowe.
 
Firma Uni-logistics Sp. z o.o. jest firmą z branży logistyczno-transportowej świadczącą kompleksowe usługi w zakresie spedycji morskiej, lotniczej i drogowej. Oferują Państwo przewozy morskie, lotnicze, intermodalne, transport specjalny (Project Cargo) oraz obsługę celną. Oferta posiada również sprzedaż i wynajem kontenerów oraz kompleksową obsługę magazynową. Zapewniają Państwo transport różnorodnych ładunków w relacjach krajowych i międzynarodowych. O firmie rozmawiamy z Panem Rafałem Drągiem - Prezesem Zarządu.
 
Pomimo rosnącej sprzedaży nowych samochodów, nadal na polskim rynku dominują pojazdy używane. To oznacza, że auta częściej się psują, a także częściej są sprowadzane z zagranicy. W obydwu przypadkach można zarobić na transporcie pojazdów.
 
Kilka ulic dalej lub do innego miasta – każda przeprowadzka może być męcząca. Jeżeli szykujesz się do przenosin i chcesz, aby przebiegły bezboleśnie, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!
 
Rozwój technologii GPS zaowocował między innymi imponującym rozwojem systemów monitoringu pojazdów, które są niezwykle popularne wśród wszelkich firm dysponujących pojazdami. Jedną z funkcjonalności tych systemów jest tzw. automatyczny moduł raportów okresowych. Narzędzie to świetnie wykorzystuje możliwości, jakie stwarza system komunikacji satelitarnej. Oto niektóre z nich.
 
Usługi firm kurierskich skierowane są zarówno do klientów biznesowych, jak i prywatnych użytkowników, którzy chcą nadać przesyłkę z gwarancją szybkiej oraz terminowej dostawy.
 
Kiedy przedsiębiorstwo decyduje się na poszerzenie działalności o import swoich towarów za granicę, musi pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Przede wszystkim oczywiście należy nie oszczędzać na transporcie. Korzystanie z usług taniej i niesprawdzonej firmy logistycznej to nie najlepsza decyzja. Szczególnie w przypadku, kiedy nie mamy doświadczenia w tranzycie.
 
Prowadzenie działalności gospodarczej, która zakłada transport, a niemal każda jest z tym związana, wymusza także na przedsiębiorcy podejmowanie odpowiednich decyzji dotyczących logistyki. Samodzielne prowadzenie tych czynności może być jednak sporym wyzwaniem – wymaga nie tylko czasu, ale również szerokiej wiedzy, aby poszukiwać optymalnych rozwiązań zgodnie z potrzebami firmy.
 
Wózki jezdniowe to maszyny pracujące, bez których praktycznie praca nie może istnieć w małych i dużych magazynach lub ogromnych sklepach i fabrykach. Dlaczego kursy na obsługę wózków jezdniowych, określanych popularnie jako widłowe, gwarantują intratną i pewną posadę? Czym są wózki widłowe i dlaczego są tak bardzo popularne?
 
Polska organizacja Dachser powiększyła wynajmowaną na potrzeby oddziału we Wrocławiu powierzchnię magazynową oraz biurową. Obecnie magazyn operatora ma ponad 5 tys. mkw., a część biurowa blisko 500 mkw. Obiekt położony jest w jednym z wrocławskich parków magazynowych Panattoni Park Wrocław II.
 
Specjalistyczne systemy postępowania pozwalają na usprawnienie działań w firmach, w tym koncentrują się na wypracowaniu najlepszych rozwiązań w zakresie zarządzania procesami. Jednym z systemów jest HACCP. Czego dotyczy i jakie są jego zasady?
 
Firma Streamsoft to renomowany na polskim rynku producent oprogramowania dla firm. Założona w 1989 roku posiada 25 lat doświadczenia, tworząc oprogramowania dla firm z różnych branż. W swojej ofercie, którą można znaleźć na stronie internetowej www.streamsoft.pl proponuje nowoczesne oprogramowania, wspomagające planowanie oraz rozliczanie procesów i zasobów na wszystkich płaszczyznach firmy.
 
Pomysłów na biznes jest niezwykle wiele – w umysłach wielu ludzi każdego dnia rodzi się idea, która dzięki odpowiedniej determinacji albo po prostu odrobinie szczęścia szybko może przenieść się do naszego życia jako sposób na nie i oczywiście zarobienie pieniędzy. Kiedyś ktoś wpadł na genialny pomysł, a wszystko z powodu potrzeb, jakie wykazują ludzie, a więc ewentualni klienci...
 
W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że sukces każdej organizacji uzależniony jest od spełnienia czterech podstawowych wymogów:
 
Działając w Swarzędzu, niedaleko Poznania, Grupa CLIP jest właścicielem, zarządcą, deweloperem i operatorem logistycznym obiektów przemysłowo-logistycznych o łącznej powierzchni
 
APREO LOGISTICS to operator logistyczny, który cieszy się uznaniem w Polsce i całej Europie, świadcząc usługi w zakresie transportu całopojazdowego i drobnicowego, materiałów
 
Polska Żegluga Morska to największy polski armator oraz jeden z największych w Europie. Przedsiębiorstwo posiada 71 statków o łącznej nośności ponad 2 mln dwt., w tym masowce, siarkowce oraz promy.
 
Spółka Dellner Couplers z siedzibą w Gdyni powstała w 1997 roku jako filia szwedzkiego koncernu Dellner Couplers AB. Niszowy zakres działalności spółki nie czyni jej przemysłowym gigantem,