BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Wyrabiając uprawnienia do kierowania wózkami musieliśmy dokładnie nauczyć się czynności serwisowych, jakie wykonujemy przy tych maszynach. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy krótko je przypomnieć.
Na wynajem zwyżki decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa. Jest to najkorzystniejsza opcja w przypadku, gdy zakup własnej maszyny nie jest dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że coraz więcej wypożyczalni oferuje wynajem długoterminowy, który zwykle jest dla nas korzystniejszy. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy z wysięgnika korzystamy relatywnie często lub jest nam on potrzebny wyłącznie okresowo.
 
Ogromna ilość branż wykorzystuje w swojej codziennej pracy wózki transportowe z półkami, od jednej do pięciu. Wyposażone są one w blaty, burty ochronne z siatki lub blachy stalowej, w zależności od zapotrzebowania. W dzisiejszej publikacji chcemy przedstawić Państwu najpopularniejsze z nich.
 
Jesteś przedsiębiorcą? Właścicielem magazynu lub hurtowni? A może zajmujesz się całkowicie inną branżą? To nieistotne! Bo wydajne wózki widłowe elektryczne sprawdzą się teraz w każdej sytuacji. Co je wyróżnia? Gdzie je zamówić i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiemy w poniższym artykule!
 
Wynajem samochodu to prosta w realizacji usługa, która daje możliwość szybkiego zyskania dostępu do w pełni sprawnego pojazdu. Wypożyczalnie coraz częściej pozwalają na składanie rezerwacji online, dzięki czemu auto da się zamówić z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, najemca ma zwykle pewność nienagannego stanu otrzymanego auta. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd.
 
Jak co roku, 1 stycznia nastąpiła zmiana stawki płacy minimalnej na wyższą. Jak zmieniły się wynagrodzenia w krajach członkowskich Unii Europejskiej i jak wypada na ich tle Polska?
 
Jeśli chcesz prowadzić firmę przewozową i zajmować się transportem osób w busach w Polsce, musisz dowiedzieć się o kilku warunkach formalnych. Ich znajomość pozwoli Ci uzyskać specjalną licencję i rozpocząć działań na rynku trans. Dowiedz się więcej o specyfice przewozów osób.
 
Wydatki na paliwo do firmowych samochodów mogą przyprawiać o ból głowy niejednego przedsiębiorcę. Na szczęście można skutecznie kontrolować obieg paliwa w przedsiębiorstwie, ograniczając w ten sposób koszty i nadużycia.
 
Czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące wysyłania paczki z Polski na Ukrainę? Czy powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dodatkowych formalności czy też opłat? Jak wygląda nadawanie przesyłek w praktyce? Czy są rzeczy, których nie można przewozić? O tym możesz dzisiaj przeczytać!
 
 
Skrót ADR oznacza umowę europejską, która dotyczy międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Każdy kierowca, który ma zamiar przewozić tego typu materiały, w tym towary wybuchowe, musi posiadać stosowne uprawnienia. W celu ich zdobycia konieczne jest z kolei ukończenie kursu ADR. Do dyspozycji są zarówno kurs podstawowy, jak i kurs ADR specjalistyczny.
 
Transport osób niepełnosprawnych to delikatna kwestia, o której warto wiedzieć jak najwięcej. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących przewozy osób niepełnosprawnych. Którą z nich wybrać, poszukując takowej usługi? Na co zwrócić uwagę?
 
 
Jesteś kierowcą jeżdżącym po niemieckich drogach? Zastanawiasz się, jak poprawnie rozliczyć podatek z Niemiec? Nie wiesz, czy przysługują Ci jakieś dodatkowe ulgi? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące zwrotu podatku z tego państwa.
 
 
Transport towarów wielkogabarytowych jest niezwykle trudny. Czasem wymaga nieszablonowych rozwiązań. W takich przypadkach przydatne okazuje się wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki któremu całe zadanie wykonane zostaje w bezpieczny i profesjonalny sposób.
 
Nie ma nic bardziej frustrującego, niż bycie unieruchomionym w trasie, szczególnie w czasie pracy, gdy transportujesz towary, które miały zostać dostarczone na czas.
 
Firma WELCOME Airport Services świadczy kompleksowe usługi handlingowe, zarówno dla linii lotniczych, jak i dla Executive & VIP Aviation. WELCOME Airport Services Sp. z o.o. jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce.
 
Pomimo, że wiele firm zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania monitoringu floty na bazie technologii GPS, to wielu przedsiębiorców nadal ma obawy przed podjęciem się tego kroku. Bardzo często opierają się one jednak na przekonaniach, które nie mają uzasadnienia. W dzisiejszym artykule obalimy 5 mitów związanych z monitoringiem floty.
 
Polskie firmy zajmujące się transportem drogowym towarów nie tylko podbijają europejskie rynki, ale też całkiem nieźle radzą sobie z płatnościami. Analiza branżowa podsuwa mimo wszystko kilka niepokojących wniosków
 
MOSTVA Sp. z o.o. to jedna z największych w Polsce firm zajmujących się kompleksową obsługą logistyczną branży samochodowej. W ubiegłym roku place i transportery Mostvy obsłużyły ponad 150 000 samochodów. Firma korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia udziałowców – niemieckiej firmy MOSOLF i francuskiej STVA. O początkach spółki, obecnych możliwościach i najważniejszych inwestycjach rozmawiamy z Prezesem Zarządu – Panem Wojciechem Dutkiewiczem.
 

W dniu 15 czerwca 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie oddziału Rhenus Logistics Bolesławiec. Centrum logistyczne w Bolesławcu to pierwsza tego typu inwestycja firmy Rhenus w Polsce i jedna z największych w Europie.