600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Wydatki na paliwo do firmowych samochodów mogą przyprawiać o ból głowy niejednego przedsiębiorcę. Na szczęście można skutecznie kontrolować obieg paliwa w przedsiębiorstwie, ograniczając w ten sposób koszty i nadużycia.
Czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące wysyłania paczki z Polski na Ukrainę? Czy powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dodatkowych formalności czy też opłat? Jak wygląda nadawanie przesyłek w praktyce? Czy są rzeczy, których nie można przewozić? O tym możesz dzisiaj przeczytać!
 
 
Skrót ADR oznacza umowę europejską, która dotyczy międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Każdy kierowca, który ma zamiar przewozić tego typu materiały, w tym towary wybuchowe, musi posiadać stosowne uprawnienia. W celu ich zdobycia konieczne jest z kolei ukończenie kursu ADR. Do dyspozycji są zarówno kurs podstawowy, jak i kurs ADR specjalistyczny.
 
Transport osób niepełnosprawnych to delikatna kwestia, o której warto wiedzieć jak najwięcej. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących przewozy osób niepełnosprawnych. Którą z nich wybrać, poszukując takowej usługi? Na co zwrócić uwagę?
 
 
Jesteś kierowcą jeżdżącym po niemieckich drogach? Zastanawiasz się, jak poprawnie rozliczyć podatek z Niemiec? Nie wiesz, czy przysługują Ci jakieś dodatkowe ulgi? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące zwrotu podatku z tego państwa.
 
 
Transport towarów wielkogabarytowych jest niezwykle trudny. Czasem wymaga nieszablonowych rozwiązań. W takich przypadkach przydatne okazuje się wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki któremu całe zadanie wykonane zostaje w bezpieczny i profesjonalny sposób.
 
Nie ma nic bardziej frustrującego, niż bycie unieruchomionym w trasie, szczególnie w czasie pracy, gdy transportujesz towary, które miały zostać dostarczone na czas.
 
Firma WELCOME Airport Services świadczy kompleksowe usługi handlingowe, zarówno dla linii lotniczych, jak i dla Executive & VIP Aviation. WELCOME Airport Services Sp. z o.o. jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce.
 
Pomimo, że wiele firm zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania monitoringu floty na bazie technologii GPS, to wielu przedsiębiorców nadal ma obawy przed podjęciem się tego kroku. Bardzo często opierają się one jednak na przekonaniach, które nie mają uzasadnienia. W dzisiejszym artykule obalimy 5 mitów związanych z monitoringiem floty.
 
Polskie firmy zajmujące się transportem drogowym towarów nie tylko podbijają europejskie rynki, ale też całkiem nieźle radzą sobie z płatnościami. Analiza branżowa podsuwa mimo wszystko kilka niepokojących wniosków
 
MOSTVA Sp. z o.o. to jedna z największych w Polsce firm zajmujących się kompleksową obsługą logistyczną branży samochodowej. W ubiegłym roku place i transportery Mostvy obsłużyły ponad 150 000 samochodów. Firma korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia udziałowców – niemieckiej firmy MOSOLF i francuskiej STVA. O początkach spółki, obecnych możliwościach i najważniejszych inwestycjach rozmawiamy z Prezesem Zarządu – Panem Wojciechem Dutkiewiczem.
 

W dniu 15 czerwca 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie oddziału Rhenus Logistics Bolesławiec. Centrum logistyczne w Bolesławcu to pierwsza tego typu inwestycja firmy Rhenus w Polsce i jedna z największych w Europie.
 
Bezpośrednio vs. broker
Ostatnio bardzo popularne stało się korzystanie z usług brokera. Wbrew obiegowej opinii nie podnosi to wcale kosztów samej usługi, wręcz przeciwnie. Zdarzają się sytuację, gdy możemy zaoszczędzić nawet do 70%. Dodatkowo wybierając pośrednika nie musimy już przeglądać kilkudziesięciu stron w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Wszystko znajdziemy w jednym miejscu. Gdy już mamy swoją ulubioną firmę kurierską oczywiście możemy skorzystać z jej usług bezpośrednio.
 

Jak zorganizować transport lotniczy towarowyTowarowy transport lotniczy nie jest zbyt popularny w Polsce. Wpływać na to może wysoki koszt usługi lub niedostatecznie rozwinięta infrastruktura. Mimo to, dla niektórych firm jest to jedyna opcja przewozu towarów, szczególnie tych o wielkich gabarytach. Jak więc zorganizować taki transport lotniczy? Co trzeba o nim wiedzieć?
 

Kontynuacja współpracy w zakresie dostarczania przesyłek eCommerce na teren Europy za pomocą transportu drogą lądową to efekt porozumienia podpisanego w kwietniu br. pomiędzy Pocztą Polską a Pocztą Chińską.
 

Granice między państwami i kontynentami współcześnie nie są żadnym ograniczeniem dla rozwoju handlu i nawiązywania nowych kontaktów zawodowych. To właśnie szybki rozwój środków transportu wraz z siecią internetową upowszechniły komunikację z odległymi kontrahentami oraz drogi importu i eksportu.
 
 
Współcześnie wielu przedsiębiorców stając przed decyzją o zakupie sprzętu do swojej firmy decyduje się na zakup używanych maszyn, w tym wózków widłowych używanych. Dlaczego stają się coraz popularniejsze i czy warto w nie inwestować? Jakie są główne wątpliwości osób, które chcą je kupić i czy jest się czegoobawiać? Prezentujemy i jednocześnie obalamy 5 najpopularniejszych mitów na temat wózków widłowych używanych!
 
Palety plastikowe i drewniane to niezbędne akcesoria podczas transportu. Dzięki nim można w bezpieczny sposób przewieźć wiele towarów, także tych charakteryzujących się dużym stopniem delikatności. Niektórzy jednak wolą jeden rodzaj tych produktów. Które palety lepiej wybrać do transportowania, plastikowe czy drewniane?
 
Co jakiś czas w mediach możemy spotkać się z sygnałami o oszustwach związanych z przewozami osób. W jaki sposób możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z nieuczciwym kierowcą?