BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Terminale ręczne to coś z czym można spotkać się na co dzień, chociażby w sklepie spożywczym. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak szerokie jest wykorzystanie tego małego, niepozornego urządzenia. Umożliwia on stały dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, przez co maksymalnie usprawnia i przyspiesza wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.
Nowoczesna logistyka to poważna nauka, mająca ogromny wpływ na sprawne działanie zarówno handlu, jak i przemysłu. Bez skomplikowanych analiz i modeli logistycznych nie byłoby możliwe tak szybkie rozwijanie się handlu. Wpływ na to ma dynamika wzrostu transakcji e-commerce. Jednak mimo iż w e-handlu wiele dzieje się w świecie wirtualnym, to samo dostarczenie fizycznego produktu musi odbywać się w świecie realnym. Co za tym idzie ciągle przybywające transakcje elektroniczne, pobudzają całą sferę logistyczną i przemysłową.
 
Tego lata z pewnością wielu z nas utknęło na zatłoczonych lotniskach, w nieskończoność oczekując na opóźnione samoloty. Poślizgi w harmonogramie lotów zdarzają się coraz częściej i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie tylko rosnąć. Jak przygotować się na takie sytuacje? Czy prawo stoi po stronie pasażera? Na jakie odszkodowanie możemy liczyć w razie opóźnienia?
 
Expeditors International to amerykańska firma spedycyjno - logistyczna z siedzibą w Seattle kompleksowo zajmująca się realizacją i wsparciem łańcucha dostaw. W Polsce firma jest obecna od 2005 roku. O firmie rozmawiamy z Panią Martą Piechel - Dyrektor Zarządzająca, Członek Zarządu Expeditors Polska Sp. z o.o.
 
Nikt nie lubi pozostawiać swojego samochodu bez opieki. Miejskie niestrzeżone parkingi to dobre rozwiązanie, by zaparkować zaledwie na chwilę, lecz później większość z nas woli mieć cały czas pojazd na oku.
 
ABC-Czepczyński to rodzinna firma, która od ponad 20 lat świadczy krajowe i międzynarodowe usługi spedycyjne. Firma posiada biura rozmieszczone w całej Polsce. O firmie opowiada Pan Damian Kupczyk – CSR Manager w ABC-Czepczyński sp. z o.o. sp. k., Prezes Czepczyński Family Foundation.
 
Jeśli chcesz dojechać autobusem na berlińskie lotnisko lub zastanawiasz się nad wycieczką do Berlina, oferta PKS Szczecin może Cię zainteresować. Szczeciński przewoźnik PKS Szczecin realizuje przejazdy na międzynarodowej linii Szczecin - Berlin. Busy kursują codziennie z Dworca Autobusowego obok Tobruku ze stanowiska odjazdowego nr 9 do Berlina na Lotnisko Schönefeld z Terminalu B.
 
Magazynowanie towarów jest dziś procesem silnie ustrukturyzowanym, wykonywanym w oparciu o jasne zasady. Najlepsze firmy magazynowe działają w podobny sposób, a także wyposażenie ich hal jest dosyć podobne. Niezbędne w niemal wszystkich magazynach są dziś palety. Dlaczego palety tak dobrze sprawdzają się w magazynach? Wydaje się, że decyduje o tym co najmniej kilka czynników.
 
Trudno znaleźć firmę, która oferuje tak wiele zróżnicowanych usług transportowych i logistycznych na tak szeroką skalę, jak to ma w swoim katalogu firma CAT LC Polska sp. z o.o. Pierwsze zlecenia na terenie naszego kraju zostały przyjęte w 1994 roku, a obecnie CAT LC Polska to uznany i ceniony za doświadczenie operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z  siedzibą we Francji w skład, której wchodzą dwie dywizje: Cargo Logistics – LC (logistyka ładunków) i Vehicle Logistics – LV (logistyka pojazdów nowych i używanych).
 
Jeśli masz już firmę transportową i widzisz, jak funkcjonuje: co działa, a co nie za bardzo, co przynosi zyski, a co straty, to może być to odpowiedni czas, by zacząć jej usprawnianie. Transport to jedno z głównych zagadnień logistyki, stąd wniosek, że akurat w przypadku firm transportowych poprawienie działalności praktycznie zawsze będzie możliwe - i pożądane, jak każde usprawnienie.
 
Możliwość wynajęcia wózków widłowych do prac sezonowych to znakomita alternatywa dla zakupu nowego modelu. Martwisz się, że wypożyczalnie wózków widłowych oferują wyłącznie długoterminowy najem? Nic bardziej mylnego! Teraz masz również możliwość wynajęcia sprzętu na krótki termin. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie wózki można znaleźć w wynajmie krótkoterminowym?
 
Pasjonaci wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych i gadżetów od wielu lat cieszą się co raz to nowymi produktami, które firmy regularnie wprowadzają na rynek.
 
Wraz z otwarciem granic wielu Polaków rozpoczęło pracę za granicą i kontynuuje ją do dziś. Wynika to z wyższych zarobków, możliwości rozwoju oraz braku pracy w miejscu, gdzie mieszkają. Jednak taki rodzaj pracy wiąże się z koniecznością transportu o danego miejsca a granicą. Jaki rodzaj transportu zatem najlepiej wybrać?
 
Liga Obrony Kraju (LOK) jest ogólnopolskim stowarzyszeniem, które zostało założone w 1944 roku. W 2019 roku LOK obchodzi 75-lecie działalności. O historii LOK, najważniejszych osiągnięciach, obecnych możliwościach i przyszłości opowiada Prezes Ligi Obrony Kraju - płk. r mgr Jerzy Jan Salamucha.
 
Każdy, kto choć raz dokonywał w życiu przeprowadzki, z góry ma się za eksperta, który wszystko wie o tej czynności i który może śmiało pouczać innych o tym, jak najlepiej jest przeprowadzać się pomiędzy mieszkaniami. Czy tak to faktycznie wygląda? Oczywiście nie, ponieważ nawet mając za sobą dziesiątki przeprowadzek, nadal odkrywa się coraz to lepsze rozwiązania na trapiące tę czynność problemy.
 
Wyrabiając uprawnienia do kierowania wózkami musieliśmy dokładnie nauczyć się czynności serwisowych, jakie wykonujemy przy tych maszynach. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy krótko je przypomnieć.
 
Na wynajem zwyżki decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa. Jest to najkorzystniejsza opcja w przypadku, gdy zakup własnej maszyny nie jest dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że coraz więcej wypożyczalni oferuje wynajem długoterminowy, który zwykle jest dla nas korzystniejszy. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy z wysięgnika korzystamy relatywnie często lub jest nam on potrzebny wyłącznie okresowo.
 
Ogromna ilość branż wykorzystuje w swojej codziennej pracy wózki transportowe z półkami, od jednej do pięciu. Wyposażone są one w blaty, burty ochronne z siatki lub blachy stalowej, w zależności od zapotrzebowania. W dzisiejszej publikacji chcemy przedstawić Państwu najpopularniejsze z nich.
 
Jesteś przedsiębiorcą? Właścicielem magazynu lub hurtowni? A może zajmujesz się całkowicie inną branżą? To nieistotne! Bo wydajne wózki widłowe elektryczne sprawdzą się teraz w każdej sytuacji. Co je wyróżnia? Gdzie je zamówić i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiemy w poniższym artykule!
 
Wynajem samochodu to prosta w realizacji usługa, która daje możliwość szybkiego zyskania dostępu do w pełni sprawnego pojazdu. Wypożyczalnie coraz częściej pozwalają na składanie rezerwacji online, dzięki czemu auto da się zamówić z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, najemca ma zwykle pewność nienagannego stanu otrzymanego auta. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd.