BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków. Podobnie jak na rynkach zachodnich, można u nas zaobserwować dynamiczny rozwój tej branży, jednak wzrost ten odnotowuje się zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich.
 
Logistyka magazynowa wymaga odpowiedniego planowania i prowadzenia, aby uzyskać optymalne efekty w postaci sprawnie działającego magazynu.
 
Samochody należące do floty są stałym widokiem na drodze. Zazwyczaj widnieje na nich logo firmy i reklamy.
 
Farmada Transport Sp. z o.o. powstała w 2008 roku, aby działając w ramach Grupy Neuca, lidera dystrybucji produktów farmaceutycznych w Polsce, dostarczać leki do punktów odbioru i od tamtego momentu Spółka stale dynamicznie się rozwija. O firmie rozmawiamy z Panem Bartoszem Kosiakiem, koordynatorem ds. transportu krajowego w Farmada Transport Sp. z o.o. należącej do Grupa Neuca.
 
Układnica magazynowa to nieco inny sposób na zorganizowanie przemieszczania składowanych ładunków w magazynie. Czym się charakteryzuje? Jakie ma przewagi nad wózkiem widłowym? I do jakich magazynów jest polecana?
 
Dobrze wyposażony magazyn to nie tylko odpowiednio dobrane meble magazynowe, ale również pojemniki dopasowane do konkretnych potrzeb. Prawidłowo zaplanowana przestrzeń w magazynie to oszczędność miejsca i kosztów, a także optymalizacja procesu kompletowania i pakowania.
 
Nordsped Sp. z o. o. Sp. k. jest wiodącą polską firmą spedycyjną, działającą na rynku krajowym i międzynarodowym. Założona w 2004 roku firma, rozwija się wciąż dynamicznie i dziś ma 5 oddziałów zatrudniając ponad 50 osób. Dodatkowo firma poszerzyła ofertę usług poprzez stworzenie firmy Nordsped Transport, odpowiedzialnej za transport materiałów sypkich w ruchu krajowym i międzynarodowym. O firmie rozmawiamy z Panią Kamilą Lipień - Dyrektorem Spedycji Międzynarodowej Nordsped.
 
PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PKP Intercity. Spółka zajmuje się naprawą, konserwacją oraz remontami taboru kolejowego i sprzętu transportowego. O firmie opowiada Pan Zbigniew Ciemny, Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.
 
Okres świąteczno-noworoczny jest szczególnie intensywny dla pracy magazynów. Dlatego niezbędna jest tutaj właściwa organizacja. Dzięki temu można proces układania towarów, ich pakowania czy przygotowania do transportu znacząco przyśpieszyć. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie właściwych rozwiązań, dzięki którym można to uczynić. W dzisiejszym tekście przedstawimy Wam jak tego dokonać. Już teraz zdradzimy, że bardzo przydatne będą podnośniki nożycowego.
 
Przewiezienie szkła może być niebezpieczne, gdy nie zastosuje się w tym celu odpowiednich środków ostrożności. W przypadku dużych tafli szkła stosowana jest specjalna naczepa do przewozu tego typu materiału.
 
Spółka BAGAT rozpoczęła swoja działalność w 2010 roku. Firma oferuje niezawodne i wysokiej jakości usługi branży TSL, które spełniają międzynarodowe standardy. O firmie rozmawiamy z Panem Eugeniuszem Bochanem - Prezesem Zarządu BAGAT Sp. z o.o.
 
Terminale ręczne to coś z czym można spotkać się na co dzień, chociażby w sklepie spożywczym. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak szerokie jest wykorzystanie tego małego, niepozornego urządzenia. Umożliwia on stały dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, przez co maksymalnie usprawnia i przyspiesza wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.
 
Nowoczesna logistyka to poważna nauka, mająca ogromny wpływ na sprawne działanie zarówno handlu, jak i przemysłu. Bez skomplikowanych analiz i modeli logistycznych nie byłoby możliwe tak szybkie rozwijanie się handlu. Wpływ na to ma dynamika wzrostu transakcji e-commerce. Jednak mimo iż w e-handlu wiele dzieje się w świecie wirtualnym, to samo dostarczenie fizycznego produktu musi odbywać się w świecie realnym. Co za tym idzie ciągle przybywające transakcje elektroniczne, pobudzają całą sferę logistyczną i przemysłową.
 
Tego lata z pewnością wielu z nas utknęło na zatłoczonych lotniskach, w nieskończoność oczekując na opóźnione samoloty. Poślizgi w harmonogramie lotów zdarzają się coraz częściej i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie tylko rosnąć. Jak przygotować się na takie sytuacje? Czy prawo stoi po stronie pasażera? Na jakie odszkodowanie możemy liczyć w razie opóźnienia?
 
Expeditors International to amerykańska firma spedycyjno - logistyczna z siedzibą w Seattle kompleksowo zajmująca się realizacją i wsparciem łańcucha dostaw. W Polsce firma jest obecna od 2005 roku. O firmie rozmawiamy z Panią Martą Piechel - Dyrektor Zarządzająca, Członek Zarządu Expeditors Polska Sp. z o.o.
 
Nikt nie lubi pozostawiać swojego samochodu bez opieki. Miejskie niestrzeżone parkingi to dobre rozwiązanie, by zaparkować zaledwie na chwilę, lecz później większość z nas woli mieć cały czas pojazd na oku.
 
ABC-Czepczyński to rodzinna firma, która od ponad 20 lat świadczy krajowe i międzynarodowe usługi spedycyjne. Firma posiada biura rozmieszczone w całej Polsce. O firmie opowiada Pan Damian Kupczyk – CSR Manager w ABC-Czepczyński sp. z o.o. sp. k., Prezes Czepczyński Family Foundation.
 
Jeśli chcesz dojechać autobusem na berlińskie lotnisko lub zastanawiasz się nad wycieczką do Berlina, oferta PKS Szczecin może Cię zainteresować. Szczeciński przewoźnik PKS Szczecin realizuje przejazdy na międzynarodowej linii Szczecin - Berlin. Busy kursują codziennie z Dworca Autobusowego obok Tobruku ze stanowiska odjazdowego nr 9 do Berlina na Lotnisko Schönefeld z Terminalu B.
 
Magazynowanie towarów jest dziś procesem silnie ustrukturyzowanym, wykonywanym w oparciu o jasne zasady. Najlepsze firmy magazynowe działają w podobny sposób, a także wyposażenie ich hal jest dosyć podobne. Niezbędne w niemal wszystkich magazynach są dziś palety. Dlaczego palety tak dobrze sprawdzają się w magazynach? Wydaje się, że decyduje o tym co najmniej kilka czynników.
 
Trudno znaleźć firmę, która oferuje tak wiele zróżnicowanych usług transportowych i logistycznych na tak szeroką skalę, jak to ma w swoim katalogu firma CAT LC Polska sp. z o.o. Pierwsze zlecenia na terenie naszego kraju zostały przyjęte w 1994 roku, a obecnie CAT LC Polska to uznany i ceniony za doświadczenie operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z  siedzibą we Francji w skład, której wchodzą dwie dywizje: Cargo Logistics – LC (logistyka ładunków) i Vehicle Logistics – LV (logistyka pojazdów nowych i używanych).