FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Firma AGRO-AS jest liderem rynku działającym w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi. To jedna z najszybciej rozwijających się Firm na Opolszczyźnie. Zasięgiem działania obejmuje południowo-zachodnią Polskę. Więcej informacji na temat AGRO-AS można znaleźć na stronie internetowej http://www.agroas.pl. O działalności Przedsiębiorstwa opowiada jego dyrektor generalny, Daniel Cupriak.
 
Zbigniew Woźniak rozpoczął budowę firmy od zera w połowie lat 80. – tak, jak swoje imperia budowali pionierzy polskiej przedsiębiorczości.
 
Każdy duży producent jaj objęty jest obowiązkowym nadzorem służb weterynaryjnych oraz sanitarno-epidemiologicznych. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa realizują w ramach swoich struktur prewencyjne procedury kontroli jakości. Ponadto, również kontrahenci nakładają na zakłady produkcyjne obowiązek realizacji dodatkowych badań produktu. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne jest więc istotnym czynnikiem wpływającym na cenę produktu końcowego.
 
Spółka Amplus jest jednym z czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych owoców i warzyw. Istotą działalności firmy są hurtowe dostawy produktów nie tylko na terenie Polski czy Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Amplus dziś to ponad 1600 producentów z całego świata, bogate zaplecze logistyczne, technologiczne i magazynowe oraz około 1000 dostaw miesięcznie. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Bartłomiejem Skrzydlewskim.
 
Odległe warstwy ziemi, spod których bije źródło głębinowe zapewnia unikalny smak i wszystkie pozostałe walory tej źródlanej wody, która jest wydobywana w otoczeniu lasów łęczyckich. Mowa o produktach sygnowanych marką Primavera, za które odpowiada firma Polska Woda Sp. z o.o. należąca do włoskiej grupy Aqua Minerale San Benedetto. Od 17 lat przedsiębiorstwo dba o to, aby konsumenci mogli rozkoszować się wodą pochodzącą ze źródeł głębinowych o doskonałej izolacji i krystalicznej czystości. Ponadto jej atrakcyjność wzmacnia zrównoważona i unikalna kompozycja minerałów.
 
Sieć hurtowni – AL Ba Podlaskie Centrum Mięsne – jest obecnie największym dystrybutorem w branży wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego i należy do najbardziej znanych przedsiębiorstw Podlasia. Specjalnie dla czasopisma „BusinessPL” na pytania odpowiada współwłaściciel - Pan Adam Gryko.
 
Smak to jedna z tych rzeczy, której nie da się podrabiać na dłuższą metę, ponieważ smakosze szybko zorientują się, że są oszukiwani. Jedynie taka zasada zapewnia długą obecność na rynku spożywczym. Tę tezę doskonale realizują Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o., które od ponad 65 lat dbają o wysoką jakość mięsa drobiowego. Firma z powodzeniem zajmuje się dostawami produktów pochodzących z czystego przyrodniczo regionu. Zakład może pochwalić się, iż są uznanym eksporterem mięsa drobiowego nie tylko na rynek europejski, ale także dostarczają do Azji oraz krajów afrykańskich. Przedsiębiorstwo na swoim koncie ma wiele nagród, które potwierdzają wyjątkowość smaku oraz innowacyjność technologiczną.
 
Colian Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Colian Holding SA i funkcjonuje w obrębie trzech dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przypraw, bakalii) i napojów. Na jej portfolio składają się znane, lubiane marki: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. Marki te nieustannie umacniają swoją pozycją na rynku, z powodzeniem zdobywając wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu Colian, panem Janem Kolańskim.
 
Zakłady Mięsne Henryk Kania – Firma z siedzibą w Pszczynie w województwie śląskim – to wiodący polski Producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego. Zakłady Mięsne Henryk Kania mogą poszczycić się wieloletnią tradycją masarską. Dzięki połączeniu bogatego doświadczenia z nowoczesną technologią Firma produkuje doskonałe, perfekcyjnie doprawione wędliny, które codziennie trafiają na miliony polskich stołów.
 
FEERUM S.A. z siedzibą w Chojnowie (województwo dolnośląskie) jest wiodącym producentem kompleksowych obiektów suszarniczo-magazynowych, przeznaczonych dla różnego rodzaju produktów rolnych (zbóż, w tym kukurydzy, roślin strączkowych i oleistych oraz pasz). To dynamicznie rozwijająca się, nowoczesna firma, obecna w Polsce, Niemczech, Rumunii, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Czechach  i w Mongolii.
 
USTRONIANKA SP. Z O.O. to ogólnopolski producent wód mineralnych i napojów. Misją Firmy jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów, w pełni dostosowanych do ich oczekiwań.
 
Trudno znaleźć kogoś w naszym kraju, kto ani razu jej nie kosztował lub o niej nie słyszał. Ogromną popularność zyskała, dzięki charakterystycznemu smakowi i składnikom, które jak wiemy „przyciągają magnezem”. Oczywiście mowa o wodzie mineralnej „Muszynianka”, która posiada dużą zawartość najcenniejszych biopierwiastków.
 
Bezpieczeństwo żywności jest bardzo ważne nie tylko dla przedsiębiorców z branży spożywczej i gastronomicznej, ale także dla całego społeczeństwa. Aby je zapewnić zarówno osobom, które pracują w tym sektorze, jak i konsumentom powstało wiele regulacji. Jednymi z nich są przepisy HACCP. Z tego artykułu dowiesz się czego one dotyczą.
 
Słodycze to kategoria produktów, które są kupowane niemal przez wszystkich Polaków. Niezależnie od zasobności portfela, niezależnie od warunków gospodarczych cieszą się nieustającym uznaniem Polaków. Działające od kilku lat w branży hurtownia internetowa KURI przygotowuje swoja ofertę z myślą o wielu grupach klientów – od indywidualnych po właścicieli stanowisk ze słodyczami, kiosków i sklepów. Oto słodycze, które od wielu miesięcy cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością.
 
Obdarowywanie się prezentami to tradycja w rodzinnym gronie, ale coraz częściej także wkracza ona w świat biznesu. Warto pamiętać o swoich kontrahentach, partnerach handlowych, także o kluczowych klientach i podczas ważnych okazji pokazać im swoją wdzięczność i szacunek. Doskonałym upominkiem mogą być wtedy elegancko pakowane słodycze – to zawsze udana niespodzianka!
 
Wyszukanie ciekawego upominku biznesowego może być poważnym problemem – nie zawsze trafienie idealnie w gust osoby obdarowanej jest takie łatwe. Dlatego w takich sytuacjach najlepiej zdecydować się na zamówienie uniwersalnych upominków. Tymi, które cieszą się największym powodzeniem obecnie, są kosze delikatesowe.
 
Woda to nie tylko źródło życia, ale także warunek dobrego zdrowia oraz niezbędny element zrównoważonej diety. Nie od dziś wiadomo, że żaden organizm żywy bez wody obejść się nie może. Nie każdy jednak wie, że od wody zależy również nasze samopoczucie. Specjaliści zalecają spożywanie 2 litrów wody dziennie i rada ta nie dotyczy wyłącznie sportowców lub osób zapracowanych, ale dosłownie każdej i każdego z nas.
 
Firma FRoSTA, obecna na polskim rynku od 1998 roku, zdołała wypracować sobie silną pozycję i stać się jednym z wiodących producentów mrożonej żywności w Polsce.
 
d’aucy Polska Sp. z o.o. łączy wieloletnie doświadczenie firmy Globus Polska w produkcji i sprzedaży mrożonek z tajnikami strzeżonymi przez francuską grupę CECAB.