BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

North Food Polska S.A. to prężnie rozwijająca się organizacja zajmująca się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. O firmie opowiada Pan Tomasz Rurarz, Członek Zarzadu North Food Polska S.A.
 
Firma Ziarnex powstała w 1990 roku jako jednoosobowa działalność, która następnie została przekształcona w spółkę cywilną. Firma od początku działalności pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym i specjalizuje się w branży zaopatrzenia piekarni, cukierni, lodziarni i gastronomii w artykuły do produkcji oraz w sprzęt oraz odzież ochronną.  Ziarnex jest częścią Grupy APC Back Europ Polska sp. z o.o. sp.k. O firmie opowiada Pani Ewa Trawińska-Wilk - Prezes Zarządu Ziarnex.
 
Kultowy Browar Staropolski Sp. z o.o. ze Zduńskiej Woli to producent piwa na bazie staropolskich receptur o wyjątkowym, bogatym smaku. Browar posiada również bogatą historią. W roku 2014 Browar został zakupiony przez firmę Dystrybucja Pomorze Sp. z o.o., której właściciele postawili sobie za cel przywrócenie dawnej świetności, jakości i renomy. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Marek Łycyniak - Prezes Zarządu.
 
Hurtownia P.W. „POLEX” SP. J. POLEK & ŁUGOWSCY rozpoczęła działalność w 1989 roku. Jest to rodzinny biznes, który od 30 lat rozwija się na dolnośląskim rynku. Firma jest dystrybutorem wielu uznanych marek i posiada bogaty asortyment artykułów spożywczych, chemiczno-przemysłowych oraz produktów mięsnych, wędliniarskich, nabiałowych i mroźniczych.
 
Czy żywność mrożona ustępuje pod względem wartości odżywczych żywności „świeżej”, niepoddanej mrożeniu? To pytanie zawiera pewną sugestię, ale rozwiązanie jak połączyć wysoką jakość warzyw i owoców z możliwością długiego przechowywania znaleźli zarządzający firmą Unifreeze Sp. z o.o.w Miesiączkowie.
 
Spółdzielnia Pracy Cukry Nyskie zajmuje się produkcją wyrobów cukierniczych. Początek istnienia firmy przypada na 5 lutego 1949 roku. W tym roku Spółdzielnia Pracy Cukry Nyskie odchodzi 70 lecie działalności. O firmie rozmawiamy z Krzysztofem Łobodą z Działu Handlowego w Cukry Nyskie.
 
APC AGRA Sp. z o.o. dzięki doświadczeniu, które zdobywa od 1990 roku, zalicza się do wiodących dostawców wszelkich komponentów dla piekarzy, cukierników i lodziarzy. Wraz z 10 innymi firmami stanowi Grupę APC Back Europ Polska, która jest największą grupą dystrybucyjną w segmencie cukierniczo – piekarniczym na terenie Polski. O firmie opowiada Pan Marek Ziaja, Dyrektor Zarządzający - Wiceprezes APC AGRA Sp. z o.o.
 
Motta życiowe są najczęściej mocno wygórowane, patetyczne i zakładają cele trudne do osiągnięcia, ale motto firmy Agro-Sieć Sp. z o.o. jest zaprzeczeniem tego twierdzenia. Gdyż hasło „Z nami osiągniesz więcej” wdrożone jest w codzienną pracę całego zespołu pracowników i kadry zarządzającej. Przedsiębiorstwo z Chełmna prowadzi pełną obsługę producentów rolnych i punktów handlowych w zakresie doradztwa, sprzedaży i skupu.
 
Lidl jest międzynarodową firmą cenioną w całej Europie. Lidl Polska rozpoczął swą działalność w 2002 roku. O firmie rozmawiamy z Panią Aleksandrą Robaszkiewicz, Communications Manager, Lidl Polska.
 
Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (SOT) na swoje doświadczenie i silną pozycję rynkową pracuje już od prawie 30 lat. Jako największa hurtownia nabiałowa w kraju jest liderem w swoim sektorze i dla licznych polskich sklepów SOT to kluczowy dostawca kategorii nabiał. O firmie rozmawiamy z panem Andrzejem Ramotowskim - Prezesem Zarządu SOT.
 
Dobrowolscy to rodzinna firma, która od 1990 roku łączy smakiem pokolenia. Właśnie wtedy Stanisław Dobrowolski wraz z synem Adamem założył zakład mięsny. W późniejszych latach dołączyli do niego pozostali synowie. Dzisiaj firma zatrudnia ponad 600 pracowników i każdego dnia dba o to, by wadowickie wędliny były najlepszymi produktami dla każdej rodziny. O firmie opowiada Grzegorz Zych – Wiceprezes Zarządu Dobrowolscy Sp. z o.o.
 
Działalność w kilku sektorach rynku, 15 oddziałów sprzedaży hurtowej, blisko 6 tys. pracowników, przeszło 77 tys. mkw powierzchni magazynowej, aż 7500 obiektów franczyzowych oraz czołowe miejsca w niezależnych rankingach polskich, jak również zagranicznych. Te liczby doskonale obrazują sukces i wysoką pozycję Grupy Kapitałowej Specjał. Jednak przede wszystkim odzwierciedlają one 29-letnią działalności rynku.
 
BRC to międzynarodowy zbiór wymogów i zaleceń dla firm działających w sektorze przemysłu spożywczego. Wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu BRC podnosi prestiż marki i buduje zaufanie klientów do niej, co przekłada się na wieloaspektowe korzyści.
 
 
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest jedną z największych mleczarni w Polsce i od ponad 110 lat kontynuuje najlepsze tradycje spółdzielczości mleczarskiej na ziemi łowickiej. OSM Łowicz posiada trzy zakłady na terenie Polski. Mają one różnorodne specjalizacje produkcyjne, dzięki czemu Spółdzielnia może wytwarzać szeroki asortyment wyrobów. O historii firmy, obecnych możliwościach opowiada Prezes Zarządu – Pani Iwona Grzybowska.
 
Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o. położone jest na terenie województwa wielkopolskiego w powiecie leszczyńskim.
 
Firma AGRO-AS jest liderem rynku działającym w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi. To jedna z najszybciej rozwijających się Firm na Opolszczyźnie. Zasięgiem działania obejmuje południowo-zachodnią Polskę. Więcej informacji na temat AGRO-AS można znaleźć na stronie internetowej http://www.agroas.pl. O działalności Przedsiębiorstwa opowiada jego dyrektor generalny, Daniel Cupriak.
 
Zbigniew Woźniak rozpoczął budowę firmy od zera w połowie lat 80. – tak, jak swoje imperia budowali pionierzy polskiej przedsiębiorczości.
 
Każdy duży producent jaj objęty jest obowiązkowym nadzorem służb weterynaryjnych oraz sanitarno-epidemiologicznych. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa realizują w ramach swoich struktur prewencyjne procedury kontroli jakości. Ponadto, również kontrahenci nakładają na zakłady produkcyjne obowiązek realizacji dodatkowych badań produktu. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne jest więc istotnym czynnikiem wpływającym na cenę produktu końcowego.
 
Spółka Amplus jest jednym z czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych owoców i warzyw. Istotą działalności firmy są hurtowe dostawy produktów nie tylko na terenie Polski czy Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Amplus dziś to ponad 1600 producentów z całego świata, bogate zaplecze logistyczne, technologiczne i magazynowe oraz około 1000 dostaw miesięcznie. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Bartłomiejem Skrzydlewskim.
 
Odległe warstwy ziemi, spod których bije źródło głębinowe zapewnia unikalny smak i wszystkie pozostałe walory tej źródlanej wody, która jest wydobywana w otoczeniu lasów łęczyckich. Mowa o produktach sygnowanych marką Primavera, za które odpowiada firma Polska Woda Sp. z o.o. należąca do włoskiej grupy Aqua Minerale San Benedetto. Od 17 lat przedsiębiorstwo dba o to, aby konsumenci mogli rozkoszować się wodą pochodzącą ze źródeł głębinowych o doskonałej izolacji i krystalicznej czystości. Ponadto jej atrakcyjność wzmacnia zrównoważona i unikalna kompozycja minerałów.