BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (SOT) na swoje doświadczenie i silną pozycję rynkową pracuje już od prawie 30 lat. Jako największa hurtownia nabiałowa w kraju jest liderem w swoim sektorze i dla licznych polskich sklepów SOT to kluczowy dostawca kategorii nabiał. O firmie rozmawiamy z panem Andrzejem Ramotowskim - Prezesem Zarządu SOT.
 
Dobrowolscy to rodzinna firma, która od 1990 roku łączy smakiem pokolenia. Właśnie wtedy Stanisław Dobrowolski wraz z synem Adamem założył zakład mięsny. W późniejszych latach dołączyli do niego pozostali synowie. Dzisiaj firma zatrudnia ponad 600 pracowników i każdego dnia dba o to, by wadowickie wędliny były najlepszymi produktami dla każdej rodziny. O firmie opowiada Grzegorz Zych – Wiceprezes Zarządu Dobrowolscy Sp. z o.o.
 
Działalność w kilku sektorach rynku, 15 oddziałów sprzedaży hurtowej, blisko 6 tys. pracowników, przeszło 77 tys. mkw powierzchni magazynowej, aż 7500 obiektów franczyzowych oraz czołowe miejsca w niezależnych rankingach polskich, jak również zagranicznych. Te liczby doskonale obrazują sukces i wysoką pozycję Grupy Kapitałowej Specjał. Jednak przede wszystkim odzwierciedlają one 29-letnią działalności rynku.
 
BRC to międzynarodowy zbiór wymogów i zaleceń dla firm działających w sektorze przemysłu spożywczego. Wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu BRC podnosi prestiż marki i buduje zaufanie klientów do niej, co przekłada się na wieloaspektowe korzyści.
 
 
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest jedną z największych mleczarni w Polsce i od ponad 110 lat kontynuuje najlepsze tradycje spółdzielczości mleczarskiej na ziemi łowickiej. OSM Łowicz posiada trzy zakłady na terenie Polski. Mają one różnorodne specjalizacje produkcyjne, dzięki czemu Spółdzielnia może wytwarzać szeroki asortyment wyrobów. O historii firmy, obecnych możliwościach opowiada Prezes Zarządu – Pani Iwona Grzybowska.
 
Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o. położone jest na terenie województwa wielkopolskiego w powiecie leszczyńskim.
 
Firma AGRO-AS jest liderem rynku działającym w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi. To jedna z najszybciej rozwijających się Firm na Opolszczyźnie. Zasięgiem działania obejmuje południowo-zachodnią Polskę. Więcej informacji na temat AGRO-AS można znaleźć na stronie internetowej http://www.agroas.pl. O działalności Przedsiębiorstwa opowiada jego dyrektor generalny, Daniel Cupriak.
 
Zbigniew Woźniak rozpoczął budowę firmy od zera w połowie lat 80. – tak, jak swoje imperia budowali pionierzy polskiej przedsiębiorczości.
 
Każdy duży producent jaj objęty jest obowiązkowym nadzorem służb weterynaryjnych oraz sanitarno-epidemiologicznych. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa realizują w ramach swoich struktur prewencyjne procedury kontroli jakości. Ponadto, również kontrahenci nakładają na zakłady produkcyjne obowiązek realizacji dodatkowych badań produktu. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne jest więc istotnym czynnikiem wpływającym na cenę produktu końcowego.
 
Spółka Amplus jest jednym z czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych owoców i warzyw. Istotą działalności firmy są hurtowe dostawy produktów nie tylko na terenie Polski czy Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Amplus dziś to ponad 1600 producentów z całego świata, bogate zaplecze logistyczne, technologiczne i magazynowe oraz około 1000 dostaw miesięcznie. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Bartłomiejem Skrzydlewskim.
 
Odległe warstwy ziemi, spod których bije źródło głębinowe zapewnia unikalny smak i wszystkie pozostałe walory tej źródlanej wody, która jest wydobywana w otoczeniu lasów łęczyckich. Mowa o produktach sygnowanych marką Primavera, za które odpowiada firma Polska Woda Sp. z o.o. należąca do włoskiej grupy Aqua Minerale San Benedetto. Od 17 lat przedsiębiorstwo dba o to, aby konsumenci mogli rozkoszować się wodą pochodzącą ze źródeł głębinowych o doskonałej izolacji i krystalicznej czystości. Ponadto jej atrakcyjność wzmacnia zrównoważona i unikalna kompozycja minerałów.
 
Sieć hurtowni – AL Ba Podlaskie Centrum Mięsne – jest obecnie największym dystrybutorem w branży wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego i należy do najbardziej znanych przedsiębiorstw Podlasia. Specjalnie dla czasopisma „BusinessPL” na pytania odpowiada współwłaściciel - Pan Adam Gryko.
 
Smak to jedna z tych rzeczy, której nie da się podrabiać na dłuższą metę, ponieważ smakosze szybko zorientują się, że są oszukiwani. Jedynie taka zasada zapewnia długą obecność na rynku spożywczym. Tę tezę doskonale realizują Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o., które od ponad 65 lat dbają o wysoką jakość mięsa drobiowego. Firma z powodzeniem zajmuje się dostawami produktów pochodzących z czystego przyrodniczo regionu. Zakład może pochwalić się, iż są uznanym eksporterem mięsa drobiowego nie tylko na rynek europejski, ale także dostarczają do Azji oraz krajów afrykańskich. Przedsiębiorstwo na swoim koncie ma wiele nagród, które potwierdzają wyjątkowość smaku oraz innowacyjność technologiczną.
 
Colian Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Colian Holding SA i funkcjonuje w obrębie trzech dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przypraw, bakalii) i napojów. Na jej portfolio składają się znane, lubiane marki: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. Marki te nieustannie umacniają swoją pozycją na rynku, z powodzeniem zdobywając wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu Colian, panem Janem Kolańskim.
 
Zakłady Mięsne Henryk Kania – Firma z siedzibą w Pszczynie w województwie śląskim – to wiodący polski Producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego. Zakłady Mięsne Henryk Kania mogą poszczycić się wieloletnią tradycją masarską. Dzięki połączeniu bogatego doświadczenia z nowoczesną technologią Firma produkuje doskonałe, perfekcyjnie doprawione wędliny, które codziennie trafiają na miliony polskich stołów.
 
FEERUM S.A. z siedzibą w Chojnowie (województwo dolnośląskie) jest wiodącym producentem kompleksowych obiektów suszarniczo-magazynowych, przeznaczonych dla różnego rodzaju produktów rolnych (zbóż, w tym kukurydzy, roślin strączkowych i oleistych oraz pasz). To dynamicznie rozwijająca się, nowoczesna firma, obecna w Polsce, Niemczech, Rumunii, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Czechach  i w Mongolii.
 
USTRONIANKA SP. Z O.O. to ogólnopolski producent wód mineralnych i napojów. Misją Firmy jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów, w pełni dostosowanych do ich oczekiwań.
 
Trudno znaleźć kogoś w naszym kraju, kto ani razu jej nie kosztował lub o niej nie słyszał. Ogromną popularność zyskała, dzięki charakterystycznemu smakowi i składnikom, które jak wiemy „przyciągają magnezem”. Oczywiście mowa o wodzie mineralnej „Muszynianka”, która posiada dużą zawartość najcenniejszych biopierwiastków.
 
Bezpieczeństwo żywności jest bardzo ważne nie tylko dla przedsiębiorców z branży spożywczej i gastronomicznej, ale także dla całego społeczeństwa. Aby je zapewnić zarówno osobom, które pracują w tym sektorze, jak i konsumentom powstało wiele regulacji. Jednymi z nich są przepisy HACCP. Z tego artykułu dowiesz się czego one dotyczą.