BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
MGJ to firma rodzinna, która nieprzerwanie funkcjonuje na rynku od 1995 roku. W Polsce spółka jest liderem w produkcji tarcicy liściastej w grubościach 26-70 mm w gatunkach: buk, dąb, jesion, brzoza, klon i olcha. Wywiadu udzieliły Pani Iwona Koncewicz – Prezes Zarządu wraz z Panią dr Małgorzatą Wejer-Kudełko – Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, Członek RN MGJ sp. z o.o.
 
„MEBLE-OKMED” DEMKO Sp.j. jest uznanym producentem mebli z siedzibą w Braniewie. Firma współpracuje z wieloma renomowanymi odbiorcami z kraju i zagranicy. O firmie opowiada Pani Agnieszka Moroz, Specjalista działu sprzedaży „MEBLE-OKMED” DEMKO.
 
Meble Morskie sp. z o. o. powstały w 2002 roku, jest częścią holdingu Marinacc Group, obejmujcego: Maritime Montering AS, Maritime Poland Sp. Z o. o., Maritime Interior SRL Romania, Maritime Turkey, Maritime Interior Russia, Maritime Montering China, Marinor India I Meble Morskie sp. z o. o. Firma jest znanym na rynku światowym producentem mebli okrętowych najwyższej jakości. Wywiadu udzieliła Pani Agnieszka Wyganowska-Krysiak, Prokurent Meble Morskie Sp. z o. o.
 
Firma PPU Comex sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku i od początku jest innowacyjną firmą nastawioną na produkcję najwyższej jakości produktów poligraficznych. O historii firmy, obecnych możliwościach rozmawiamy z Prezesem Zarządu PPU Comex sp. z o.o. – Panem Pawłem Korczakiem.
 
Drukarnia cyfrowa i offsetowa Legra w Krakowie oferuje szeroki zakres usług poligraficznych i introligatorskich. Firma zajmuje się drukowaniem książek, ulotek, kalendarzy, teczek, plakatów, albumów, folderów i wielu innych produktów.
 
Fabryka Mebli LIBRO istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości mebli tapicerowanych w szerokiej gamie tkanin. Obecnie LIBRO posiada cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w województwie warmińsko – mazurskim. O firmie rozmawiamy z panią Anną Mliczek-Śnieć - kierownik działu handlowego LIBRO Meble.
 
Budownictwo, przemysł transportowy, wyposażenie wnętrz, nowoczesny design, produkcja opakowań – między innymi te branże nie mogłyby świadczyć swoich usług bez produktów, które oferuje przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe BIAFORM S.A. z Białegostoku.
 
 
Mieszcząca się na peryferiach małej miejscowości Police nieopodal Szczecina, drukarnia Voigt Promotion Sp z o.o. realizuje sukcesywnie swój plan podboju europejskiego rynku reklamy. Jako jedyna w tej części Europy oferuje zarówno sitodruk, technologię sublimacji cyfrowej, druk solventowy i UV.
 
Co jest potrzebne, aby właściwie zapakować towar do wysyłki? Oprócz puełka kartonowego warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które dodatkowa zabezpieczą wysyłane przedmioty. Dzięki nim, zyskamy pewność, że wysyłka nieuszkodzona dotrze do adresata.
 
 
/INS. Pankaboard informuje o poprawie wydajności kartonów specjalistycznych PankaMax , PankaDisc i PankaSeal od stycznia 2015r, osiągniętej dzięki inwestycjom dokonanym w maszynie papierniczej.
 
/INS. Firma SCA przygotowała kolejny produkt z linii Sustainable Packaging: papier jednostronnie powlekany Solo Print. Cechuje go najlepszy na rynku profil ekologiczny oraz drukowność tej samej klasy, jaka wymagana jest w przypadku papierów do druku czasopism „z wyższej półki”.
 
/INS. Pankaboard kontynuuje inwestycje zmierzające do poprawy jakości niepowlekanych kartonów specjalnych, produkowanych na maszynie BM3 i poprawy serwisu klientów kupujących produkty z maszyny BM3. W czerwcu tego roku Pankaboard zainstaluje nową głowicę wlewu (head box) na maszynie BM3.
 
Składowanie i przechowywanie dokumentów księgowych oraz dotyczących działalności danej instytucji, przedsiębiorstwa lub fundacji to duże wyzwanie. Biorąc pod uwagę, że należy zapewnić im należyte bezpieczeństwo, a także ilość dokumentów, jakie powstają każdego miesiąca i fakt, że czas ich składowania to minimum 5 lat, nic dziwnego, że w niejednej firmie potrzebne jest całe archiwum. Jak zorganizować to pomieszczenie, by było wygodne i praktyczne i zmieściło się w nim jak najwięcej teczek oraz segregatorów?
 
Profesjonalne przechowywanie dokumentów to dla współczesnych firm coraz większe wyzwanie – wraz ze zmieniającymi się regułami prawnymi dotyczącymi sposobu i czasu ich przechowywania czy niszczenia rośnie także popularność firm wyspecjalizowanych w skanowaniu, osuszaniu, archiwizowaniu, przechowywaniu oraz niszczeniu dokumentów. Jakie mogą one przynieść korzyści dla biznesu?
 
Firma Pankaboard po raz pierwszy w Polsce podczas targów Packaging Innovations 9-10 kwietnia w Warszawie. Fiński producent kartonów Pankaboard po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Packaging Innovations w Polsce będzie prezentować swoje produkty. Targi odbędą się w Warszawie w dniach 9-10 kwietnia. Produkty firmy Pankaboard są sprzedawane w Polsce za pośrednictwem firmy Finplast, która jest jej agentem sprzedaży od 2012 roku.
 
SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. to ekspert w produkcji wysokiej jakości mebli obejmujących meble mieszkaniowe: zestawy dzienne, młodzieżowe,
 
Pregis Corporation to marka o globalnym zasięgu skoncentrowana na dostarczaniu nowoczesnych i niezawodnych opakowań ochronnych, elastycznych, żywnościowych oraz medycznych.
 
Kreis Pack jest producentem i dostawcą uniwersalnych opakowań na żywność. Posiada wszelkie wyznaczniki firmy o zasięgu europejskim przodującej w dziedzinie