magazine top

GEO-KAT Sp. z o.o. od blisko 20 lat realizuje różnorodne projekty w Polsce w szerokim zakresie instalacji elektrycznych, niskoprądowych, telekomunikacyjnych, automatyki budynkowej. Poza tym oferuje szeroki zakres prefabrykacji rozdzielni elektrycznych, prac wykończeniowych (fit-out), oraz usługi serwisowania i zarządzania obiektami. Swoim klientom oferuje wsparcie merytoryczne od rozpoczęcia projektowania, przez instalacje, aż do opieki konserwacyjno-serwisowej po oddaniu realizacji do użytku. Aktualnie firma zatrudnia zespół ponad 100 wysokiej klasy specjalistów. Do ostatnich sukcesów przedsiębiorstwa należy udział w budowie m.in. stołecznych wieżowców Warsaw Spire, Warsaw HUB, Warsaw UNIT, kompleksu budynkowego Browary Warszawskie czy wrocławskiej Galerii Wroclavia. Dbając o szczególne potrzeby swoich klientów oraz wysoką jakość świadczonych usług, firma GEO-KAT posiada wdrożony System Zarządzania Jakością, zgodny z normami ISO 9001: 2015.

O najważniejszych aspektach działalności firmy GEO-KAT Sp. z o.o. opowiada Pan Leszek Lange – Dyrektor Handlowy.

Czy mógłby Pan przedstawić historię przedsiębiorstwa GEO-KAT Sp. z o.o.? Jakie były początki działalności spółki?

GEO-KAT powstał w 2003 roku. Założona przez Jacka Bieleckiego i Grzegorza Tratkiewicza firma na początku swego istnienia była biurem projektowym dla instalacji teletechnicznych. Przez kolejne lata wskutek dynamicznego rozwoju nieustannie zwiększał się zakres oferowanych usług oraz oczywiście zwiększał się zespół. Jak każda firma mamy za sobą kilka przełomowych wydarzeń w historii rozwoju spółki, niewątpliwie zaliczają się do nich: rozszerzenie działalności o wykonawstwo elektryczne, teletechniczne i BMS, powołanie do życia spółek związanych z prefabrykacją rozdzielni elektrycznych, spółkę koncentrującą się na Fit-Out i innych. Obecnie stanowimy doskonale zgrany zespół stosujący innowacyjne rozwiązania. Za nami już ponad 100 zrealizowanych projektów, wielu zadowolonych i wracających klientów, którzy częściej są partnerami biznesowymi niż zwyczajnie klientami. Działamy w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.

Firma GEO-KAT Sp. z o.o. od wielu lat rozwija swoje portfolio produktów i usług. Czy mógłby Pan omówić aktualny przedmiot działalności przedsiębiorstwa?

Oferujemy pełny zakres usług związanych z projektowaniem, wykonawstwem oraz serwisowaniem i utrzymaniem instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz automatyki budynkowej. Jako grupa spółek naszym klientom proponujemy także usługi z zakresu kompleksowego wykończenia wnętrz z własną produkcją zabudów z drewna włącznie, a także własną prefabrykację rozdzielni elektrycznych SN i nn, rozdzielnic automatyki budynkowej oraz usługi środowiskowe (ochrona, remediacja, geologia, hydrogeologia i consulting). Jesteśmy także polskim dystrybutorem systemu WES, czyli bezprzewodowego systemu powiadamiania o pożarze i ewakuacji.

Do jakich grup odbiorców kierujecie swoją ofertę?

Spektrum naszych realizacji zawiera między innymi: obiekty komercyjne, galerie handlowe, biurowce i wysokościowce, obiekty przemysłowe i produkcyjne, obiekty użyteczności publicznej, hotele, hale magazynowe, logistyczne i wiele innych. Realizujemy duże flagowe i znane projekty, jak i mniejsze bardziej lokalne choć w całej Polsce. Pracujemy blisko z licznymi inwestorami oraz firmami realizującymi projekty jako generalni wykonawcy.

Co wyróżnia firmę GEO-KAT spośród innych działających w tej samej branży? Gdzie widzicie swoją przewagą nad konkurencją?

To co słyszymy od naszych klientów, gdy pytamy, dlaczego z nami chcą realizować kolejne projekty często się powtarza, więc chyba mogę właśnie te cechy określić jako nasze przewagi konkurencyjne. Gwarantujemy bezpieczeństwo inwestycji zarówno pod względem jakościowym jak i dbałości o budżet klienta. Zapewniamy klientowi „święty spokój” przy realizacji projektów dostarczając wysoce wykwalifikowaną kadrę menadżersko - inżynierską niejednokrotnie odciążając klienta m.in. od koordynacji międzybranżowych. Wyróżnia nas elastyczne podejście do potrzeb klienta i szeroka gama rozwiązań technologicznych, dostarczając szyte na miarę potrzeb zintegrowane systemy pożarowe, bezpieczeństwa obiektu i automatyki budynkowej jako autorskie innowacyjne rozwiązania. Chętnie doradzamy i optymalizujemy rozwiązania, tak aby nasz klient otrzymał maksymalną wartość w ramach usługi. Partnerskie, wspierające podejście i ogromny bagaż merytoryczny możliwy jest dzięki naszej doskonałej kadrze oraz przyjętym wysokim standardom realizacji i obsługi. Ale prawdą jest, że wykazujemy typowe ciągłe dążenie do poprawy, dlatego nieustanie wprowadzamy kolejne modyfikacje nieustannie podnosząc poprzeczkę dla siebie oraz naszych konkurentów.

GEO-KAT to grupa kilku spółek, które zajmują się poszczególnymi sektorami obsługi klienta, w zależności od jego potrzeb. Czy mógłby Pan pokrótce omówić pozostałe spółki wchodzące w skład grupy?

Do naszej grupy spółek należą między innymi:

GEO-KAT Ochrona Środowiska Sp. z o.o. – jest to firma działająca w całej Polsce o charakterze eksperckim. Spółka świadczy kompleksowe usługi z zakresu ekologii, ochrony i monitoringu środowiska naturalnego, remediacji środowiska, geologii inżynierskiej i hydrogeologii, poza tym Consulting środowiska i due diligence.

SGP Sp. z o.o. – zajmuje się prefabrykacją i produkcją rozdzielni niskiego/średniego napięcia, szaf automatyki oraz kontenerowych stacji transformatorowych. Ponadto w ramach świadczonych usług oferuje klientom montaż aparatury kontrolno – pomiarowej i automatyki oraz modernizację, przebudowę i rozbudowę istniejących już instalacji elektroenergetycznych na dowolnych obiektach, w tym przemysłowych.

Re-Statera Sp. z o.o. – realizuje kompleksowe wykończenie powierzchni (fit-out) w budynkach biurowych, handlowych, mieszkalnych, HoReCa oraz budynkach użyteczności publicznej, w systemie Design and Build, czyli zawierające prace koncepcyjne i projektowe. Dzięki własnej stolarni przedsiębiorstwo oferuje również prace stolarskie w drewnie.

Mamy jeszcze kilka innych spółek celowych lub na wczesnym etapie rozwoju, ale obecnie to jeszcze mniejsze podmioty i czas na ich omawianie pewnie przyjdzie w przyszłości.

Do sukcesów firmy GEO-KAT należy udział w wielu prestiżowych projektach budowlanych na terenie całego kraju. Czy mógłby Pan opowiedzieć o najważniejszych realizacjach?

W 2021 roku kluczowymi dla nas na pewno były realizacje wysokościowce w stolicy, czyli Warsow Hub, Warsow Unit oraz kompleks budynków biurowych Browary Warszawskie, ale poza tymi projektami w naszym portfolio mamy znacznie ponad 100 realizacji, a każda z nich jest dla nas wyjątkowa z jakiegoś względu. Bo gdy mówimy o przepięknie położonym nad Bałtykiem apartamentowcem Marina Royale, robiącym niezapomniane wrażenia Ergo Arena w Gdańsku, zupełnie wyjątkowych galeriach handlowych, takich jak Wrocławska Wroclavia, czy również wrocławskim biurowcu Midpoint albo krakowskim hotelu Hampton by Hilton to zawsze znajdziemy coś wyjątkowego. A to tylko część projektów z ubiegłego roku. Kilka z tych projektów jest nadal w realizacji. Na pewno w naszej pamięci na długo zapadną także wcześniejsze realizacje galerii Złotych Tarasów i Blue City, Libero, Galerii Młociny oraz biurowce Warsaw Spire, Sky Tower i liczne realizacje przemysłowe.

Firma angażuje się w projekty o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Czy mógłby Pan opowiedzieć o zapleczu projektowym i technologicznym przedsiębiorstwa?

Swoją przygodę z biznesem zaczynaliśmy jako biuro projektowe, które posiadamy po dziś, korzystamy z nowoczesnych narzędzi do projektowania cyfrowego, obróbki dokumentacji i jej przygotowania. Od blisko 20 lat nieustannie rozwijamy się w zakresie projektowania oraz wiedzy merytorycznej. To właśnie dzięki tej konsekwencji i zaangażowaniu w stałe poszerzanie kompetencji, dziś mamy ogromne zaplecze projektowe i technologiczne. Nie zabrzmi to może skromnie, ale z dumą mogę powiedzieć, że nie było projektu, który przerósłby nas w tym zakresie. Firma liczy już blisko 150 osób, ale nadal większość pracowników to zwyczajnie eksperci w swoim fachu i to jest podstawą naszego podejścia. Muszę tu nadmienić, że również wielki wpływ na taki stan rzeczy ma partnerskie podejście naszych dostawców. Producenci, z którymi pracujemy wiedzą, że można na nas liczyć w trudnych, wymagających projektach, ale i my nie raz korzystaliśmy z ich wsparcia merytorycznego. Po prostu lubimy się uczyć nowych rzeczy, a w dzisiejszych czasach innowacyjność to naprawdę trafiony kierunek. Dlatego stale podnosimy kwalifikacje naszej kadry inżynierskiej.

GEO-KAT jest firmą o silnie ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Proszę powiedzieć, co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Nie chcę rozczarować odpowiedzą, która jest trochę banałem. W GEO-KAT nie boimy się trudnych wyzwań i wymagających skalą czy technicznie projektów. Po prostu z determinacją koncentrujemy się na zadaniach i wykorzystujemy 100% możliwości. Branża, w której działamy sprawia, że nie ma dwóch takich samych inwestycji, zawsze coś zaskakuje. Klienci chcą jak najszybciej zrealizować projekt oraz mieć pewność, że nieprzewidziane sytuacje, które zdarzają się zawsze nie będą przeszkodą w drodze do ich celu. Oferujemy pewność i bezpieczeństwo od lat w sposób stały i to w połączeniu z rozszerzającą się ofertą jest kluczem do naszego sukcesu. Nie oglądamy się na innych, po prostu robimy swoje. Dla nas nie istnieją rzeczy za trudne. Często nie godzimy się, że czegoś nie da się zrobić tylko po prostu to robimy. W ten sposób przesuwamy kolejne granice.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność w zakresie employer brandingu. Jakie działania podejmuje spółka, które przyczyniają się do tego, że pracownicy wiążą się z nią na lata?

Myślę, że w zakresie działań marketingowych oraz zewnętrznego employer brandingu jeszcze wiele przed nami. Trochę za mało chwalimy się publicznie. Oczywiście podejmujemy takie aktywności, ale nie jest to jeszcze poziom docelowy. Natomiast zupełnie inaczej sprawa ma się wewnątrz firmy. Mimo, iż mówimy o średniej wielkości firmie to atmosfera jest zwyczajnie koleżeńska, nieprzesadnie sformalizowana i nastawiona na szczerość oraz komunikację bezpośrednią. Oczywiście prowadzimy badania satysfakcji pracowników, aby w sposób anonimowy zbierać informacje o tym, co pracownicy chcieliby zmienić w swojej firmie. Tak do tego podchodzimy. GEO-KAT to nasza wspólna firma i chcemy by każdy czuł się tu dobrze. Ostatnie lata są pod tym względem znacznie trudniejsze, bo ze względu na covid spotkania na żywo musieliśmy mocno ograniczyć, ale doskonale nauczyliśmy się pracować, komunikować i dbać o relacje z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Powoli również wracają spotkania integracyjne przy zachowaniu środków ostrożności.

Jakość oferowanych produktów i usług jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami. Czy Chciałby Pan szczególnie wyróżnić któreś firmy – najważniejszych partnerów?

Nie sposób wymienić wszystkich naszych ważnych partnerów biznesowych, wyróżniając jednych mógłbym niechcący pominąć innych. Ale powiem tak: pracujemy z wszystkimi znanymi producentami i dostawcami. Z jednymi mamy umowy ramowe, z innymi projektowe, a jeszcze z innymi prawdziwie partnerskie relacje, gdzie nie tylko jesteśmy ich klientami, ale wspólnie podchodzimy do projektów wspierając się wzajemnie. Często dla najważniejszych partnerów jesteśmy nie tylko ich klientami, ale również wykonawcami na ich własnych inwestycjach, gdzie są inwestorami.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest również bardzo ważnym elementem działalności gospodarczej. W jaki sposób angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową?

Nie możemy porównać się w skali działania do tak dużych marek jak nasi dostawcy/producenci, natomiast w zakresie CSR mogę wymienić działalność dobroczynną. Byliśmy sponsorem Domu Fundacji Ronalda McDonalda w Krakowie, działamy odpowiedzialnie w zakresie środowiska. Po części biznesowo jako GEO-KAT Ochrona Środowiska, ale także na własnym podwórku ograniczając negatywny wpływ na środowisko w naszym biurze, np. poprzez segregację odpadów, redukcję zużycie papieru, optymalizacje energetyczne, w planach mamy także wymianę floty pojazdów na samochody elektryczne. Bardzo mocno koncentrujemy się też na kwestii bezpieczeństwa na budowie. Dlatego właśnie od lat oferujemy na polskim rynku mobilny system ewakuacji i detekcji pożaru WES, którego jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim. To jedyne tego typu rozwiązanie na rynku posiadające odpowiednie dopuszczenia CNBOP i certyfikaty EN-PN:54. Jeżeli chodzi o działalność poza branżową to mamy własną grupę piłkarską i regularnie trenujemy oraz od czasu do czasu grywamy mecze z klientami czy innymi partnerami biznesowymi.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są posiadane świadectwa oraz wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Gazela Biznesu, Diament Forbes’a, liczne nagrody technologiczne, certyfikacja ISO, zeszłoroczna certyfikacja CNBOP dla systemu WES, bardzo dużo dowodów uznań od producentów w formach statusu VIP, Partnera Roku, nagród za największe inwestycje czy najtrudniejsze projekty. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić. Osobiście zawsze bardzo doceniam tak ważne dla nas rekomendacje od naszych klientów, część w formie oficjalnych dokumentów czy inne w formie wspaniałej współpracy i zaproszeń do kolejnych projektów.

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na wielu branżach. W jakim stopniu epidemia Covid-19 wpłynęła na działalność Państwa firmy?

W zakresie biznesowym Covid-19 nie wpłynął istotnie na naszą działalność. Oczywiście wymagało to od nas innego planowania w związku z zaburzeniami łańcuchów dostaw. A także innego planowania i organizacji pracy oraz dużej uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Nauczyliśmy się już doskonale radzić w nowej rzeczywistości. Zauważaliśmy natomiast wpływ pandemii na to, co jest obecnie realizowane na rynku, czyli liczbę nowych inwestycji oraz bardzo różne podejście biznesowe naszej konkurencji. Czas zweryfikuje, która strategia była najskuteczniejsza długoterminowo.

Co stanowi obecnie największe wyzwanie dla Państwa przedsiębiorstwa?

Jak każda dynamicznie rosnąca firma z jednej strony musimy i chcemy się zmieniać a z drugiej mamy pełną świadomość, że musimy dbać o to by ludzie nadążyli za tymi zmianami. Dotyczy to naszych pracowników jak i naszych podwykonawców. Dlatego za największe wyzwanie nie wskażę technologii, procesów czy pandemii, ale właśnie dbałość o ludzi w tak szybko zmieniających się okolicznościach. Mamy na to jasny plan i czujemy się z nim bezpiecznie. Teraz czas konsekwentnie go realizować.

Jak przedstawiają się plany spółki na najbliższe miesiące i lata?

W 2022 koncentrujemy się na dalszym rozwoju grupy oraz umacnianiu naszej pozycji na rynku. Mamy bardzo dobrze poukładane procesy wewnątrz firmy oraz wzorowe relacje z klientami i partnerami biznesowymi. Jesteśmy też mocni jak nigdy dotąd, jeżeli chodzi o skład osobowy oraz kompetencje i przygotowanie biznesowe. Warto może też wspomnieć, iż w 2022 będziemy zmieniać siedzibę. Przenosiny do nowego biura to także element stałych relacji z jednym z głównych klientów, z którym realizowaliśmy liczne wspólne projekty. Niestety nie o wszystkich planach mogę mówić już teraz. Natomiast dość enigmatycznie mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich dwóch dekad mieliśmy dwa spektakularne kroki milowe. Pierwszy zaraz na początku drogi, gdy rozszerzyliśmy działalność o realizację (poza projektowaniem), drugi, gdy z jednej strony powołaliśmy do życia dodatkowe spółki oraz weszliśmy na topowe inwestycje w Polsce. Obecnie wdrożyliśmy kilka projektów wewnętrznych, które z pewnością znacząco przyczynią się do dalszego dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Wierzę, że przed nami kolejny tak duży krok, ale dziś jeszcze za wcześnie by o tym mówić publicznie.

Firma GEO-KAT Sp. z o.o. od blisko dwóch dekad dynamicznie rozwija swoją działalność. Z jakich dotychczasowych osiągnięć przedsiębiorstwa są Państwo najbardziej dumni?

Liczne nagrody, certyfikaty, wyróżnienia są oczywiście wielkim powodem do radości. Ale jestem pewien, że gdybyśmy zapytali o powód do dumy założycieli firmy, czyli Jacka Bieleckiego i Grzegorza Tratkiewicza powiedzieliby, że są dumni z tego jaką firmą obecnie jest GEO-KAT, jaka panuje tu atmosfera oraz nastawienie i zaangażowanie pracowników. Tworzymy świetny zespół, który się wspiera, podnosi sobie poprzeczkę, ale potrafi też celebrować sukcesy, takimi sukcesami są nasze realizacje i zadowoleni klienci. Dodam tylko, że moim osobistym oczkiem w głowie na 2021 była też realizacja biura dla firmy Hilti gdzie kompleksowo zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy wszystkie elementy nowej centrali w Polsce i nie mam na myśli wyłącznie zakresu instalacji.

fb button

grab my essay banner

logo jooble