magazine top

Allegro jest najpopularniejszym wśród Polaków miejscem do zakupów online. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej sprzedawców chce prezentować swoją ofertę na tej platformie. To znakomity pomysł zarówno dla doświadczonych marek, które szukają nowej klienteli, jak i dla zupełnie początkujących, które szukają łatwego sposobu na start w e-commerce. Sprawdź, jak założyć sklep internetowy na Allegro i otwórz swój biznes na 20 mln kupujących.

Czym jest sklep na Allegro?

Allegro jest platformą typu marketplace, którą najprościej można porównać do wirtualnego targowiska. Jest to przestrzeń z gotową infrastrukturą, na której każdy może wystawić swoje przedmioty na sprzedaż i dokonywać bezpośrednich transakcji z kupującymi. Aby sprzedawać na Allegro, trzeba założyć konto firmowe. Jest to sposób na weryfikację sprzedawców oraz zapewnienie transparentności i legalności działań platformy. Każdy zarejestrowany sprzedawca może niemal od razu wystawiać przedmioty na sprzedaż. Może też założyć wirtualny sklep, w którym zaprezentuje swoje produkty.

Sklep na Allegro to specjalna strona dedykowana ofercie danej firmy. Platforma umożliwia jej personalizację – np. dodanie zdjęcia w tle czy karuzel produktowych oraz wyznaczenie własnych kategorii produktowych czy prezentację promocji. Co ważne, edycja ustawień jest niezwykle prosta. Dlatego nikt, kto zastanawia się, jak otworzyć sklep na Allegro, nie musi się obawiać swojego braku znajomości języków programowania czy projektowania graficznego.

Jak założyć sklep na Allegro – konto firmowe

Jeśli myślisz o tym, jak założyć sklep internetowy na Allegro, musisz rozpocząć od konta firmowego. Jest to rodzaj konta użytkownika pozwalający na prowadzenie sprzedaży. Jak nietrudno się domyślić, konto firmowe przeznaczone jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Aby je założyć, wystarczy przejść do zakładki Rejestracja, a następnie wybrać Konto Firma. Po podaniu podstawowych danych, w tym numeru NIP firmy, konto zostanie założone. Należy przy tym pamiętać, że podany login będzie jednocześnie nazwą Twojego konta, a co za tym idzie również sklepu.

Następnie trzeba jeszcze dokonać weryfikacji – pozwala ona na odblokowanie wszystkich funkcji konta firmowego. Dokonuje się jej bardzo prosto, bo za pomocą przelewu lub tzw. szybkiej płatności. Kwota przelewu jest symboliczna (1,01 zł) i jest zwracana natychmiast po zakończeniu formalności. Dodatkowo może być konieczne przekazanie dokumentów firmy.

Jak otworzyć sklep na Allegro?

Po weryfikacji konta firmowego, można w zasadzie od razu rozpocząć sprzedaż – wystarczy dodać oferowane produkty. Jest to możliwe na kilka sposobów. Oferty można wystawiać pojedynczo – za pomocą formularza – lub też hurtowo z pliku csv lub poprzez API. Dodatkowo warto jednak również zadbać o zakładkę Sklep, która jest funkcjonalnym dodatkiem do konta sprzedawcy. Ponadto pomaga:

  • budować wizerunek marki,
  • zwiększać wartość przeciętnego koszyka,
  • zwiększyć liczbę powracających klientów.

Jak otworzyć sklep na Allegro? Jest to bardzo proste. Wystarczy na swoim koncie przejść do zakładki Sklep i dostosować jego wygląd. Co ważne – dostęp do Sklepu mają tylko użytkownicy kont firmowych, którzy korzystają z abonamentu Allegro. Nowi sprzedawcy mogą otrzymać dostęp do abonamentu bezpłatnie na pierwsze 6 miesięcy – wystarczy aktywować Pakiet Powitalny. Pozwala to bez ryzyka przetestować wszystkie jego funkcje – w tym zakładkę Sklep.

Jak dostosować swój sklep na Allegro?

Wygląd zakładki Sklep może być niemal dowolnie personalizowany. Obejmuje takie elementy jak:

  • logo firmy,
  • zdjęcie w tle,
  • bannery,
  • karuzele produktowe (np. do prezentacji bestsellerów, ofert promocyjnych, nowości lub dowolnych serii produktów),
  • tagi ofertowe,
  • serie produktowe.

Sklep pomaga wykorzystać Allegro do budowania własnej marki i zdobywać więcej klientów. Zapewnia też m.in. statystyki odwiedzin pozwalające lepiej poznać konsumentów i dostosować ofertę do ich potrzeb. Jego założenie i prowadzenie jest natomiast bardzo proste. Dlatego z całą pewnością warto skorzystać z tej możliwości.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne