WYWIAD - Monier Braas Sp. z o.o. - Prezes Zarządu Grzegorz Barycki

Share

MonierBraas2

Firma Monier Braas Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu BMI Group i jest jednym z wiodących dostawców oferujących zintegrowane systemy dachowe. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Monier Braas Polska – panem Grzegorzem Baryckim.

Monier Braas obchodzi w tym roku 25-lecie działalności w Polsce. Proszę powiedzieć, jakie były początki i najważniejsze momenty w rozwoju firmy?

Początki obecności firmy Monier Braas w Polsce sięgają 1993 roku, kiedy to powstało biuro handlowe w Poznaniu. Początkowo oferta obejmowała produkty Braas sprowadzane z Niemiec. Pierwszym kamieniem milowym było uruchomienie pierwszego zakładu produkcyjnego w Opolu, w czerwcu 1996 roku. Rok później podjęto decyzję o budowie kolejnej fabryki w Polsce, tym razem w Płońsku. Prace zostały zakończone w 1999 roku i tak powstała najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji dachówek betonowych. Z początkiem 2008 roku marka Braas została włączona do Grupy Monier, natomiast w ubiegłym roku nastąpiło połączenie firmy Monier Braas i Icopal, w ramach międzynarodowego koncernu BMI Group. To oczywiście historia firmy Monier Braas w telegraficznym skrócie. Równolegle do rozwoju biznesowego, następował postęp technologiczny i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

Mówiąc o innowacjach – czy mogą Państwo opowiedzieć nam nieco więcej o swoich produktach, technologiach produkcji i zapleczu produkcyjnym firmy?

Dachówki Braas, zanim trafią do sprzedaży, poddawane są ścisłej kontroli jakości oraz testom na wytrzymałość. Skok technologiczny nastąpił z początkiem nowego milenium. Już w 2003 roku wprowadzona została powłoka Lumino, która nadaje dachówkom większy połysk, ma wpływ na trwałość i intensywność koloru oraz odporność dachówki. Następnym krokiem była technologia Cisar, która polega na zastosowaniu trzech warstw – uszlachetniającej, wygładzającej i nośnej. Dachówki wykonane w technologii Cisar są dostępne wyłącznie w ofercie marki Braas. W 2013 roku wprowadziliśmy technologię Protegon – nowatorskie rozwiązanie, które chroni dach przed promieniowaniem podczerwonym. Dzięki temu, w upalne dni, temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu. System dachowy powinien być piękny, bezpieczny i służyć przez lata, dlatego pracujemy nad technologiami i stale ulepszamy nasze produkty.

Co wyróżnia Państwa produkty?

Przede wszystkim wyróżnia nas kompleksowe podejście. Dach to nie tylko połać, ale zintegrowany system. Nasza oferta jest zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie potrzeby klientów w zakresie pokryć dachowych. Oprócz dachówek betonowych, ceramicznych i blachodachówek panelowych, wśród produktów Braas znajdują się także akcesoria dachowe, izolacje nakrokwiowe i wysokosprawne systemy fotowoltaiczne. Uzupełnieniem portfolio produktowego marki jest certyfikacja dekarzy. To program szkoleń adresowany do profesjonalnych rzemieślników. Dodatkowo Monier Braas oferuje jedyną na rynku Gwarancję Systemową, która zapewnia funkcjonalność całego Systemu Dachowego Braas przez 15 lat.

Jakie nowe produkty w przyszłości pojawią się w Państwa ofercie?

W związku z połączeniem z firmą Icopal, w ofercie Braas od tego roku dostępne są dwa modele blachodachówek – Decra® i Quadro. W zgodzie z najnowszymi trendami, wprowadziliśmy także nowe kolory dachówek betonowych i ceramicznych oraz poszerzamy ofertę akcesoriów.

Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o sposobie dystrybucji swoich produktów?

Materiały Braas dostępne są większości składów budowanych w całej Polsce. Aby ułatwić klientom lokalizację, umieściliśmy na naszej stronie listę dystrybutorów Braas: http://www.monier.pl/dystrybutorzy/wyszukaj-dystrybutora.html

Firma Braas znana jest nie tylko z oferty produktowej lecz także działalności edukacyjnej. Na czym polega program certyfikacji dekarzy?

W Braas uważamy, że wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii powinno iść w parze z fachowymi szkoleniami. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić Program Certyfikacji Dekarzy Braas. Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. Motywujemy fachowców do stałego podnoszenia kwalifikacji.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Przede wszystkim jakość. Nasze produkty spełniają wszystkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach oraz łączą estetykę wykonania z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Jako pierwsi na polskim rynku wprowadziliśmy 15-letnią gwarancję systemową, która obejmuje swoją ochroną cały system dachowy. Znaczy to, że przez ten okres wszystkie produkty Braas objęte gwarancją systemową nie stracą swoich parametrów technicznych i będą w pełni spełniały swoją rolę na dachu.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

To proste – chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta, przez dostarczanie najlepszych w swojej klasie, wysokiej jakości zintegrowanych systemów dachowych, najlepszego wsparcia dla klientów i partnerów biznesowych w postaci serwisu i specjalistycznej wiedzy oraz oferowanie wiodących innowacji w rozwiązaniach dachowych i gospodarowaniem energią.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Najbardziej dumni jesteśmy z zaufania jakim cieszymy się wśród klientów. Każdy Polak dumny ze swego domu i czujący się bezpiecznie pod dachem Braas to nasza miara sukcesu.

Czy 25-lecie firmy w Polsce jest dla Państwa impulsem do wprowadzenia jakiś zmian?

Raczej do kontynuacji sprawdzonej strategii i stałej analizy rynku, w celu rozpoznawania bieżących potrzeb naszych klientów.

Rok 2018 jest przełomowy także ze względu na połączenie z firmą Icopal w ramach BMI Group. Co nowego przyniesie ten etap?

Dzięki współpracy z firmą Icopal oferującą najwyższej jakości systemy impregnacyjne i rozwiązania dla dachów płaskich, jako BMI Group zapewniamy pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, z pewnością wpłynie na rozwój obu firm.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

W 2017 roku marka Braas została Złotą Budowlaną Marką Roku. To szczególnie cenne wyróżnienie, ponieważ przyznawane jest na podstawie badania przeprowadzonego w szerokiej grupie wykonawców. Zostaliśmy także wyróżnieni złotym godłem programu Konsumencki Lider Jakości 2017. Odznaczenie to uzyskują firmy uznawane przez konsumentów za najlepsze na polskim rynku. To dla nas duży zaszczyt i bardzo dziękujemy za zaufanie, którym od lat cieszymy się na rynku pokryć dachowych.

Czego można Wam życzyć?

Żebyśmy przy okazji kolejnych jubileuszy mogli spojrzeć wstecz z dużą satysfakcją i aby nigdy nie brakowało wyzwań, które motywują do rozwoju. A przede wszystkim – zadowolenia klientów, którzy mają pewny dach nad głową.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie