magazine top

dobreogloszenienasprzedazmieszkania wskazowkidlakupujacego11

Planujesz zakup mieszkania i chcesz znaleźć wymarzony lokal na własną rękę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas szukania ogłoszeń o sprzedaż nieruchomości, by wybierać tylko atrakcyjne oferty, dopasowane do Twoich potrzeb.

Nieruchomości online – najprostsza droga do znalezienia dobrej oferty

Jeśli nie chcesz płacić agencji nieruchomości za pośredniczenie w znalezieniu mieszkania, możesz samodzielnie szukać ogłoszeń. Najwięcej ofert znajdziesz oczywiście w Internecie – na portalach ogłoszeniowych i serwisach aukcyjnych.

Przeglądając oferty pod hasłem „sprzedam mieszkanie”, skorzystaj z filtrów wyszukiwania. Dzięki temu będziesz mógł precyzyjnie ustawić kryteria i znaleźć tylko takie lokale, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Możesz szukać ogłoszeń według następujących kryteriów:

 • metraż,
 • cena za metr kwadratowy,
 • liczba pomieszczeń,
 • wiek budynku,
 • piętro, na którym znajduje się mieszkanie,
 • dostępne udogodnienia, takie jak windy, garaż, parking czy piwnica.
 • Zdarza się jednak, że część właścicieli mieszkań nie zaznacza opcji, jakie udostępniają portale, dlatego co jakiś czas możesz usunąć wybrane filtry i przejrzeć więcej ogłoszeń.

Wskazówka

Na portalach internetowych znajdziesz ogłoszenia zarówno od osób prywatnych, agencji nieruchomości, gmin, jak i deweloperów. Jeśli szukasz mieszkania z rynku pierwotnego, możesz zacząć od serwisu z ogłoszeniami, a potem przejść na stronę internetową dewelopera i zapoznać się ze szczegółami oferty.

Jeśli szukasz mieszkania od dewelopera w Krakowie i chcesz dowiedzieć się o nowych przedsięwzięciach, zapoznaj się z artykułem: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie.

dobreogloszenienasprzedazmieszkania wskazowkidlasprzedajacego12

Kupno mieszkania z ogłoszenia – na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty online

Często już na etapie przeglądania ogłoszeń możesz zauważyć, że oferta jest atrakcyjna – nie tylko ze względu na niską cenę czy dobrą lokalizację. Ogłoszenia mówią sporo o obecnym właścicielu nieruchomości oraz o stanie technicznym mieszkań i budynków. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze – zdjęcia

Unikaj ogłoszeń bez fotografii wnętrz, ofert z niewyraźnymi zdjęciami lub takich, w których pokazuje się tylko wybrane pomieszczenia. Jeśli trafisz na takie ogłoszenie, zachowaj szczególną ostrożność. Brak zdjęcia może bowiem oznaczać, że właściciel mieszkania ma coś do ukrycia. Stare okna, zły stan techniczny podłóg, krzywe ściany, grzyb lub pleśń, zagracone wnętrza, słabe nasłonecznienie – to tylko przykłady problemów, którymi właściciel mieszkania nie chce się chwalić.

Z kolei dobre ogłoszenie na sprzedaż mieszkania będzie prezentowało wszystkie pomieszczenia, zdjęcia będą jasne i wyraźne, a w mieszkaniu będzie panował porządek.

Po drugie – informacje

W dobrym ogłoszeniu jego autor podaje wszystkie najważniejsze informacje na temat mieszkania na sprzedaż. Dowiesz się np.:

 • czy mieszkanie ma balkon,
 • czy w lokalu są przejściowe pokoje,
 • w jakiej okolicy znajduje się budynek,
 • jak blok lub kamienica są skomunikowane z centrum,
 • z którego roku pochodzi budynek,
 • jak ogrzewane jest mieszkanie,
 • jaka jest wysokość miesięcznych opłat.

dobreogloszenienasprzedazmieszkania wskazowkidlakupujacego23

Po trzecie – sposób komunikacji

Zwróć uwagę na to, jak skonstruowana jest treść ogłoszenia. Sposób komunikacji może powiedzieć Ci sporo o właścicielu nieruchomości. Osoba, która porozumiewa się z odbiorcami ogłoszenia w sposób uprzejmy i klarowny, wzbudza większe zaufanie, niż ktoś, kto używa tylko lakonicznych lub niegrzecznych sformułowań.

Na koniec jedna ważna wskazówka – przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Bądź czujny i dokładnie przyglądaj się każdej ofercie. Porozmawiaj z właścicielem przez telefon, zanim udasz się na miejsce. Przygotuj listę pytań, a podczas odwiedzin bacznie obserwuj lokal oraz jego właścicieli.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

fb button