WYWIAD - Petecki Enterprises Sp. z o.o.

Share

petecki

Firma PETECKI jest wiodącym producentem stolarki otworowej klasy premium. Posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 26 000 m2, 18 nowoczesnych linii technologicznych, własną pracownię projektową oraz rozbudowaną sieć dystrybucji.

Pod względem możliwości wytwórczych plasuje się w ścisłej czołówce nie tylko krajowych, ale i europejskich producentów stolarki otworowej o czym świadczy wyprodukowanych przez firmę 6 000 000 okien. W ofercie firmy znajdują się energooszczędne okna PCV, drzwi PCV zewnętrzne, rolety (wewnętrzne i zewnętrzne), fasady aluminiowe i parapety. O firmie rozmawiamy z Panią Justyną Wnęk - Brand Manager firmy PETECKI.

Proszę powiedzieć, jakie były początki firmy PETECKI i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Firma PETECKI ma swój początek w 1995 roku, w Łodzi. Na przestrzeni kolejnych kilku lat powstały zakłady w Łasku, Gostyninie oraz Chrapczewie. Momentów przełomowych, świadczących o progresie było wiele. W 2001 roku produkcja osiągnęła ponad 500 000 okien. Po dwóch latach zaistnieliśmy na rynkach zagranicznych i do tej pory rozwijamy sieć dystrybucji. W 2006 roku wprowadziliśmy do oferty system HST, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Kolejne lata to inwestycja w poszerzenie asortymentu okiennego, ale również o produkty PPOŻ. To był czas pozyskiwania kolejnych certyfikatów jakościowych oraz dotyczących bezpieczeństwa. Ekspansja poza Europę była kolejnym przełomem w działalności firmy. Rok 2013 to ponad 5 milionów wyprodukowanych okien i poszerzenie oferty o rolety oraz bramy. Ostatnie dwa lata to kolejne nowości. Wprowadziliśmy unikatową powłokę Spectral i nową kolorystykę. Hitem wśród klientów stało się nowe okno oraz system drzwi przesuwnych HSeD. Owocna współpraca z jednym z dostawców zaowocowała kolejna nowością, a mianowicie unikatowym okuciem Roto NX, do którego została przygotowana odrębna kampania. I w zanadrzu mamy kolejne niespodzianki.

Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o swoich produktach, technologiach produkcji, zapleczu produkcyjnym firmy i sieci dystrybucji?

Nasze produkty cechuje przede wszystkim jakość, bezpieczeństwo oraz użytkowość. W technologii produkcji stawiamy na kompleksowość, którą dedykujemy budownictwu jednorodzinnemu jak i obiektom przemysłowym oraz biurowym. W naszej ofercie można znaleźć okna z pcv i aluminium, drzwi przesuwne HS, okna tarasowe PATIO, fasady, bramy jak również ogrody zimowe. Posiadamy również ofertę związaną z automatyką - do wybranych produktów. Sieć dystrybucji wykracza poza granice kraju. Współpraca z partnerami handlowymi jest dla nas kluczowym obszarem przekładającym się na poziom świadczonych usług, dlatego współpracowników dobieramy bardzo skrupulatnie.

Która linia produktowa jest obecnie najważniejsza w asortymencie firmy PETECKI?

Bardzo cenimy linię produktową, bazującą na systemie Blu Evolutions. Okno Future Line 82, które oferujemy w segmencie PREMIUM marki PETECKI napawa nas natomiast ogromną satysfakcją.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Misja i wizja przedsiębiorstwa od samego początku była przez twórcę firmy Petecki bardzo dookreślona. Co stanowiło klucz do sukcesu. Cechy takie jak determinacja, ambicja, upór, zamiłowanie do pracy oraz wytrwałość w osiągnięciu zamierzonego celu przyczyniła się do progresu firmy na ogromną skalę. Przy takim założeniu i postawie rozwój kolejnych obszarów firmie był tylko kwestią czasu. Klientów zjednujemy jakością. Precyzja oraz wysoko postawiona poprzeczka produkcyjna to nasz bezapelacyjny atut.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Priorytetem jest dla nas jakość i bezpieczeństwo. Potencjałem pomysły, organizacja oraz ludzie, którzy tą firmę tworzą. Nastawienie na rozwój jest kluczowe, ponieważ inspiruje nas doskonałość.

Fundamentem waszej spółki są jej pracownicy. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień realizują skomplikowane projekty?

Inwestycja w zasoby ludzkie jest kluczowym elementem sprawnie działającego przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę fakt, że obszar stolarki otworowej jest wymagający i trudny, lokujemy w dobrze wykwalifikowaną kadrę. Żyjemy w czasach permanentnego rozwoju technologicznego, dlatego inwestycja w szkolenia oraz podwyższanie kompetencji pracowników jest jednym z wiodących tematów działu HR.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracują Państwo ze stałymi dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy?

Cenimy sobie sprawną, przejrzystą komunikację, wspólne cele oraz priorytety biznesowe. To bardzo ułatwia i uprzyjemnia współpracę z innymi producentami. Do firm, które zasługują na wyróżnienie należą: Roto, Salamander, Veka, Rehau, Brugmann, Pilkington.

Jakie inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Podążając za stale rozwijającym się rynkiem branżowym, mamy na uwadze nieustanne doskonalenie, aby zaspokoić oczekiwania naszych klientów. Na chwilę obecną firma przechodzi kolejny proces rozwojowy, a mianowicie modernizację parku maszynowego. Stawiamy na kolejne inwestycje, robotyzację obszarów technologicznych oraz pełną automatyzację związaną z produkcją okien PVC oraz aluminiowych. W celu przyspieszenia oraz usprawnienia procesów produkcyjnych inwestujemy w centra obróbcze, gdyż zarządzanie czasem i energią odgrywa znaczną rolę w szybkim i sprawnym realizowaniu napływających do firmy zamówień. Przekłada się to również na jakość świadczonych przez nas usług.

Jesteście przedsiębiorstwem, które nie boi się nowych wyzwań. Nieustannie poszukujecie najlepszych rozwiązań i nowych technologii, które pomogą wam oferować wyroby o lepszych parametrach i jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Branża ewoluuje, ponieważ postęp technologiczny wyznacza kierunki zmian oraz nowe spojrzenie na obszar produkcyjno – usługowy. Naszym kierunkiem jest niewątpliwie ulepszanie procesów związanych z parametrami cieplnymi produktów. Niezmiennie stawiamy na bezpieczeństwo, które jest jednym z kluczowych parametrów w naszej ofercie. Posiadamy badania określające linie okien oraz drzwi pvc oraz aluminiowych w klasie RC2. Kolejnym obszarem, na który stawiamy to inteligentne rozwiązania SMART HOME, które dotyczą udoskonalenia, unowocześnienia sterowania drzwiami, roletami za pośrednictwem pilota lub funkcji bluetooth.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Powodem do dumy jest na pewno silny brand, na który ogrom ludzi pracuje każdego dnia. Dumą napawa fakt, że Prezes Ignacy Petecki stworzył firmę nowoczesną i wyznaczającą nowe trendy oraz standardy w produkcji okien. PETECKI to 4 zakłady produkcyjne, ponad 5000 produktów dziennie, ponad 20 lat doświadczenia, około 1000 pracowników, miliony zadowolonych klientów oraz ponad 450 nagród. A co najważniejsze permanentny rozwój.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Staramy się wspierać osoby / instytucje, które zgłaszają się do firmy z prośbą o sponsoring. Bliskie naszej idei jest inwestowanie w talenty, rozwój osobisty oraz krzewienie kultury sportowej, np. wyścigi kolarskie. W ostatnim czasie Ignacy Petecki otrzymał honorowe wyróżnienie od harcerzy – tytuł Niezwodnego Przyjaciela. To wyraz wdzięczności za troskę i wkład w sprawy wychowania dzieci i młodzieży.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Sukcesywnie zdobywamy kolejne certyfikaty, dyplomy oraz nagrody, które potwierdzają fenomen Grupy PETECKI. Otrzymaliśmy min. nagrodę za drzwi zewnętrzne, dyplom rekomendacyjny od Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców. Na Wielkiej Gali Polskiej Przedsiębiorczości zostaliśmy nagrodzeni dwukrotnie w kategorii Polskie Perły oraz Orły Przedsiębiorczości. To tylko przykłady. Na przestrzeni lat nagród zebrało się naprawdę wiele.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie