Inteligentny dom - rozwiązanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Share

zdjecie11

Decyzję o wyposażeniu domu w systemu inteligentnego sterowania warto podjąć już na etapie jego budowy. Dzięki temu będziesz mieć zdecydowanie większe możliwości dostosowania go do swoich potrzeb, a także unikniesz kłopotliwych zmian, które będą wymagały drobnych remontów. Jest to jednak gra warta świeczki. Zyskasz dzięki temu więcej niż myślisz.

Inteligentny dom otwiera przed jego użytkownikiem wachlarz możliwości. Wśród nich przede wszystkim możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy klimatyzacją. A wystarczy do tego jedynie urządzenie z dostępem do Internetu. Teraz siedząc w salonie będziesz mógł zmienić temperaturę w sypialni czy wyłączyć światło w łazience za pomocą swojego smartfona. Czyż nie jest to wygodne? Sklep Montersi.pl oferujący systemy inteligentnego systemu - https://www.montersi.pl/inteligentny-dom-budynek opisuje jego zalety.

Komfort na miarę XXI wieku

Jeśli od zawsze marzyło Ci się posiadanie znanego z filmów, fantastycznego rozwiązania, które pozwalało na włączenie lub wyłączenie światła dzięki klaśnięciu, teraz możesz liczyć na coś jeszcze lepszego. Niemożliwe? A jednak! System inteligentnego sterowania domem umożliwia nie tylko zapalanie i gaszenie światła przy pomocy aplikacji w telefonie, ale udostępnia też dodatkowe funkcjonalności. Możesz także sterować natężeniem, jak i kolorem światła, dostosowując je na przykład do pory dnia. Co więcej, jeśli w jednym pokoju masz lampę z kilkoma żarówkami, włączniki światła zazwyczaj nie pozwalają na uruchomienie każdej z nich osobna. Ale system smart home owszem! Za jego pomocą możesz sterować każdą, pojedynczą żarówką.

Inteligentny dom to także gwarancja bezpieczeństwa

Z pewnością w swoim życiu wiele historii o tym, że pod nieobecność domowników pękła rura i zalała mieszkanie. A może zdarzyło się to także Tobie? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak kosztowna może być naprawa wszystkich szkód. A gdyby tak znaleźć rozwiązanie, które będzie odcinało wodę, gdy Ty będziesz w pracy, na wakacjach czy na zakupach? Ono już istnieje. Tak, odpowiedzią jest inteligentny dom.

To jeszcze nie koniec funkcjonalności, jakie daje smart home. Zastanawiasz się, co zrobić, by Twój dom był bezpieczny, gdy Ty jesteś na wakacjach? Możesz skorzystać z opcji symulowania obecności. W jaki sposób? Otóż posiadając wideodomofon w systemie inteligentnego zarządzania, masz do niego zdalny dostęp. Gdy ktoś pojawi się pod Twoją bramą, Ty możesz odpowiadać w taki sposób, jakbyś był właśnie w swoich czterech kątach, a nikt nie dowie się, że jesteś teraz na urlopie. Świetne, prawda?

Smart home to długoterminowa oszczędność

Choć sam zakup systemu inteligentnego domu to niemała inwestycja, jeśli się na nią zdecydujesz, szybko zobaczysz, jak zacznie Ci się zwracać. Oczywiście, wszystko zależy od instalacji, w jakie został wyposażony Twój dom, a także jego efektywności energetycznej czy kubatury, jednak uważa się, że w przypadku zwykłych budynków można oszczędzić na zużyciu energii ok. 30%.

zdjecie22

Artykuł dostarczył sklep Montersi.pl oferujący wysokiej jakości zasilacze PoE - https://www.montersi.pl/zasilacze-poe

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie