Hale namiotowe dla biznesu - które branże mogą skorzystać na tego typu przestrzeni?

Share

hale-namiotowe-dla-biznesu1

Z roku na rok zainteresowanie tradycyjnymi obiektami murowanymi słabnie. Wynika to z faktu, że ich budowa jest droga, a zarazem skomplikowana. Prace mogą odbywać się wyłącznie w określonych miesiącach w roku. Ponadto jest to konstrukcja "na stałe", a więc demontaż nie jest możliwy. Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Jest to rozwiązanie bezproblemowe i ekonomiczne.

Branża produkcyjna

Hale namiotowe cechują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Są wykonywane z solidnych komponentów, które przetrwają nawet najcięższe warunki eksploatacji. Nie trzeba martwić się o negatywny wpływ czynników atmosferycznych, czyli np. śniegu, deszczu, gradu, promieniowania UV, mrozu, wysokich temperatur, porywistego wiatru.

Hala namiotowa może w tym przypadku stanowić magazyn na surowce, półfabrykaty, czy też gotowe produkty, które następnie są transportowane. Na uwagę zasługuje fakt, że ściany konstrukcji mogą zostać dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu ryzyko włamania znacząco się obniży.

Opisywany obiekt może posłużyć nie tylko, jako dodatkowa przestrzeń magazynowa, ale również sortownia, czy miejsce pracy. W takiej sytuacji hala musi zostać właściwie zaadaptowana. Ważne jest to, aby gwarantowała ona optymalny poziom wentylacji, czy też izolacji termicznej i akustycznej.

Zaufany wykonawca zaprojektuje konstrukcję, która będzie dopasowana do indywidualnych wymagań. Renomowane firmy mają nawet w ofercie przynajmniej kilka sprawdzonych w praktyce modeli, które są z góry przygotowane do różnych zastosowań. Jedną z takich firm jest Grupa Łukasiuk, gdzie znajdziemy 4 rodzaje hal namiotowych o różnych parametrach (szczegóły dostępne na stronie www).

Branża budowlana

Hale namiotowe często są wybierane przez przedsiębiorstwa budowlane. Ich wzniesienie nie generuje zbyt wysokich kosztów, co stanowi niewątpliwą zaletę. Konstrukcja tworzona jest z gotowych modułów. Każdy z nich jest idealnie do siebie dopasowany, dzięki czemu montaż nie stanowi najmniejszego problemu. Ponadto takie obiekty można relatywnie szybko zdemontować, czy też przenieść w inne miejsce.

W branży budowlanej namiot może posłużyć, jako magazyn na maszyny, sprzęty, czy też materiały niezbędne do pracy. Nie musimy obawiać się o ich bezpieczeństwo. Nie nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym ryzyko włamania zostanie zniwelowane. W niektórych przypadkach namioty modułowe stosuje się, jako zadaszenie placu budowy.

Branża przemysłowa

Hale namiotowe są stosowane na szeroką skalę w branży przemysłowej. Będą niezastąpione zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni - zarówno do magazynowania, jak i pracy. Hala namiotowa może posłużyć, jako lakiernia, czy też spawalnia. Często wykorzystywana jest ona, jako miejsce sortowania odpadów.

Hala namiotowa wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla branży przetwórstwa owocowego. W takim obiekcie można np. sortować owoce. Ciekawym jest, że konstrukcje modułowe, często służą jako drukarnie. Z łatwością można przekształcić je w chłodnie, co ma duże znaczenie dla branży spożywczej. Każda hala namiotowa spełnia określone normy, a więc może być ona wykorzystana, jako magazyn na leki lub środki farmakologiczne.

Zastosowań w przemyśle jest wiele, a wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Niewątpliwą zaletą hal namiotowych jest uniwersalność i możliwość adaptacji.

Branża rolnicza

Hale namiotowe mogą być wykorzystywane podczas przechowywania płodów rolnych, nawozów, nasion, warzyw i owoców, sprzętów i maszyn rolniczych itd. Pamiętajmy, że wcale nie musimy decydować się na wzniesienie dużego obiektu. To od nas zależą jego wymiary, a także dodatkowe wyposażenie. Właśnie dlatego obiekty namiotowe wybierane są zarówno przez przedsiębiorców, jak i inwestorów prywatnych.

Nie można również pominąć tego, że hala namiotowa może zostać przystosowana do inwentarzu zwierzęcego. W ten sposób stworzymy chlewnię, oborę, stadninę koni, czy też ujeżdżalnie.

Stoiska handlowe i obiekty rozrywkowe
Warto wiedzieć, że hale namiotowe często wykorzystywane są, jako zadaszenie stoisk handlowych, czy też ekspozycyjnych. Ponadto mogą one posłużyć do celów rozrywkowych - jako obiekty sportowe, a nawet imprezowe.

Nie trzeba obawiać się o nieatrakcyjny wygląd obiektu, ponieważ wewnątrz może zostać on wykończony zgodnie z osobistymi upodobaniami. Nie ma również najmniejszego problemu z doprowadzeniem mediów.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie