magazine top

podnosniki-koszowe-wynajem1

Podnośniki stanowią ważny element systemu transportu bliskiego umożliwiając zarówno przemieszczanie ludzi i materiałów po linii poziomej jak i w górę czy w dół. Ich podstawowym zadaniem jest stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do wykonywania zadań na wysokości zarówno przez maszynę, jak i przez ludzi. W tym drugim przypadku niezastąpione są podnośniki koszowe, dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych i w szerokim wyborze parametrów pracy.

Rodzaje podnośników koszowych
Podnośniki koszowe z definicji są urządzeniami, które składają się z ramienia zasilanego napędem hydraulicznym oraz umieszczonego na jego końcu kosza. Mogą być wyposażone samodzielny układ jezdny lub zamontowane na platformie samochodu ciężarowego. Zapewnia to ich mobilność, tak ważną w przypadku wykonywania prac na dużych powierzchniach ścian czy sufitów. Poza wielkością i zabezpieczeniem kosza podnośniki różnią się też konstrukcją i zasadą działania ramienia. Wyróżnia się modele:

 • przegubowe, w których ramię jest złożone z kilku modułów połączonych przegubami. Umożliwia ono przemieszczanie kosza nie tylko w górę i w dół, ale również na boki, z omijaniem różnych przeszkód,
 • teleskopowe, wyposażone w ramię złożone z kilku modułów o coraz mniejszej średnicy, które zsuwają się i rozsuwają po linii prostej. W efekcie ramię może osiągać różną długość. Podnośniki koszowe teleskopowe mogą się poruszać w górę i w dół oraz po okręgu.

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe znajdują szerokie zastosowanie przy wykonywaniu prac na wysokościach, przy których jest niezbędny bezpośredni udział człowieka. Umieszczony na szczycie kosz jest wyposażony w zabezpieczenia, dzięki którym można na nim bezpieczne przenosić określoną grupę osób wraz z materiałami. Dopuszczalna liczba pracowników oraz wysięg i udźwig są określone indywidualnie dla każdego urządzenia. Do typowych zastosowań podnośników koszowych można zaliczyć:

 • prace malarskie i ocieplanie zewnętrznych ścian budynków,
 • pielęgnację wysokiej zieleni,
 • usuwanie pnączy z kominów i dachów,
 • wymianę żarówek w oświetleniu ulicznym,
 • naprawy linii energetycznych,
 • odśnieżanie dachów wysokich budynków i usuwanie sopli,
 • mycie szyb i elewacji.

Zalety i wady podnośników koszowych

Podnośniki koszowe teleskopowe i przegubowe mają wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć możliwość bezpiecznego wyniesienia pracowników wraz ze sprzętem i materiałami na wysokość nawet ponad 20 metrów. Mobilne ramiona pozwalają też na przemieszczanie wzdłuż i wszerz powierzchni ściany, co znacznie zwiększa zasięg wykonywanych prac. Zaletą podnośników przegubowych jest możliwość dotarcia w miejsca trudno dostępne ze względu na duże zagęszczenie zieleni czy charakterystyczną konstrukcję budynku. Do wad podnośników teleskopowych można zaliczyć nieco mniejsze możliwości manewrowania platformą, której nie można ulokować np. bezpośrednio nad balkonem czy dachem. W przeciwieństwie do nich podnośniki przegubowe zapewniają taką możliwość. Oba modele są tanie w eksploatacji.

Sprawdź ofertę wynajmu podnośników koszowych: https://podnosniki.pro/podnosniki-koszowe/

Oferta naszych podnośników

Jeśli poszukujesz odpowiedniego urządzenia dźwignicowego do pracy na wysokości znajdziesz je w formie podnośniki.pro. Specjalizujemy się w wypożyczaniu maszyn tego typu, które udostępniamy w wielu wariantach, włącznie z gwarancją ich pełnej sprawności, jaką zapewnia nasz serwis. W ofercie mamy podnośniki koszowe przegubowe i teleskopowe, a także podnośniki nożycowe Kiloutou, które dostarczyli znani i cenieni producenci – Genie, JLG, Manitou, Haulotte, Niftylift, Sky i kilka innych marek. Możliwość wyboru urządzenia, które będzie idealnie dostosowane do potrzeb stwarza szeroki przedział najważniejszych parametrów podnośników. Są to:

 • wysokość robocza – oferujemy podnośniki koszowe o zasięgu do 26,5 m,
 • wysięg boczny - w przypadku podnośników teleskopowych w promieniu 360 stopni,
 • udźwig – nasze podnośniki unoszą nawet 260 kg.

W asortymencie mamy też modele z napędem spalinowym i elektrycznym, dzięki czemu mogą pracować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynków. Zapewniamy pełne wsparcie podczas wynajmu naszych podnośników oraz dostarczamy maszyny do klienta.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem podnosniki.pro.

fb button

grab my essay banner

logo jooble