Te pudełka dla e-commerce na pewno zrobią na Tobie wrażenie

Share

te-pudelka-dla-e-commerce-na-pewno-zrobia-na-tobie-wrazenie1

Oryginalne pudełka dla e-commerce to doskonały sposób na wyróżnienie swoich produktów na rynku. Nietypowe pudełko może zachęcić klienta do zakupu, jest także pomocne w budowaniu relacji z konsumentem. Jak stworzyć je tak, by wpłynąć na decyzje zakupowe klientów?

Niestandardowe opakowania produktowe – wydatek, czy inwestycja?

Coraz więcej firm rozpatruje niestandardowe pudełka w kategoriach inwestycyjnych. Jak każde działania reklamowe, także tworzenie opakowań produktowych ma swój cel. Ich głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi klienta.

Z oryginalnych pudełek produktowych korzystają e-sklepy i sklepy stacjonarne. Znane marki uciekają od standardowych rozwiązań i projektują od zera swoje własne pudełka. Tak właśnie buduje się sukces w e-commerce!

Jak stworzyć idealne pudełko reklamowe dla e-commerce?

Jak rozreklamować markę za pomocą opakowań produktowych? Warto pamiętać o tym, by:

  • Pudełko nie straciło swojego praktycznego charakteru – pudełko to przede wszystkim oprawa dla produktu, powinno ono być funkcjonalne. Klient nie powinien mieć problemów z jego otwarciem, ani też ze zidentyfikowaniem, co jest w środku,
  • Logo firmy zostało należycie wyeksponowane – producenci pudełek dla e-commerce zachęcają gorąco, by je personalizować. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że na opakowania warto nanieść nadruki. Logotyp firmy to jeden z ważniejszych elementów, który powinien się na nich znaleźć!
  • Produkt został należycie wyeksponowany – poza zabezpieczeniem produktu na czas transportu, opakowania powinno także go świetnie prezentować. Aby tak się stało, można uwzględnić w projekcie pomysłowe wycięcie lub wysuwane dno – takie rozwiązania są bardzo cenione zwłaszcza w branży produktów luksusowych!

Te pudełka dla e-commerce na pewno zrobią na Tobie wrażenie

Ważnym elementem, jeśli chodzi o opakowania, jest także kolorystyka. Cały design powinien nawiązywać do charakteru produktów, a także filozofii firmy. Szukasz ciekawych inspiracji? Wystarczy spojrzeć na opakowania takich marek jak Happy Sockds, Deerz, czy BVLGARI. Ci producenci bardzo konsekwentnie budują wizerunek marki, właśnie poprzez opakowania produktowe.

Wiele ciekawych pomysłów można znaleźć na blogu https://packaging-design.net/. To jedyne takie miejsce w sieci, w którym znajdziemy najnowsze pudełkowe trendy, dla różnych branż! Wpisy dotyczące marketingu opakowań mogą zainteresować zarówno marketingowców, jak i sprzedawców oraz właścicieli e-sklepów.

Przeczytaj także ten artykuł o tym jak działa logistyka w Polsce.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie