Jakie książki i publikacje powinien mieć w domowej biblioteczce każdy student prawa?

Share

lady-justice-2388500 6401

Prawo to popularny kierunek studiów jednak zdecydowanie nie dla wszystkich. Wszystko przez to, że studenci prawa zobowiązani są do przyswajania bardzo dużej ilości materiału. W tym celu kupują sporą ilość publikacji książek, tablic, czy po prostu podręczników akademickich. Poznaj kilka pozycji, które koniecznie powinny się znaleźć w domowej biblioteczce każdego studenta prawa.

Gdzie kupić prawnicze publikacje?

Kupowanie specjalistycznych i naukowych publikacji nie zawsze jest łatwe. Większość księgarni daje możliwość zamówienia wybranej przez nas pozycji, jednak wymaga to czasu, a przecież nie zawsze takowym dysponujemy. W innym przypadku często dochodzi do sytuacji, kiedy potrzebujemy większa ilość książek związanych, np. z prawem, a w jednej księgarni znajdujemy jedynie kilka pozycji, w kolejnych następne i tak dalej. Najłatwiejsze i jednocześnie najwygodniejsze byłoby kupienie wszystkich publikacji w jednym miejscu po rozsądnej cenie, co oferuje nam księgarnia internetowa, której oferta dostępna jest na stronie internetowej https://www.profit24.pl/prawo.

Zbiory przepisów

W zależności od przedmiotu i potrzeby niezbędną pozycją może okazać się zbiór przepisów z wybranej gałęzi prawa. Najczęściej studenci decydują się na kupno zbioru przepisów związanego z prawem cywilnym. Taka kompleksowa pozycja powinna znaleźć się w każdym domu studenta prawa. Ciekawym rozwiązaniem jest sięganie po aktualny Zbiór Cywilny, który zawiera m.in. kodeks cywilny, rodzinny, postępowania cywilnego, prawo o aktach stanu cywilnego, kodeks spółek handlowych. Oczywiście istnieją również takie zbiory dotyczące prawa handlowego, czy choćby karnego.

Publikacje dotyczące prawa pracy

Prawo pracy jest gałęzią prawa, która wykorzystywana jest bardzo często w naszym życiu. Dobrym rozwiązaniem będzie poznanie przez studenta prawa meritum prawa pracy oraz wszelkich zmian, które w nim zachodzą. Tę wiedzę można wykorzystywać w praktyce także w trakcie nauki. Obecnie istnieją również tytuły takie jak Kodeks Pracy 2019. Praktyczny komentarz z przykładami, które są idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych studentów lub dopiero rozpoczynających studiowanie.

Pomoce naukowe

W szczególności podczas pierwszych lat studiów można przekonać się o tym, że nie wszystkie materiały można nauczyć się w takim samym stopniu i do tego jednocześnie. Niejednokrotnie przerasta nas poziom lub ilość materiału. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie pozycji, które dodatkowo wyjaśniają prawnicze zagadnienia. Do takich publikacji należy Last Minute Prawo Cywilne, czy różne kodeksy z komentarzami, jak np. Kodeks cywilny. Komentarz.

Wzory pism i umów

Znakomitym rozwiązaniem na początku studiów, ale także w późniejszych latach będzie zakupienie publikacji, które będą zawierać wzory, np. umów prawa gospodarczego, czy też pozwy z prawa gospodarczego. Oczywiście to przykłady, jednak warto nabyć publikację, która zawiera wzory umów oraz pism z interesującej nas gałęzi prawa.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie