magazine top

Schiessl

Schiessl Polska Sp. z o. o. to liczący się na rynku systemów HVACR podmiot z dwudziestoletnim doświadczeniem, mający w swoim portfolio szeroką gamę produktów z segmentu chłodnictwa, klimatyzacji, czynników chłodniczych i pomp ciepła.

Firma posiada 13 oddziałów na terenie kraju i posiada w ofercie ponad cztery tysiące wyrobów pochodzących od renomowanych producentów. O sukcesie firmy opowiada Prezes Zarządu Schiessl Polska Sp. z o.o. - Pan Marek Wawryniuk.

Proszę powiedzieć, jakie były początki firmy Schiessl Polska i jakie momenty były najważniejsze w jej rozwoju?

Historia firmy Schiessl Polska sięga 1990 roku. Założona została wówczas spółka Termo Products, która w krótkim czasie stała się wiodącym importerem i dystrybutorem czynników chłodniczych w kraju. W roku 1997, z połączenia potencjału, wiedzy i doświadczeń Termo Products i Robert Schiessl GmbH, powstała spółka TERMO SCHIESSL, a dotychczasowa oferta gazów chłodniczych rozszerzona została o kompletny asortyment urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji. W grudniu 2013 roku firma zmieniła dotychczasową nazwę na Schiessl Polska Sp. z o.o. oraz wprowadziła nowe logo, jednakowe w całej grupie Schiessl. Przyjęcie jednolitego wizerunku wspólnie z pozostałymi spółkami pozwoliło firmie wyróżnić się pozytywnie na tle konkurencji, jako stabilna, silna, sprawna i dobrze rozpoznawalna organizacja.

Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o oferowanych produktach i usługach?

Stała oferta magazynowa firmy obejmuje obecnie blisko cztery tysiące wyrobów od wszystkich renomowanych producentów europejskich, a na życzenie klienta istnieje możliwość sprowadzenia dowolnego z wielu tysięcy innych produktów. Zapewniamy kompleksową dostawę urządzeń chłodniczych: sprężarki i agregaty renomowanych producentów o wydajnościach od kilku do kilkuset kilowatów oraz chłodnice i skraplacze uwzględniające w praktyce wszelkie zastosowania chłodnicze i mroźnicze. W zakresie rozwiązań klimatyzacyjnych jesteśmy dostawcą urządzeń do instalacji dowolnej wielkości i przeznaczenia, zarówno do obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, wielorodzinnych budynków mieszkalnych jak i niewielkich pomieszczeń o specjalnych wymaganiach. Tak szeroki asortyment obejmuje: klimatyzatory split i multisplit do zastosowań domowych i komercyjnych, systemy VRF do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, pompy ciepła powietrze – woda, agregaty wody lodowej. Całość oferty uzupełniają komponenty niezbędne do zbudowania i uruchomienia instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych jak automatyka, rury miedziane, kształtki i złącza, materiały izolacyjne, czynniki chłodnicze i chłodziwa, armatura oraz narzędzia i przyrządy pomiarowe niezbędne w codziennej pracy serwisanta.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Schiessl Polska to dzisiaj dynamicznie rosnące, liczące się na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji przedsiębiorstwo, kierujące się w swojej działalności przede wszystkim dbałością o klienta wyrażającą się w wysokiej jakości oferowanych produktów i usług oraz troską
o środowisko naturalne i szeroko pojęty interes branży chłodniczej i klimatyzacyjnej. Zgodnie z dewizą firmy: SCHIESSL. DOSTARCZMY WIĘCEJ NIŻ PRODUKTY w każdym z naszych 13 oddziałów oprócz obsługi handlowej można uzyskać wszechstronną pomoc i doradztwo techniczne w projektowaniu i budowie efektywnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Można zdobyć niezbędne informacje dotyczące ekologicznych czynników nowej generacji o zerowym ODP i niskim GWP oraz uzyskać kompetentne wsparcie dotyczące zagadnień legislacyjnych. Jesteśmy jednym z założycieli, a obecnie aktywnym uczestnikiem ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu „Prozon”. W ramach zrealizowanego przez Fundację projektu zostało uruchomione centrum regeneracji gazów chłodniczych oraz laboratorium analityczne. Ponad 2000 instalatorów przeszkolono w zakresie przyjaznych dla środowiska technik obsługi urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Schiessl Polska jest także współzałożycielem i aktywnym członkiem branżowej organizacji pracodawców - Krajowe Forum Chłodnictwa, której cele obejmują m.in. ochronę praw i interesów branży chłodniczej, reprezentowanie jej wobec instytucji i organów państwa, a także integrację firm z branży.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy?

Największym kapitałem Schiessl Polska, decydującym o obecnej pozycji rynkowej, a przede wszystkim o potencjale dalszego rozwoju firmy, jest świetnie przygotowany zawodowo i zaangażowany zespół pracowników. Wiedza i umiejętności wszystkich zatrudnionych w spółce osób, entuzjazm i zaangażowanie w codzienną pracę składają się na wspólny sukces firmy.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracują Państwo ze stałymi dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy?

Oczywiście dostawcy odgrywają kluczową rolę w działalności firmy. Stała współpraca z renomowanymi europejskimi producentami jest gwarancją wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów. Bardzo cenimy sobie wieloletnie, wypracowane relacje w zakresie chłodnictwa z takimi partnerami jak: Bitzer, Gea Bock, Danfoss, Embraco, Rivacold, Tecumseh (sprężarki i agregaty chłodnicze), Kelvion Küba, Güntner, Rivacold, Thermokey (wymienniki ciepła). Podejmując nieprzerwanie od ponad 20 lat wyzwania stawiane przez rynek wciąż pozostajemy otwarci na nowych dostawców. Dlatego w 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Hisense, obiecującym partnerem z dużym potencjałem wzrostu i postępu technologicznego. Udział urządzeń Hisense w ogólnej sprzedaży stale się zwiększa stając się ważną marką w naszej ofercie klimatyzacyjnej obok produktów takich firm jak: LG, Panasonic i MTA.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Zatrudniamy ponad stu pracowników, z których trzy czwarte legitymuje się dyplomami wyższych uczelni. Wśród nich jest prawie pięćdziesięciu absolwentów uczelni technicznych, w tym ponad trzydziestu pięciu inżynierów z wykształceniem kierunkowym z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Rynek chłodniczo-klimatyzacyjny w skrócie HVACR (od ang. Heating, Ventillation, Air Conditioning, Refrigeration) według wielu raportów jest obecnie najszybciej rozwijającym się, nie tylko w Polsce, segmentem z szeroko pojętej gałęzi przemysłu budowlano-instalacyjnego. Branża HVACR rozwija się nieprzerwanie i przewiduje się imponujący wzrost w tempie 5,5 % rocznie. Szacuje się, że do roku 2022 wartość światowego rynku branży HVACR wyniesie 130.7 biliona dolarów. W Polsce jest to branża niezwykle szybko rozwijająca się i perspektywiczna choćby przez wzgląd na gwałtowne tempo wzrostu sektora mieszkaniowego. Jesteśmy największym krajowym dystrybutorem czynników chłodniczych oraz jednym z największych dystrybutorów urządzeń i komponentów do chłodnictwa w kraju. Obecnie intensyfikujemy działania firmy w segmencie klimatyzacyjnym i w perspektywie kilku lat chcielibyśmy awansować do krajowej klimatyzacyjnej ekstraklasy, oczywiście nadal utrzymując mocną pozycję na rynku chłodniczym.

Którzy z państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Nieustannie staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich klientów, gdyż właśnie oni decydują o sukcesie firmy. Zapewniamy profesjonalny poziom obsługi każdemu klientowi naszej firmy i każdy z nich jest tak samo ważny. Zbudowaliśmy sieć 13 oddziałów na terenie Polski, aby być bliżej klientów i zapewnić im sprawniejszą obsługę techniczną i handlową. Nasze nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane w Kijewie pod Poznaniem zapewnia szybką i sprawną komunikację między dostawcami i firmą, stale zwiększając bezpośrednią dostępność towarów z magazynu, skracając terminy dostaw i usprawniając realizację zamówień naszych klientów.

Czy angażują się Państwo w działalność poza branżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Wspieranie fundacji jest jednym z ważnych elementów działalności naszej firmy na rzecz polepszenia funkcjonowania społeczeństwa oraz odpowiedzialności za jego organizację. Od wielu lat wspieramy fundację Synapsis pomagającą dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem. Zaangażowaliśmy się również w akcję „Leczymy z Misją”, unikatową inicjatywę studencką tworzoną przez młodych wolontariuszy studiujących na polskich uniwersytetach medycznych. Celem projektu jest wsparcie pacjentów oraz szpitali misyjnych w Kenii nowoczesnym sprzętem medycznym oraz wykształconą kadrą. W ramach akcji pomogliśmy szpitalowi Mutomo w Kenii.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

W tym roku firma Schiessl Polska zdobyła Nagrodę Biznesową Stowarzyszenia Polska Wentylacja DELTA 2018 w kategorii podmiotów z ponad dwudziestoletnim stażem na rynku. Nagrody DELTA przyznawane są przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom. Po raz kolejny otrzymaliśmy także tytuł Diament Forbesa przyznawany przez międzynarodowy miesięcznik biznesowy „FORBES” wiarygodnym, rentownym, mającym dobre wyniki finansowe firmom. Podobnie jak w poprzednich latach znaleźliśmy się w rankingu Gazele Biznesu 2017, czyli wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm w Polsce.

fb button

grab my essay banner

logo jooble