Konferencja w niezwykłej scenerii

Share

Większość z nich organizowana jest w centrach konferencyjnych lub eleganckich hotelach. Czasem urządzane są w ośrodkach kultury lub restauracjach. Nie brak jednak i takich organizatorów, którzy swe spotkanie chcą przeprowadzić w wyjątkowej scenerii. W Polsce nie brak miejsc godnych uwagi, które łączą liczne funkcje z rolą nietypowego ośrodka konferencyjnego. Które z nich przyciągają uwagę najmocniej?

Konferencje pod ziemią
Zabytkowe kopalnie mogą być nie tylko wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi. Przy odrobinie sprytu i kreatywności te podziemne królestwa można przekształcić w ciekawe i funkcjonalne sale konferencyjne. Z takich atrakcji można skorzystać m.in. w najsłynniejszych kopalniach soli w Polsce: w Wieliczce oraz w Bochni. Podobna usługa dostępna jest także w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Konferencje z powodzeniem są organizowane również na terenie Podziemnego Miasta Osówka w Górach Sowich.

W muzealnych wnętrzach
Z jednej strony w branży konferencyjnej pojawia się moda na lofty i nowoczesne biurowce, z drugiej – na powrót do przeszłości. Ci, którzy chcą organizować konferencje w otoczeniu bezcennych pamiątek, mogą skorzystać z oferty wynajmu sal muzealnych. Taka możliwość istnieje m.in. w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz w warszawskim Muzeum Fryderyka Chopina. Równie oryginalnym sposobem na zorganizowanie spotkania może stać się konferencja w pędzącym po torach zabytkowym tramwaju. To jeden z hitów wśród warszawskich miłośników alternatywnych rozwiązań oraz jeden z najbardziej oryginalnych sposobów na nietypową konferencję.

Nie tylko dla ekologów
Idealne miejsce na konferencję przyrodniczą lub ekologiczną powinno zachwycać naturalnością i zielenią. Jednak nie tylko dla ekologów możliwość zorganizowania spotkania w otoczeniu egzotycznej roślinności może stać się interesującą alternatywą. Konferencje w palmiarni to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów, którego realizację umożliwia m.in. Palmiarnia Poznańska. Tu, w klimatyzowanej sali, znajdzie się miejsce dla 60 osób gotowych na odbycie ważnego spotkania w zielonym, uspokajającym z natury otoczeniu. Konferencje pod ziemią lub wśród muzealnych eksponatów są świetną alternatywą dla tych, którzy lubią zaskakiwać. Można je zorganizować również na pokładzie „Daru Pomorza” lub w historycznych murach Twierdzy Modlin. Dzięki swej wyjątkowości na długo pozostają one w pamięci uczestników spotkania, a często same w sobie stanowią nie lada atrakcję.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie