Tanie parkowanie przy lotnisku Balice pod Krakowem

Share

multi-storey-car-park-2705368 960 720

Chcesz pojechać na lotnisko Kraków – Balice własnym samochodem? W takim przypadku warto wcześniej sprawdzić dostępne parkingi i ich ceny. Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć?

Dojazd na lotnisko w podkrakowskich Balicach nie jest skomplikowany. Codziennie kursują tam autobusy, możemy dojechać koleją, a także taksówką. Oczywiście, możemy też wybrać własne auto. To często wybierany środek komunikacji, gdy chcemy zawieźć kogoś na samolot albo odebrać z lotu. Także możemy dojechać na lotnisko własnym autem i zostawić je tam na kilka dni lub nawet tygodni, aż do czasu powrotu.

Lotnisko w Balicach ma własne parkingi – krótkoterminowy oraz długoterminowe. Oprócz tych parkingów mamy do dyspozycji te oferowane przez prywatne firmy, które działają na terenach wokół lotniska.

Gdy chcemy tylko kogoś podrzucić na lotnisko lub szybko odebrać, najlepszy będzie parking krótkoterminowy Kiss & Fly, który znajduje się przy głównej drodze dojazdowej do terminalu pasażerskiego. Przez pierwsze 10 minut parking jest bezpłatny, ale potem musimy zapłacić 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut.

Jeśli będziemy chcieli pozostawić auto na dłużej przy lotnisku Balice parking długoterminowy będzie lepszym rozwiązaniem. Tutaj możemy zdecydować się na parking obsługiwany przez port lotniczy lub na parkingi prywatne. Parkingi długoterminowe przy lotnisku dostępne są w dwóch wariantach – jako parking piętrowy oraz jako parkingi terenowe. Za pierwszą godzinę i każdą kolejną zapłacimy 9-10 złotych, za pierwszą dobę (powyżej 5 godzin) zapłacimy 45-55 złotych. Każda następna doba kosztuje 25-15 złotych. Gdy zostawimy auto na więcej niż dwa tygodnie, ceny to 5-10 złotych na dobę. Niższe ceny dotyczą parkingów terenowych.

Jeśli nie chcesz jednak płacić tak dużo, wybierz parkingi prywatne. Tutaj ceny są już znacznie niższe – za jedną godzinę zapłacimy 2 złote, natomiast za jedną dobę tylko 6 złotych. Wprawdzie parkingi prywatne położone są nieco dalej od terminali, ale możemy skorzystać z bezpłatnych transferów.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie