Wykresy informacyjne: Niska cena zakupu nie jest jedyną korzyścią bezsmarownej i bezobsługowej technologii łożysk

Share

Łożyska ślizgowe wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, określane również jako łożyska polimerowe, są coraz częściej wykorzystywane w zastosowaniach ruchomych na całym świecie. Wynika to z faktu, że projektanci na całym świecie postrzegają bezsmarowne i bezobsługowe łożyska ślizgowe wykonane z tworzyw sztucznych jako trwałą i ekonomiczną alternatywę dla łożysk metalowych – stosuje się je w rowerach, drukarkach jak również w urządzeniach do napełniania oraz maszynach rolniczych i budowlanych.

Jednym z powodów: łożyska trybopolimerowe umożliwiają obniżenie kosztów zakupu do 40% w porównaniu do ich odpowiedników wykonanych z metalu. Ponadto, umożliwiają one użytkownikom obniżenie kosztów dzięki wyeliminowaniu konieczności zewnętrznego smarowania. W związku z tym, stosowanie dodatkowych smarów zostało wyeliminowane, a okres przestoju maszyn został znacznie ograniczony. Poniższe wykresy informacyjne przedstawiają korzyści związane zarówno z obniżeniem ceny oraz wyeliminowaniem konieczności smarowania.

PM3717-1 EN

Zastosowanie trybozoptymalizowanych wysokogatunkowych tworzyw sztucznych w technologii łożysk zwiększa żywotność aplikacji ruchomych oraz zmniejsza koszty. Jednym z powodów jest wyeliminowanie konieczności stosowania smarowania zewnętrznego. (Źródło: igus GmbH)

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie