System CRM – skuteczny system zarządzania przedsiębiorstwem

Share

240 F 176715936 y0FMRNX7M30pMCqlEpNUxc2hk0sIZ8lN

Funkcjonalny system CRM pozwala na zarządzanie relacjami z klientami i budowanie relacji.

Każda nowocześnie zarządzana firma powinna stworzyć odpowiednią strategię działania, aby skutecznie realizować swoje cele. Dzięki temu nie tylko będzie się stabilnie rozwijać, ale także osiągnie sukces.

Właściwe zarządzanie relacjami z klientem służy budowaniu ich lojalności. Skuteczny system CRM opracowany przez ekspertów praktyków działa w oparciu o trzy rodzaje programów: operacyjny, interaktywny i analityczny. Taki system pozwala na szybką komunikację z klientami w oparciu o działania i analizy marketingowe. Dzięki odpowiednio zbudowanym modułom połączonym z bazą danych system CRM zapewnia wzrost lojalności klientów oraz zwiększenie sprzedaży poprzez określone, sprecyzowane działania, a tym samym redukuje koszty związane z obsługą nierentownych klientów.

CRM – zgodnie z zasadą 80/20

W myśl zasady sformułowanej przez włoskiego ekonomistę Vilfredo Pareto 80% dóbr jest w posiadaniu zaledwie 20% społeczeństwa, podobnie jak 20% czasu poświęcanego pracy generuje 80% efektów tej pracy. Ta proporcja stosowana jest także w ekonomii i zarządzaniu i przyjmuje, że 20% klientów przyczynia się do uzyskania 80% przychodów firmy, a pozostałe 80% klientów generuje jedynie 20%. W uproszczeniu oznacza to, że warto skoncentrować główne działania i wysiłek firmy na tych 20% zapewniając sukces firmie.

Zalety oprogramowania

System CRM powstał przede wszystkim po to, aby prowadzić skuteczne i skoordynowane działania łącząc pracę poszczególnych działów firmy i metodycznie pracować na jej sukces.

Współczesny system zarządzania relacjami z klientem działa także w oparciu o zwiększenie satysfakcji stałych klientów, co przekłada się na wyniki sprzedaży i finansowy sukces przedsiębiorstwa. Oprogramowanie CRM (Customer Relationships Management) umożliwia efektywne zarządzanie bazą klientów.

Moduły CRM do różnych zadań

System CRM firmao.pl działa szybko, sprawnie i skutecznie. CRM ma budowę modułową umożliwiającą kompleksowe działania w firmie. Moduły pozwalają na ewidencjonowanie wszelkich działań obejmujących zarządzanie informacjami o kliencie, umożliwiają łatwy dostęp do prowadzonej korespondencji, określanie i planowanie zadań oraz administrowanie dokumentami – ofertami, zamówieniami i umowami. Dodatkową funkcją systemu jest możliwość masowej wysyłki mailingów optymalizując pracę marketingu i pozwalając na szybkie zebranie wyników.

Inny moduł wspierający sprzedaż pozwala na prowadzenie szczegółowych analiz oraz tworzenie czytelnych raportów. Moduł fakturowania online zintegrowano z systemem do zarządzania kontaktami z klientami. Kolejny moduł do zarządzania czasem pracy i projektami zwiększa efektywność i pozwala na lepsze planowanie i organizację pracy poszczególnych osób.

Moduł do administrowania systemem płac i zarządzania kadrami pozwala powadzić księgowość w firmie. CRM Firmao koordynuje także pracę call center dzięki integracji z centralkami firm biznes.iFON.pl, Super VIP, oferując najniższe stawki połączeń. Efektywne zarządzanie wspiera szybka komunikacja z klientami poprzez strony internetowe, czyli livechat.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie