magazine top

Budownictwo ekologiczne to bardzo intensywnie rozwijająca się branża. Każdego roku możemy podziwiać na targach i prezentacjach nowe rozwiązania, które niemal od razu są wprowadzane do użytku zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Poza ekologicznymi materiałami wykończeniowymi, przydomowymi oczyszczalniami ścieków czy nowoczesnym piecom, bardzo ważną rolę w ekologicznym budownictwie odgrywa automatyka. To właśnie dzięki niej możemy korzystać z nowych technologii wygodnie i komfortowo. Na które rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Sterowniki do solarów

Energetyka coraz bardziej przestawia się na tory bardziej przyjazne środowisku. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na montaż kolektorów słonecznych na dachach swoich domów. Koszt takiej inwestycji to około 20 000 złotych i jeśli weźmiemy pod uwagę różne dofinansowania ministerialne, możemy mówić o zwrocie inwestycji już po kilku latach. Jeśli chcemy mieć możliwość sterowania solarami w sposób łatwy i przystępny dla każdego, warto zainwestować w regulator sterowania układem obiegu solarnego. Urządzenie tego typu sterują pracą pompy głównej na podstawie pomiaru temperatury na kolektorze i w zbiorniku akumulacyjnym. Pozwala to na rozprowadzanie ciepła tak, aby możliwe było uzyskanie jak największej energii z kolektorów słonecznych. W zależności od producenta, regulatory często mają także zamontowany inteligentny system alarmowy, który natychmiast nas poinformuje w przypadku rozpoznania nietypowych sytuacji.

Sterownikitech.pl

Bardzo ważne, aby system był nie tylko prosty w obsłudze, ale i intuicyjny. Podstawowym zadaniem sterowników do solarów jest sterowanie pracą pomp, a także nadzór nad pracą całego systemu i zabezpieczanie kolektorów przed przegrzaniem lub zamarzaniem. Wykorzystując urządzenia topowych producentów, jak Salus, możemy sprawdzić wykres odzyskanej energii z kolektora z ostatnich dni czy skorzystać z funkcji zatrzymania pompy po dojściu do maksymalnej temperatury zasobnika. Wszystkie te funkcje służą nam głównie po to, abyśmy mogli korzystać z naszych solarów w sposób bezpieczny i komfortowy.

Kliknij i wybierz sterowniki do solarów → https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-solarow,c16.html 

Sterowniki dają bezpieczeństwo

Sterowniki Salus to nie tylko moduły do sterowania kolektorami słonecznymi. Producent w swojej ofercie posiada także inteligentne regulatory temperatury czy czujniki zabezpieczające drzwi i okna. Te pierwsze przy odpowiedniej konfiguracji dostosowują pracę pieca do aktualnej temperatury powietrza w domu, a także pozwalają sterować ogrzewaniem podłogowym. Czujniki otwarcia drzwi i okien z kolei poinformują nas, gdy o otwartym oknie lub drzwiach za pomocą powiadomienia w aplikacji lub SMSem. To niezwykle przydatne dla rodzin, które dużo podróżują i nie chcą zawracać sobie głowy, czy ich dom jest na pewno bezpieczny. Odpowiednio skonfigurowane sterowniki i czujniki działają w sposób tak intuicyjny, że nie musimy się martwić manualnym ustawianiem urządzeń.

Dlaczego warto wybierać renomowanych producentów? Decydując się na sprawdzoną markę, mamy pewność, że towar, który zakupimy, jest oryginalny, wysokiej jakości i niezawodny. To ważne, gdyż czujniki i sterowniki w naszym mieszkaniu zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, a na tym powinno nam zależeć najbardziej. Dobry producent w przypadku drobnych awarii nie pozostawi nas z problemem samych, gdyż oferuje on zwykle profesjonalny system serwisowy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble