magazine top

Zamawianie posiłków z dowozem cieszy się rosnącą popularnością wśród konsumentów. Według raportu Stavy zamówienia online stanowią aktualnie około 35% polskiego rynku gastronomicznego. Polacy najczęściej zamawiają jedzenie przez telefon przy użyciu aplikacji mobilnych. Na które z nich warto zwrócić uwagę, prowadząc restaurację? Wyjaśniamy!

Spis treści:

1. Aplikacje mobilne do restauracji – zalety i korzyści

1.1. Uber Eats

1.2. Apetilo

1.3. Glovo

2. Platformy do zamawiania jedzenia – podsumowanie

Aplikacja mobilna dla restauracji  – zalety i korzyści

Aplikacje mobilne stanowią wyjątkowo korzystne i wygodne rozwiązanie dla lokalu gastronomicznego. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów:

  • szybka i sprawna obsługa realizacja zamówienia – możliwość kontroli i automatyzacji procesu przyjmowania, wydawania oraz dostawy zamówienia.  
  • pozyskiwanie nowych klientów – utrzymywanie zaangażowania swoich odbiorców. Informowanie ich o nowościach, bieżących promocjach czy wprowadzenie programu lojalnościowego, to świetny pomysł na utrzymanie uwagi klientów.
  • prowadzenie kampanii marketingowej –  opcja tworzenia i wysyłania spersonalizowanych ofert i reklam dla klientów,
  • uzyskanie recenzji i ocen od klientów,
  • eliminowanie błędów i pomyłek – dzięki kontroli każdego etapu procesu zamówienia.

Rozwiązania, które zapewniają programy do zamawiania, pozwalają zwiększyć zyski lokalu gastronomicznego i umacniać jego pozycję na rynku.

Uber Eats

UberEats to jedna z najbardziej znanych platform (aplikacji) do sprzedaży i zamawiania jedzenia online. UberEats dysponuje rozbudowaną siecią kierowców, co wpływa na skrócenie czasu dostawy. Pozwala też śledzić drogę kierowcy na mapie, dzięki opcji udostępniania przejazdów. 

Apetilo

Apetilo od Restaumatic to aplikacja do zamawiania jedzenia wyjątkowo przyjazna restauratorom. Pozwala na sprawne składanie zamówień przez klientów z poziomu komputera lub telefonu. Dzięki tej usłudze lokal gastronomiczny ma szansę być zawsze blisko klienta, by ten mógł szybko zamówić jedzenie do domu i je opłacić. W aplikacji menu jest edytowalne – restaurator zyskuje możliwość jego samodzielnej modyfikacji w czasie rzeczywistym.

Glovo

Glovo umożliwia sprzedaż i zamawianie posiłków oraz innych produktów w modelu delivery (np. artykułów spożywczych czy produktów z apteki). Zapewnia kompleksową obsługę kurierską, dzięki czemu proces dostawy przebiega sprawnie i wiążę się z mniejszymi kosztami dla restauratora. Aplikację można łatwo zintegrować z POS-ami (np. RePOS od Restaumatic).

Programy do zamawiania jedzenia – podsumowanie

Klienci chętnie zamawiają posiłki przez internet, korzystając przy tym aplikacji mobilnych. Cenią sobie szybkość realizacji zamówienia i dostawy, czy dostępność różnych metod płatności. Taki trend to znak i wskazówka dla właścicieli lokali gastronomicznych. Aby restauracja stanowiła dochodowy biznes i prężnie działała na rynku, powinna umożliwić klientom korzystanie z jej oferty w mobilnej formie.

Bibliografia:

https://www.stava.eu/pl/raport-stava-2022/ 

fb button

grab my essay banner

logo jooble