magazine top

seo1

Coraz częściej kupujemy lub zamawiamy usługi przez Internet. To znacznie oszczędza nasz czas, daje również możliwość porównania oferty wielu podmiotów, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Wirtualna rzeczywistość byłą i jest nadal wielkim wyzwaniem do skutecznego promowania swojego biznesu.

Nie tylko dla estety

Jeśli chcemy odróżnić się od konkurencji, musimy wyróżnić się z tłumu. Zlecając wykonanie wizytówki naszej marki, czyli strony internetowej, postawmy od razu na wygląd miły dla oka. Nic tak nie zniechęca do poszukiwania jak przedzieranie się przez gąszcz podstron i próba zlokalizowania miejsca, gdzie można doczytać o ofercie konkretnego podmiotu. Klient nawet podświadomie zwraca uwagę na detale - pasujące do siebie kolory, ładną czcionkę, dobrej jakości grafikę. Jeśli do tego strona jest dostosowana do popularnych urządzeń mobilnych, nie zacina się i umożliwia nie tylko przejrzenie oferty ale nawet zakup i dokonanie płatności, można mówić o prawdziwym sukcesie.

8 sekund

Według badań firmy Microsoft współczesny internauta traci zainteresowanie treścią po mniej więcej 8 sekundach. Jeśli nie znajdzie tego, co szukał, wróci do wyszukiwarki. Dlatego szybkie ładowanie strony oraz czytelna oferta są kluczowe. Ale to nie wszystko. Potencjalny klient lubi wiedzieć więcej. Jeśli chce kupić urządzenie do sprawnego krojenia lub szybkiego gotowania, interesują go przepisy, w których może przetestować nowy nabytek. Jeśli przegląda strony z ubraniami, warto podsunąć mu garść inspiracji, w jakich stylizacjach będą wyglądać najkorzystniej. Przyciąganie uwagi klienta może mieć różne formy. Bardzo skuteczny jest blog z poradami, ponieważ zawiera treści wartościowe dla użytkowników. To miejsce na przepisy, stylizacje, inspiracje, aranżacje. Internauci ufają marce, która daje im wartościowy content.

Biznes poprzez SEO

Sympatia klientów nie przychodzi łatwo, trzeba w nią zainwestować. Za wyjątkowo skuteczne uchodzi pozycjonowanie strony internetowej, która szybuje wysoko w rankingach wyszukiwarki. W Netmove można liczyć na szereg profesjonalnych, przemyślanych działań, które mają na celu wybicie domeny wyżej niż konkurencja. Google jest bardzo wymagające pod względem jakości pozycjonowania, dlatego metody działań zmieniają się zależnie od potrzeb. Kapryśne algorytmy mogą zadowolić wartościowe teksty, dobrze dobrane słowa kluczowe oraz regularne audyty. Dzięki nim specjaliści z Netmove wiedzą, czy obrany kierunek daje spodziewane efekty, czy należy go na bieżąco modyfikować. Tych działań nie warto wykonywać samodzielnie, ponieważ wymagają one konkretnej wiedzy o upodobaniach internautów. A te są jeszcze bardziej zmienne niż wspomniane algorytmy.

Metody promocji w sieci mogą przybierać różne formy. Specjaliści doradzą, którą z nich wybrać pod kątem konkretnego biznesu. Godnym uwagi są również kampanie Google Ads, czyli korzystanie z płatnych reklam. Niektórzy traktują je jako alternatywę dla pozycjonowania, ale równie dobrze sprawdzą się w roli jego uzupełnienia.

fb button