magazine top

Aby pewnie prowadzić swoją firmę do sukcesu i być na bieżąco z ważnymi wydarzeniami w świecie biznesu, niezbędne jest posiadanie wiarygodnych źródeł informacji. W Polsce istnieje ogromna liczba mediów poruszających tematykę biznesową. Eksperci z platformy content marketingowej PRNEWS.IO postanowili wyróżnić najbardziej znane z nich i stworzyli listę 10 najlepszych stron internetowych poświęconych wszystkiemu, co związane z biznesem.

Zespół platformy stworzył ranking łącząc dane z serwisu SimilarWeb z własnym katalogiem mediów internetowych, który obejmuje ponad 100 tys. publikacji z całego świata. Pierwsza dziesiątka stanowi przekrój liczby wizyt na stronach internetowych z października 2022 roku.

Screenshot 2022 11 23 at 12.38.03

Pierwsze miejsce zasłużenie zajął bisinessinsider.pl z 51,2M wizyt. Business Insider Polska to biznesowy serwis informacyjny dla cyfrowego pokolenia, z informacjami na temat technologii, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, strategii i stylu życia skoncentrowanymi na potrzebach informacyjnych cyfrowego pokolenia.

Drugie miejsce, z 15,8M wizyt, zajął biznes.interia.pl. Najnowsze wiadomości biznesowe – aktualne kursy walut, notowania giełdowe i ceny towarów, wiadomości z głównej platformy handlowej, a także istotne wiadomości biznesowe, informacje i porady podatkowe.

Z 11,2M wizyt miesięcznie trzecie miejsce zajął next.gazeta.pl. Gazeta.pl to portal medialny z dużą społecznością użytkowników i szeroką gamą serwisów tematycznych, narzędzi i usług służących zaspokajaniu codziennych potrzeb: informacji, porad, wymiany opinii, komunikacji, rozrywki, wypełniania czasu.

Kolejni członkowie dziesiątki układają się następująco:

  1. www.infor.pl — 4.9M wizyt. Portal biznesowy – aktualne przepisy – porady ekspertów – interpretacje – narzędzia
  2. www.wnp.pl — 4.2M wizyt. Portal poświęcony najważniejszym gałęziom przemysłu i biznesu: górnictwo, hutnictwo, energetyka, chemia, it.
  3. gazetaprawna.pl — 4M wizyt. gazetaprawna.pl to najświeższe informacje i wiadomości z prawa, biznesu, podatków, finansów czy pracy.
  4. poradnikprzedsiebiorcy.pl — 3.5M wizyt. Poradnik przedsiębiorcy to wiedza na najwyższym poziomie z zakresu księgowości, podatków, prawa, płac i ubezpieczeń.
  5. forsal.pl — 3.1M wizyt. Bieżące wiadomości i informacje gospodarcze. biznes, gospodarka, świat.
  6. pb.pl — 2.1M wizyt. Portal pulsu biznesu – newsy, analizy i komentarze z gospodarki i rynków finansowych.
  7. forbes.pl — 2M wizyt. Biznes, gospodarka, finanse. Ranking 'najbogatsi polacy’, lista miliarderów, life, kariera, przywództwo.

*W badaniu uwzględniono strony z katalogu PRNEWS.IO o odpowiedniej tematyce, z danymi z analityki SimilarWeb. Okres – październik 2022 r.

Link do rankingu: https://prnews.io/pl/blog/top-10-najpopularniejszych-mediow-biznesowych-w-polsce.html

fb button

grab my essay banner

logo jooble