magazine top

i2

Grupa kapitałowa i2 Development to podmiot działający w branży deweloperskiej, zajmujący się budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym. Posiada najbogatszą ofertę mieszkaniową w centrum i prestiżowych dzielnicach Wrocławia, co stawia ją w pozycji lidera budownictwa mieszkaniowego w tym mieście.

Ponadto i2 Development prowadzi inwestycje komercyjne – są to nowoczesne lokale biurowe i usługowe. O działalności Firmy rozmawiamy z Joanną Janczy – specjalistą ds. marketingu w i2 Development.

Dynamiczna ekspansja na rynku nieruchomości
Spółka i2 Development jest obecna na rynku od 2012 r. Została założona przez Andrzeja Kowalskiego i Marcina Misztala. Firma zaczęła działalność od jednej budowy w centrum Wrocławia, a dziś prowadzi równolegle ponad 20 inwestycji. Tak prężny rozwój Przedsiębiorstwa był możliwy dzięki przemyślanej strategii. Joanna Janczy wymienia jego kluczowe etapy: „Bardzo istotny był pierwszy rok, w którym formowaliśmy strukturę, rozpoczynaliśmy pierwsze budowy i starannie dobieraliśmy inżynierów, inspektorów i kadrę kierowniczą. Kolejnym ważnym momentem było włączenie do Grupy generalnego wykonawcy oraz biura architektonicznego, co zapewniło samowystarczalność i zwiększyło bezpieczeństwo procesów biznesowych. Na rynku deweloperskim jest to innowacyjne rozwiązanie, które daje nam sporą przewagę nad konkurencją i gwarantuje kontrolę nad inwestycjami”. Spółka KPB Sp. z o.o., będąca generalnym wykonawcą prac budowlanych, powstała w pierwszym roku działalności. Od samego początku Spółka i2 Development stawiała na współpracę z partnerami zewnętrznymi, zwiększając przewagę nad konkurencją. Skrupulatnie analizowała grunty miejskie, co pozwoliło znaleźć atrakcyjne lokalizacje dla przyszłych inwestycji. Sprzedaż pierwszych lokali została uruchomiona z wykorzystaniem brandu spółki i2 Development Sp. z o.o., należącej do Andrzeja Kowalskiego i jego rodziny. Po pierwszych projektach ruszyły kolejne, realizowane przez Spółkę KPB Sp. z o.o. jako generalnego wykonawcę. Z czasem i2 Development S.A. powołał do życia spółki celowe, dedykowane konkretnym projektom budowalnym – w miarę jak zaczęły ruszać kolejne inwestycje. Firma jednocześnie zreorganizowała swoją wewnętrzną strukturę. W nowo utworzonych działach pojawili się pracownicy z bogatym doświadczeniem w branży deweloperskiej i budowlanej. Zespół rozrósł się do kilkudziesięciu osób. W 2014 r. Grupa nabyła znak towarowy „i2 Development” i rozpoczęła dynamiczną ekspansję na wrocławskim rynku deweloperskim. W ramach Grupy powołano biuro projektowe – Chamielec Architekci Sp. z o.o. W ostatnich latach Spółka oddała do użytku wiele wyjątkowych inwestycji, m. in.: Przy Ptasiej, Kaszubska 9 oraz La Boheme na wrocławskim Nadodrzu, a także biurowce: Nowy Alexanderhaus na pl. Jana Pawła II oraz Twelve przy ul. Łaciarskiej. Dynamiczny rozrost inwestycji pozwolił Grupie osiągnąć pozycję lidera budownictwa mieszkaniowego we Wrocławiu. Obecnie Spółka nadal się rozwija. Aktywnie poszukuje nowych nieruchomości i planuje kolejne projekty. Bank ziemi i2 Development stale wzbogaca się o atrakcyjne działki w prestiżowych i centralnych lokalizacjach Wrocławia.

Generalny wykonawca i biuro architektoniczne
Spółką KPB Sp. z o.o., która wchodzi w skład Grupy i2 Development jako generalny wykonawca prac budowlanych, kieruje Maciej Kołaczek. Zdobywał on doświadczenie u krajowych i zagranicznych deweloperów, realizując i nadzorując różnorodne inwestycje (konstrukcje specjalistyczne, hale, budynki wielorodzinne, jednorodzinne, przebudowy, remonty). KPB Sp. z o.o. liczy 29 doświadczonych inżynierów, inspektorów, kierowników budów i specjalistów, którzy współpracują ze sobą, nadzorując około 600 osób pracujących przy inwestycjach i2 Development S.A. Biurem projektowym Chamielec Architekci Sp. z o.o., wchodzącym w skład Grupy i2 Development, kieruje architekt Arkadiusz Chamielec. Przez 8 lat zarządzał on filią jednej z największych i najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych w Polsce – Kuryłowicz & Associates Wrocław Sp. z o.o. Obecnie zespół Spółki liczy 22 doświadczonych architektów, z których większość pracowała w filii wrocławskiej pracowni Kuryłowicz & Associates. Spółka tworzy projekty architektoniczne inwestycji realizowanych przez i2 Development S.A.

Profil działalności
Grupa i2 Development S.A. prowadzi zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i komercyjne. Nieruchomości mieszkaniowe zajmują trzy czwarte jej oferty, zaś komercyjne – biura i usługi – jedną czwartą. Przyjęty model biznesowy pozwala Firmie realizować kilkadziesiąt inwestycji równolegle. Rozmach tej strategii gwarantuje dużą dywersyfikację działalności. Ma to odzwierciedlenie w dynamice wzrostu i stale rosnących wynikach finansowych, a jednocześnie pozwala na utrzymanie atrakcyjnych cen nieruchomości przy ponadprzeciętnym standardzie wykończenia. Nieruchomości mieszkaniowe oferowane przez i2 Development S.A. to projekty o ponadczasowej estetyce i wysublimowanym charakterze, co stanowi o ich wyjątkowości. Wysoki standard wykończenia powierzchni mieszkalnych oraz części wspólnych, a także dbałość o detale gwarantują wysoką jakość oraz wartość kapitałową lokali. Oferowane przez i2 Development S.A. lokale to gwarancja trwałości i wygody. Funkcjonalny układ pomieszczeń pozwala na swobodę aranżacji wnętrza oraz dostosowanie lokum do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W zakresie inwestycji komercyjnych powierzchnie oferowane przez i2 Development S.A. to wysokiej klasy lokale biurowe oraz handlowo-usługowe. Świetna ekspozycja budynków ułatwia realizowanie strategii marketingowej firm wynajmujących powierzchnie użytkowe. W obiektach i2 Development są stosowane funkcjonalne rozwiązania przestrzenne, zamknięte w estetycznej formie architektonicznej. Lokalizacja w doskonałych punktach miasta – położenie biur w centrum, lokali usługowych przy głównych ulicach – przekłada się na wysoką wartość inwestycyjną wynajmowanych powierzchni, komfortową przestrzeń pracy oraz prestiż. Wygodę użytkowania inwestycji i2 Development S.A. podnosi nieograniczony dostęp do infrastruktury komunikacyjnej Wrocławia. Grupa i2 Development S.A., dążąc do pozycji lidera rynku deweloperskiego w kraju, oferuje więcej niż tylko obiekty do mieszkania – kształtuje także wnętrza i otoczenie inwestycji. Dopiero wpisanie budynku w funkcjonalną i przyjazną przestrzeń oraz najwyższa jakość materiałów budowlanych stanowi o komforcie życia i użytkowania lokali. Grupa traktuje więc swoje inwestycje globalnie – nie są to wyłącznie budynki, równie ważne jest otoczenie. Spółka i2 Development realizuje model zrównoważonego rozwoju: dba o zapewnienie odpowiedniej ilości zieleni oraz idealne wkomponowanie inwestycji w krajobraz, jak również starannie dobiera materiały budowlane. Bezkompromisowe kierowanie się tymi zasadami w połączeniu z precyzyjną znajomością lokalnego rynku stawiają i2 Development S.A. ponad konkurencją i są kluczem do sukcesu Spółki.

Atut wyróżniający i2 Development S.A.
Jak mówi Joanna Janczy: „naszym największym atutem jest wnikliwa znajomość rynku. Skupiamy się przede wszystkim na gruncie wrocławskim, który znamy od podszewki, dzięki czemu wyprzedzamy potrzeby Klientów. Wrocław jest miastem z dużym potencjałem inwestycyjnym, szczególnie w interesujących nas centralnych i prestiżowych lokalizacjach – znacząca część wszystkich realizowanych inwestycji w centrum miasta to projekty naszej Grupy. Z uwagi na lokalizację i standard wykonania każda nasza inwestycja wyprzedaje się bardzo szybko bez potrzeby inwestowania w szeroko zakrojone działania reklamowe. Prowadzimy dokładne rozpoznanie rynku w kolejnych miastach Polski i Europy Środkowo-Wschodniej”.

Dalszy rozwój
Spółka i2 Development cały czas poszukuje atrakcyjnych lokalizacji dla swoich inwestycji, starannie dobiera grunty do portfolio i jest na etapie planowania nowych projektów w kluczowych dzielnicach Wrocławia. Wszystkie inwestycje Grupy cieszą się sporym zainteresowaniem Klientów, dlatego Firma dba o bogactwo oferty. Na bieżąco rozpoczyna sprzedaż kolejnych etapów już rozpoczętych budów, jest także w trakcie podejmowania decyzji administracyjnych dotyczących nowych przedsięwzięć. Obecnie kluczowym projektem i2 Development S.A. jest realizacja Bulwaru Staromiejskiego – rewitalizacja dawnego Szpitala im. Babińskiego przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Inwestycja uwzględnia wyjątkową historię tego miejsca, w którym z równą przyjemnością będzie można mieszkać i odpoczywać, jak również pracować. W ofercie Spółki pojawiła się także inwestycja zagraniczna. Jak mówi Joanna Janczy: „rozpoczęcie inwestycji za granicą jest dla nas innowacją. Jest ona zlokalizowana w Costa Adeje na Teneryfie. Planujemy utworzenie 6 domów o powierzchni 200 m² każdy. Inwestycją są zainteresowani zarówno Polacy, jak i inni mieszkańcy Unii Europejskiej. Największym plusem tego projektu jest lokalizacja – na wyspie praktycznie cały rok jest ciepło i słonecznie, a Costa Adeje to jej najlepszy kurort. W tym momencie traktujemy inwestycję jako wyprzedaną, cieszyła się ogromną popularnością”.

Pracownicy i podwykonawcy
Sukces Grupy i2 Development S.A. jest rezultatem wysiłku zatrudnionych w niej pracowników (na stałe jest to ponad 80 osób). Dodatkowo Przedsiębiorstwo współpracuje z kilkunastoma firmami podwykonawczymi, które aktywnie i skutecznie pracują nad sukcesem marki. We wszystkich prowadzonych inwestycjach bierze udział ponad 600 pracowników, partnerów i poddostawców. „Od osób związanych z i2 Development S.A. czerpiemy pomysły, które potem wspólnie realizujemy” – mówi Joanna Janczy.

Nagrody
Wysoką jakość inwestycji zrealizowanych przez i2 Development S.A. potwierdzają przyznane nagrody, choć Spółka świadomie nie bierze udziału w płatnych konkursach i plebiscytach, wierząc, że najlepszą nagrodą jest zadowolenie i zaufanie Klientów. Kilka inwestycji i2 Development S.A. zdobyło wyróżnienie w finale plebiscytu „Dom, w którym chciałbym mieszkać” (The Avenue, Leszczynowa, Domy na Oporowie), Rezydencja Aretuza zajęła wysokie miejsce w Rankingu Inwestycji Deweloperskich organizowanym przez serwis otoDom.pl i Bankier.pl, a grupa i2 Development S.A. stanęła na podium w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU w kategorii Najlepszy Wizerunek.

Społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie
Firma i2 Development S.A. jest Przedsiębiorstwem tworzonym przez młodych ludzi (średnia wieku to 34 lata) i w zakresie działalności pozabranżowej często korzysta z inwencji pracowników. To od nich wypływają pomysły na wsparcie lokalnych środowisk, często przy okazji świąt – lokalne prace remontowe, zbiórki prezentów i żywności dla potrzebujących czy też udział w sportowych wydarzeniach charytatywnych. Grupa i2 Development S.A. wspiera lokalne kluby sportowe w dziedzinach, w które angażują się sami jej pracownicy. „Dbamy o aktywność fizyczną, często organizujemy wspólne treningi, dzięki czemu ćwiczymy zasady fair-play i się integrujemy. Ma to potem świetne przełożenie na gruncie zawodowym – pracownicy są zmotywowani i potrafią ze sobą współpracować” – zdradza Joanna Janczy. O wysokiej jakości usług i2 Development S.A. świadczy zadowolenie Klientów. „Najwięcej satysfakcji sprawiają nam Klienci, którzy często wracają i polecają nasze inwestycje rodzinom i znajomym. Dumni jesteśmy również z tego, że pomimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku deweloperskim jesteśmy marką bardzo rozpoznawalną nie tylko we Wrocławiu – naszymi Klientami są zarówno osoby z całego kraju, jak i zza granicy” – podsumowuje Joanna Janczy. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble