magazine top

soprema

Soprema Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązaniach izolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej: systemy izolacji bitumicznych, systemy izolacji płynnych, systemy izolacji PVC i TPO, systemy dachów zielonych, systemy izolacji mostowych, termoizolacje PIR i EPS. Firma jest częścią Grupy Soprema – światowego lidera rozwiązań do uszczelniania w sektorze budownictwa. O firmie rozmawiamy z Panem Arturem Pączkowskim - Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu SOPREMA Polska.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Soprema Polska Sp. z o.o. i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

SOPREMA Polska została założona w 1996 roku. Jednym z kluczowych momentów dla rozwoju firmy była budowa własnej fabryki z zapleczem biurowym i logistycznym w Błoniu koło Warszawy w 2010 roku. SOPREMA Group zainwestowała 15 milionów euro w budowę nowoczesnego zakładu, zajmującego się produkcją izolacji bitumicznych na potrzeby rynku krajowego oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Soprema Polska od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy materiałów izolacyjnych, głównie na bazie surowców bitumicznych. Czy może Pan wymienić podstawowe grupy produktowe oferowane przez Soprema Polska?

Podstawowe grupy produktowe, w których się specjalizujemy to:

  • papy bitumiczne modyfikowane SBS
  • membrany syntetyczne PVC i TPO
  • izolacje dachów płaskich PIR oraz okładziny ścian wewnętrznych PIR - płyty w okładzinach miękkich
  • ściany izolowane piankami PIR - płyty GK z izolacją PIR
  • płyty i spadki EPS, dla dachów, balkonów, fasad i fundamentów
  • żywice różnych typów do wykonania izolacji, wykończenia oraz napraw i wykonania detali na podłoża betonowe, bitumiczne, syntetyczne i drewniane
  • dachy zielone SOPRANATURE, drenaże, geowłókniny, substraty i roślinność ekstensywna
  • akcesoria jak wpusty, wsporniki tarasowe, łączniki i taśmy.

SOPREMA produkuje pełną gamę produktów do izolacji przeciwwodnych oraz izolacji termicznych. Jakie korzyści płyną z użycia produktów SOPREMA?

Wysoka jakość (dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji), kompleksowe rozwiązania systemowe, gwarancja na produkty, wsparcie techniczne na różnych etapach projektowania, szkolenia wykonawcy, wsparcie techniczne inspektora i kierownika robót wykonawcy oraz nadzór nad wykonawstwem w trakcie realizacji inwestycji.

Systemy hydroizolacyjne Soprema mają wszechstronne zastosowanie. Produkty zostały przygotowane tak, aby sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie stawia zarówno nowoczesne budownictwo, jak i prace renowacyjne. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Dostarczamy klientom sprawdzone oraz wiarygodne rozwiązania łączące hydro- i termoizolacje w kompletny system. Dlatego tam, gdzie konkurencja napotyka na bariery technologiczne, bardzo często SOPREMA dysponuje sprawdzonym rozwiązaniem. Specjalizujemy się w dachach każdego rodzaju, izolacji części podziemnych budynków oraz izolacji tzw. „miejsc trudnych”, takich jak balkony, tarasy, dylatacje, odwodnienia w budownictwie kubaturowym, inżynierskim - tunelowym, kolejowym i drogowym, ale też w budynkach modułowych jedno- i wielorodzinnych. Zapewnienie kompatybilności produktów oraz sprawdzonej żywotności systemów oraz oferowanie ich w konkurencyjnych cenach, jest nadrzędnym celem firmy, która zapewnia wysoką jakość serwisu i produktów dla ponad 3000 klientów - architektów, firm wykonawczych, dekarskich i dystrybutorów materiałów budowlanych w Polsce.

Produkty i usługi Soprema stawiają sobie za cel spełnienie najwyższych wymagań specjalistów z sektora budownictwa. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

W tak wymagającej i konkurencyjnej branży jak budownictwo, najważniejsza jest wiarygodność firmy oraz jakość produktu i serwisu. Dlatego kładziemy stały nacisk na zapewnienie kontroli jakości surowców i produktów. Temu służy baza badawcza firmy, własne laboratorium oraz ścisła wymiana doświadczeń pomiędzy działem sprzedaży a pionem kontroli jakości produkcji w naszej fabryce w Błoniu koło Warszawy. Te główne elementy naszej tożsamości, czyli własna, bardzo nowoczesna fabryka wybudowana za 15 milionów euro w 2010 roku, własne laboratorium i nacisk kładziony na kontrolę jakości, gwarantują naszym klientom wiarygodny łańcuch dostaw. Naszą wiarygodność jako producenta i dostawcę rozwiązań, umacnia również sprawna logistyka oraz własny dział kontroli technicznej, który szkoli firmy wykonawcze i nadzoruje proces aplikacji naszych produktów i systemów na budowie.

Fundament firmy stanowi jej wysoko wykwalifikowana kadra. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują sukces firmy?

Aby firma była w stanie dostarczyć tę jakość klientom, konieczne jest oparcie się na pracownikach - doświadczonych profesjonalistach, a także aktywna rekrutacja młodych pracowników i stały proces podnoszenia ich kompetencji. Tak, jak w każdej dynamicznie rozwijającej się organizacji, gdzie częścią zespołu stają się młodzi pracownicy, nadrzędną wartością staje się ich zaangażowanie w powierzone obowiązki, wsparte doświadczeniem starszych kolegów. Taka postawa współpracy i wymiany doświadczeń jest przez nas promowana i doceniana. Dlatego zespołowość w działaniu oparta na fachowej wiedzy oraz łączenie młodości i doświadczenia - nawet, jeśli pociąga to za sobą większe nakłady na podnoszenie kwalifikacji pracowników, jest podstawą wyników SOPREMA.

Jakość oferowanych produktów SOPREMA jest znana i doceniona na całym Świecie. Współpracujecie z wieloma czołowymi polskimi firmami wykonawczymi. W jakich prestiżowych projektach budowlanych zostały zastosowane systemy hydroizolacji Soprema?

Reputację firmy potwierdzają nasze rzetelne relacje z kluczowymi firmami wykonawczymi na rynku polskim, a także udział w realizacji dostaw naszych systemów hydroizolacji na najbardziej wymagające i prestiżowe projekty budowlane ostatnich lat w Polsce, jak II linia metra w Warszawie, biurowiec Warsaw Spire, Opera Podlaska w Białymstoku, nowy dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, Galeria Posnania i Bałtyk Tower w Poznaniu czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ale też liczne projekty developerskie. Trudno znaleźć region Polski, gdzie hydroizolacje SOPREMA byłyby nieznane architektom i wykonawcom, czy nie uznawane za materiały o jakości premium.

SOPREMA oferuje oryginalne i skuteczne rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach, które odpowiadają na potrzeby sektora budowlanego. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

SOPREMA Polska od wielu lat inwestuje w rozwój produktów przeznaczonych do całościowej hydroizolacji budynków od fundamentów po dach oraz w wielokierunkowy rozwój systemów hydro i termoizolacyjnych, jak termoizolacje SOPRDACH I EFYOS, płynne izolacje bezspoinowe ALSAN®, dachy zielone SOPRANATURE czy systemy oddymiania i izolacje akustyczne. To pokazuje, że pojęcie „izolacje” traktowane jest w naszej firmie bardzo szeroko, jako systemy zapewniania klientowi kompleksowych rozwiązań konkretnych problemów inżyniersko-architektonicznych. W ramach tych całościowych rozwiązań znajdują się tak innowacyjne systemy, jak bardzo szybko wiążące żywice ALSAN®, geokompozyt TILTEX® do stabilizacji gruntu i izolacji fundamentów, pokrycia refleksyjne dla dachów SOPRA®STAR i ENERGY PLUS, gwarantujące redukcję wysp ciepła, ale też przynoszące wymierne oszczędności w zakresie chłodzenia budynku oraz specjalne membrany bitumiczne COLPHENE, wiążące się z betonem od strony naporu wody. Standardem w ofercie stały się również kompletne systemy przekryć dachowych SOPRADACH i EFYOS składające się z termo- i hydroizolacji oraz systemy izolacji akustycznej dachów lekkich.

Jesteście przedsiębiorstwem, które nie boi się nowych wyzwań. Nieustannie poszukujecie najlepszych rozwiązań i nowych technologii, które pomogą wam oferować wyroby o lepszych parametrach i jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

W zmieniającym się otoczeniu biznesowym, stabilizacja nie jest ani dobrą perspektywą, ani gwarantem przyszłych osiągnięć. Wierzę, że najlepszą metodą na zapewnienie firmie trwałej i wysokiej pozycji na rynku byłoby to, by trwała w nas chęć dalszego rozwoju, bo tylko tego typu postawa jest gwarancją sukcesów biznesowych oraz rodzi satysfakcję wśród pracowników. Chęć rozwoju jest także magnesem przyciągającym najlepszych pracowników, a dopływ świeżej krwi jest konieczny, dając firmie nowy impuls, motywację i pomysły do działania.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

12 września 2013 roku Fundacja Uniwersytetu Strasburskiego i spółka SOPREMA podpisały umowę sponsorską o wartości 2,3 milionów € euro. To największa darowizna w historii Fundacji od czasu organizacji pierwszej zbiórki środków w 2010 roku. Dzięki darowiźnie w kwocie 2,3 milionów €, SOPREMA przyczynia się do długoterminowego rozwoju Uniwersytetu Strasburskiego, do wspierania talentów w regionie i zapewnienia zasobów wysoko wykwalifikowanych pracowników na przyszłość. SOPREMA Polska jest sponsorem teamu rajdowego Jacek Polok, który od 2017 roku bierze udział w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) pod nazwą SOPREMA RALLY TEAM (SOPREMA RT). Do szczególnie udanych należał sezon w 2019 roku, gdzie trzy razy triumfowaliśmy w swojej klasie. Byliśmy również głównym sponsorem MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI Z OKAZJI 10-LECIA ISTNIENIA PSDZ (Polskie Stowarzyszenie Dachów Zielonych), poświęconej tematyce dachów zielonych, która odbyła się w dniach 19-21 wrześniu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Firma należy do producentów materiałów dla profesjonalistów, co potwierdza członkostwo w stowarzyszeniach DAFA (Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad) i PSDZ (Polskie Stowarzyszenie Dachów Zielonych). W 2018 roku SOPREMA Polska wygenerowała obrót przekraczający 100 mln zł i za lata 2015-2018 uzyskała prestiżowy tytuł Gazele Biznesu 2018 przyznawany przez dziennik PULS BIZNESU. SOPREMA Polska znalazła się również w wąskiej grupie firm wyróżnionych certyfikatem ZŁOTY PŁATNIK 2017, przyznawanym corocznie przez Euler Hermes, lidera w zarządzaniu należnościami. Tylko 6% firm na rynku polskim spełnia warunki programu Złoty Płatnik. Certyfikatem posługują się firmy, które w roku 2017 wyróżniały się najwyższymi standardami płatniczymi.

fb button

baner concoridea

logo jooble