Impreza plenerowa w pigułce

Share

ranchopodbocianemdwrgwny0291

Imprezy plenerowe to doskonały sposób na przyjemne spędzenie czasu poza miejscem pracy w gronie współpracowników. Luźniejsza atmosfera sprzyja zacieśnianiu się relacji międzyludzkich, a to w oczywisty sposób przekłada się na poprawę stosunków w biurze i integrację pracowników. Tego typu imprezę można zorganizować z myślą stricte o integracji, zapewniając uczestnikom aktywności zbliżające ich do siebie. Równie ciekawym pomysłem jest zorganizowanie eventu plenerowego po to, aby uczcić firmowy sukces, świętować ważną rocznicę albo po prostu po to, by dobrze się bawić.

Impreza plenerowa = impreza integracyjna?

Popularne pomysły na spotkanie integracyjne to wyjście na obiad, na kręgle czy też gra zespołowa. A może warto byłoby zaktywizować pracowników w nieco inny sposób? Event plenerowy to doskonała okazja do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Atmosfera daleka jest od formalnej, typowej dla biura, pracownicy rozmawiają ze sobą więcej i otwierają się, wychodząc poza firmowy schemat. To doskonała sytuacja do nawiązania i zacieśnienia znajomości, lepszego poznania się nawzajem, co z pewnością zaprocentuje w pracy. Przyjemna atmosfera w biurze przekłada się bowiem na większą efektywność pracowników i działa motywująco – niekiedy bardziej, niż premie czy pozapłacowe dodatki.

Co jeszcze jest ważne?

Organizując event plenerowy, który ma być w założeniu imprezą integracyjną, warto pomyśleć o atrakcjach mogących zbliżyć pracowników do siebie. Ciekawym pomysłem mogą być konkursy, które wymagać będą współpracy, ale równie dobrze sprawdzą się zajęcia z team-buildingu prowadzone przez profesjonalistów. Należy jednak zadbać także o pozostałe kwestie, takie jak wyżywienie czy angażujące atrakcje, które muszą być dostosowane do wieku i zainteresowań gości. Jeżeli uczestnikami eventu mają być jedynie pracownicy, można zorganizować ognisko, ściankę wspinaczkową lub interesującą grę terenową. W przypadku, gdy na imprezie będą również dzieci, należy zadbać o atrakcje specjalnie dla nich – malowanie twarzy czy animacje prowadzone przez specjalistów.

Odpowiednie miejsce

Poza atrakcjami i wyżywieniem, najważniejszą kwestią jest miejsce, w którym zostanie zorganizowany event. Impreza plenerowa potrzebuje większego terenu otwartego, na którym dodatkowo istnieje możliwość poprowadzenia atrakcji dla gości. Warto zadbać o to, by obiekt znajdował się w miejscu, do którego można łatwo i szybko dotrzeć. W okolicy Warszawy znajduje się Rancho pod Bocianem, które dysponuje rozległym terenem, jak również salami konferencyjnymi. Jest możliwe także zorganizowanie noclegu oraz wyżywienia dla gości, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie