Wynajem długoterminowy a leasing – co wybrać

Share

leasingmaszynbudowlanych1

Chcesz pozyskać nowy pojazd do swojej firmy? Warto rozważyć dwa rozwiązania – leasing lub wynajem długoterminowy. Jaka forma okaże się dla Ciebie korzystniejsza? Sprawdź, komu poleca się poszczególne typy finansowania.

Wynajem długoterminowy – kiedy będzie dobrym wyborem?

Wynajem długoterminowy to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę tak, że są gotowe za nią więcej zapłacić. Jedna, stała miesięczna rata pokrywa wszystkie koszty wiążące się z eksploatacją pojazdu, z wyjątkiem paliwa. W przypadku wynajmu nie trzeba też szukać nabywcy, jeżeli nie potrzebuje się już pojazdu po zakończeniu umowy. Dla niektórych osób okaże się to ważnym udogodnieniem.

Komu bardziej opłaca się leasing?

Leasing będzie najlepszym wyborem również dla tych przedsiębiorców, którym zależy na swobodniejszym użytkowaniu pojazdu. Finansowanie w tej formie nie wymaga określenia maksymalnych limitów kilometrów możliwych do przejechania. Co ważne, leasing po porównaniu kosztów finansowych (bez doliczonego kosztu usług dodatkowych) w większości przypadków okaże się znacznie tańszym rozwiązaniem od wynajmu długoterminowego. Poleca się go zatem tym przedsiębiorcom, którzy nie lubią przepłacać i wolą zachować zaoszczędzone środki na inne cele.

Jeżeli interesuje Cię leasing maszyn budowlanych, informacje na temat korzystnego finansowania znajdziesz na stronie https://klf24.pl/finansowanie/leasing-maszyn-budowlanych. Sprawdzisz tam dostępne warunki, w tym okres obowiązywania umowy i wysokość wpłaty własnej (nawet od 0%).

Leasing – lepszy, gdy planujesz wykup i chcesz obniżyć koszty

Warto zdecydować się na leasing, jeśli zamierza się nabyć dany przedmiot po zakończeniu umowy za symboliczną wartość. Będzie to z pewnością korzystniejsze w przypadku, gdy wzięło się leasing na maszyny budowlane, które są kosztownymi sprzętami. Ich nabycie na własność nie okaże się wówczas dla leasingobiorcy tak wymagające finansowo – wartość wykupu może nie przekraczać kilku procent. Z kolei po zakończeniu kontraktu najmu pojazd lub maszyna najczęściej wracają do finansującego. Chociaż wykupienie danego przedmiotu po wynajmie długookresowym może się udać, zazwyczaj wymaga zapłacenia wysokiej sumy, zbliżonej do wartości rynkowej danej rzeczy.

Wynajem długoterminowy czy leasing – ograniczenia w użytkowaniu przedmiotu umowy

Klient decydujący się na leasing z wykupem ma zauważalnie większą swobodę w kwestii eksploatacji pojazdu. Chociaż finansujący narzucają pewne określone sposoby postępowania, korzystający w praktyce dysponuje leasingowanym przedmiotem tak, jakby do niego należał.

Z kolei przy wynajmie długoterminowym, kiedy pojazd, maszyna czy urządzenie wraca do finansującego, obowiązują ścisłe procedury dotyczące takich czynności jak wykonywanie przeglądów. Nie można też dokonywać modyfikacji. Zwracany po zakończeniu umowy przedmiot musi być w bardzo dobrym stanie, jedynie ze standardowymi śladami zużycia, normalnymi dla jego rocznika i przebiegu.

To, czy lepiej wybrać leasing czy wynajem długoterminowy, zależy przede wszystkim od priorytetów klienta. Podejmując decyzję, warto zatem wziąć pod uwagę czynniki opisane powyżej. Jeżeli ponadto zastanawiasz się, z jakimi podstawowymi kosztami wiąże się leasing maszyn budowlanych, kalkulator leasingowy dostępny online pomoże Ci oszacować wysokość miesięcznej raty, wysokość wpłaty własnej i kwoty wykupu. Pomocne narzędzie jest całkowicie darmowe i dostępne online. W związku z tym bez wychodzenia z domu możesz szybko sprawdzić, jakie warunki leasingu okażą się dla Ciebie optymalne.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie