magazine top

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie nowej, zbudowanej od podstaw fabryki firmy Walki we Wrocławiu. Jako że rynek opakowań konsumenckich oraz opakowań przemysłowych w Europie Wschodniej rośnie, Polska jest idealną lokalizacją dla firmy Walki do stworzenia bazy umożliwiającej przyszły rozwój.

Nowa fabryka we Wrocławiu ma możliwości produkcyjne na poziomie około 50 000 ton rocznie i zatrudnia 50 osób. Początkowo fabryka zajmie się obsługą segmentów opakowań konsumenckich oraz przemysłu leśnego.

„Mówimy tu o najnowocześniejszym, specjalnie zbudowanym zakładzie, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu automatyzacji” – powiedział Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne.

Krótszy czas realizacji zleceń i niższa emisja gazów cieplarnianych
Nowy zakład został ukończony w ciągu mniej niż siedmiu miesięcy od rozpoczęcia budowy. Główną stosowaną technologią jest ekstruzja, a pierwsze produkty komercyjne zostały dostarczone w lipcu. Doświadczenia z nowego zakładu są jak dotąd bardzo pozytywne.

Dostępność surowców w pobliżu umożliwia skrócenie czasu realizacji zamówień klientów do minimum bez ryzyka pogorszenia jakości.

„Nasze główne rynki zbytu znajdują się w Europie Środkowej. Fabryka we Wrocławiu znacznie skraca czas realizacji zleceń. Klienci mogą oczekiwać dostarczenia zrealizowanych zamówień w ciągu dwóch tygodni” – powiedział Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny.

Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją ze względu na niedawne inwestycje w infrastrukturę drogową w regionie. Mieszczący jedną z najwyżej notowanych uczelni technicznych w Polsce Wrocław jest również idealnym miejscem do rekrutowania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jego centralne położenie w południowej Polsce, blisko rozwijających się rynków za granicami Niemiec, Czech i Słowacji, pozwala zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych przez firmę Walki dzięki znacznemu skróceniu odległości transportowych.

Przyjazna dla środowiska maszyna drukarska
Firma Walki zainwestowała również niedawno w drukarkę fleksograficzną w zakładzie w Jatnem do produkcji opakowań ryz, głównie do pakowania ryz papieru do kopiarek w formacie A3 i A4.

„Jako że wymogi w zakresie jakości druku rosną, uważaliśmy, że nadszedł właściwy moment na modernizację” – powiedział Frilund.10-kolorowa maszyna drukarska jest w pełni zautomatyzowana i wykorzystuje w 100 procentach farby rozcieńczane wodą, co minimalizuje wpływ na środowisko.

Właściciele marek coraz silniej stawiają na częste kampanie adresowane do określonych segmentów klientów. Wymaga to elastyczności i krótkiego czasu realizacji zleceń. Firma Walki może teraz realizować zamówienia w ciągu tygodnia od ich złożenia.

„Klienci mogą oczekiwać wyższej jakości, większej elastyczności, krótszego czasu realizacji zleceń oraz bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań” – powiedział Frilund.

Razem z zakładem w Kwidzynie niedaleko Gdańska, firma Walki posiada obecnie trzy fabryki w Polsce.

„Nasza uwaga zdecydowanie skupiła się na Europie Środkowej. Polska oferuje optymalną lokalizację dzięki bliskości Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy oraz krajów bałtyckich. Usytuowanie blisko rynków rosnących to również wybór proekologiczny” – skonkludował Leif Frilund.

fb button

grab my essay banner

logo jooble