magazine top

By odnieść sukces, należy zadbać o efektywność i profesjonalizm, także w obszarze identyfikacji produktów swojej marki. Odpowiednio oznakowane towary ułatwiają nie tylko zakupy klientom, ale także pomagają kontrolować ilość towaru znajdującego się na półkach, w magazynie itp. Drukowanie własnych etykiet pozwoli na oszczędzanie czasu i pieniędzy, można je przygotować w dowolnym w momencie i w odpowiedniej ilości. Wystarczy kupić drukarkę do etykiet sprawdzonej marki.

Nowoczesne drukarki do etykiet

Wybór odpowiedniej drukarki do etykiet jest rzeczą dość istotną, warto więc dowiedzieć się nieco o urządzeniach tego typu. Po pierwsze należy zdecydować, jaki rodzaj drukarki najlepiej będzie spełniał Twoje oczekiwania. Najczęściej do wyboru mamy trzy główne typy drukarek do etykiet:

  • drukarki termiczne,
  • drukarki atramentowe,
  • drukarki laserowe

Jeżeli chodzi o drukowanie kodów kreskowych, numerów seryjnych i innych danych, które muszą być dobrze czytelne, świetnym wyborem będą drukarki termiczne. Działają one na zasadzie podgrzewania termicznych materiałów, co pozwala na tworzenie trwałych i wytrzymałych etykiet. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują drukarki etykiet Zebra,  które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. Można je znaleźć w ofertach sklepów internetowych takich jak na przykład BCM.

drukarka do etykiet

Najważniejsze cechy drukarek do etykiet

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej drukarki do etykiet, musimy zastanowić się nie tylko nad tym, jaki rodzaj etykiet najczęściej będziemy drukować, ale również rozważyć, jakie materiały zamierzamy wykorzystywać. Nowoczesne drukarki mogą drukować zarówno na etykietach papierowych, jak i foliowych. Ponadto dobrze jest wiedzieć, czy etykiety będą narażone na czynniki takie jak wilgoć, czy promieniowanie UV. Wybór drukarki musi być dopasowany do rodzaju etykiet, ponieważ Tylko w ten sposób będzie można zapewnić maksymalną trwałość i jakość wydruku.

Bardzo istotną cechą jest rozdzielczość druku, im wyższa, tym bardziej precyzyjne i czytelne będą poszczególne elementy wydruku. Jeżeli ważna jest dla Ciebie wysoka jakość wydruku, wybierz drukarkę o jak najwyższej rozdzielczości. Istotnym parametrem, który warto brać pod uwagę podczas wyboru drukarki jest prędkość druku - to szczególnie istotne, kiedy potrzebne jest drukowanie dużej ilości etykiet w krótkim czasie

O tym także musisz pamiętać wybierając drukarkę do etykiet 

Nawet najlepsza drukarka nie spełni Twoich oczekiwań, jeżeli nie będziesz wiedział, jak ją obsłużyć, dlatego bardzo istotna jest także łatwość obsługi i oprogramowanie nowego sprzętu. Drukarka do etykiet powinna mieć czytelny interfejs, nie może wymagać zaawansowanej wiedzy technologicznej od osoby ją obsługującej, a poza tym powinna być ergonomiczna i intuicyjna w użyciu. Oprogramowanie powinno pozwalać na tworzenie i edytowanie etykiet nawet przez osoby nieznające się na komputerach.

Ważnym aspektem, o którym także należy pamiętać, są koszty eksploatacji. Zanim kupisz drukarkę sprawdź cenę materiałów eksploatacyjnych, takich jak np. taśmy termiczne oraz ewentualne koszty napraw i serwisowania. Dla większej wygody możesz zwrócić uwagę na to, czy drukarka wyposażona jest w elementy takie jak gilotyna, dyspenser, a także jaką długość może mieć taśma barwiąca zamontowana w drukarce.

Podsumowując: zanim kupisz drukarkę, zapoznaj się z dostępnymi opcjami i zwróć uwagę na rodzaj drukarki, rozdzielczość, prędkość, łatwość jej obsługi, a także koszty eksploatacji. Poza tym pamiętaj, że drukarka musi być dostosowana do specyficznych potrzeb Twojego biznesu. Wśród drukarek marki Zebra znajdziesz egzemplarze, które będą pasowały zarówno do sklepu, jak i magazynu, czy firmy kurierskiej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne