Nowe fotele biurowe - kiedy zdecydować o zakupie?

Share

over

Żaden fotel biurowy nie pozostanie wiecznie zdatny do użycia, nawet gdy powstanie z najbardziej wartościowych i wyszukanych surowców. Firmy muszą w regularnych interwałach czasowych podejmować decyzję o ponownej wymianie mebli, gdyż technologie biurowe cały czas są unowocześniane, a dawne konstrukcje po pewnym okresie przestają być skuteczne. Jak wyczuć najtrafniejszy moment na zakup nowych mebli dla podwładnych?

Kilka różnorakich powodów może być wystarczającą motywacją, aby wraz z szefem zaopatrzenia zacząć przeglądać katalogi nowych produktów. Pierwszym i najbardziej oczywistym pretekstem do zakupu kolejnych foteli biurowych, stołów lub szafek, jest usterka w istotnych punktach podstawowej konstrukcji. Nie oznacza to bynajmniej, że przy pierwszej malutkiej rysie na powierzchni zewnętrznej mebla już trzeba interweniować. Jednakże uszkodzenie, które może spowodować, że fotel biurowy zacznie się kołysać lub z szafki samoczynnie zaczną wypadać dokumenty, zdecydowanie kwalifikują dane przedmioty do wymiany. Bacznie należy przyglądać się rzeczom, które mogą doprowadzić do uszkodzenia ciała. Dlatego absolutnie zakazane jest dalsze użytkowanie foteli biurowych, gdy przestają być w 100% sprawne. Jeden upadek spowodowany wadliwym fotelem wystarczy, aby firma została uwikłana w kosztowny proces sądowy i wypłatę odszkodowania dla pracownika.

adu

Nowe fotele biurowe czasami zamawiane są również w sytuacjach, gdy stare wyposażenie ma się jeszcze całkiem dobrze. Gdy postęp technologiczny powoduje, że w meblach instalowane są funkcje, o których w waszej firmie nie można nawet pomarzyć, wtedy czas na aktualizację firmowej architektury. Ostatnimi laty fotele biurowe były kupowane niejednokrotnie z powodu ambitnych nowinek technologicznych, których brak stwierdzono w starszych meblach. Znane firmy wymieniały umeblowanie, aby otrzymać przedmioty z regulacją wysokości lub własnym podświetleniem.

Jeśli doszło do usterki, wtedy zakup nowego egzemplarza fotela jest oczywisty. Wymiana sprzętów spowodowana względami technicznymi to dosyć subiektywna decyzja, która powinna być podporządkowana indywidualnym strategiom przedsiębiorstwa. Nowocześniejsze fotele biurowe nie zawsze zwrócą się nabywcy w krótkim czasie.

Popatrz jak zmieniły się fotele biurowe – Klik do Akracing.pl

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie